Najpierw świętowanie, potem wielkie granie!

Najpierw świętowanie, potem wielkie granie! fot. Piotr Jędzura
W 14 miastach w Polsce, w tym w Zielonej Górze, odbędzie się kolejna edycja Narodowego Dnia Tenisa. W tę niedzielę, 5 września, na kortach MOSiR przy ul. Sulechowskiej już od rana będzie się sporo działo!  

Impreza rozpocznie się o 10.00. Najpierw - na korcie centralnym - dojdzie do pojedynku Zielona Góra - Gorzów. Przy siatce staną i rywalizować będą  m.in. prezydent Janusz Kubicki i senator Władysław Komarnicki. W tym roku Narodowy Dzień Tenisa odbywa się również przy okazji 100-lecia Polskiego Związku Tenisowego. - Jest to święto polskich tenisistów, polskiego tenisa w wydaniu młodzieżowym, seniorskim i amatorskim. Zielona Góra otrzymała zaszczyt organizacji tej imprezy. Będzie mnóstwo atrakcji - zapewnia Mirosław Skrzypczyński, prezes PZT. Wstęp jest wolny.

W 14 miastach w Polsce pojawią się także przedstawiciele kadry narodowej. Do Zielonej Góry przyjedzie wywodząca się stąd reprezentantka kraju, Martyna Kubka. - Będzie grała z dziećmi, zmierzy się z nimi w pojedynkach pokazowych - dodaje prezes. Korty opanują dzieci, które zmierzą się w ramach Tenisowej Talentiady, czyli turnieju dla adeptów do 10. roku życia. - Będzie mnóstwo zabaw i konkursów. Pojawią się też znani lubuszanie. Warto przybyć - zachęca M. Skrzypczyński. Narodowy Dzień Tenisa potrwa do 16.00.

To nie jedyny tenisowy akcent w Zielonej Górze. W dniach 10-11 grudnia do naszego miasta przyjadą tenisowe gwiazdy z Polski i Czech, by zmierzyć się w towarzyskim meczu międzypaństwowym, w rywalizacji kobiet i mężczyzn. - Ze strony czeskiej wystąpią m.in. Barbora Krejčíková, czyli mistrzyni ostatniego French Open ze swoją partnerką deblową Kateřiną Siniakovą. Panie zagrają też debla. Ze strony męskiej reprezentacji Czech spodziewamy się też wszystkich najsilniejszych zawodników. Mamy nadzieję, że ze strony polskiej wystąpią Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Na pewno przyjedzie Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot - wylicza prezes PZT i wieszczy pojedynek dwóch mistrzyń z kortów Rolanda Garrosa z ostatnich dwóch lat, czyli Świątek z Krejčíkovą.

Rywalizacja rozpocznie się od gry pojedynczej drugich rakiet kobiet i pierwszych rakiet mężczyzn oraz meczu deblowego mężczyzn, a nazajutrz odwrotnie. Najpierw zagrają pierwsze rakiety wśród kobiet, drugie męskie rakiety i debel pań. Jeśli rywalizacja nie będzie rozstrzygnięta, wówczas o wyniku meczu zadecyduje mecz mikstowy. Wszystko odbędzie się w hali CRS, zaś w pobliskiej hali tenisowej dojdzie do rywalizacji parlamentarzystów z Polski i Czech. W planie także wystawa stu największych obrazów, których właścicielem jest były tenisista i koneser sztuki Wojciech Fibak.

Skąd pomysł na organizację takiej imprezy u nas? - Mamy bardzo dobre relacje z władzami czeskiej federacji. Na pytanie, gdzie chcą zagrać powiedzieli, że w Zielonej Górze, bo uważają, że to piękne miasto. Chcą też spróbować naszych lokalnych win - kończy M. Skrzypczyński.

mk-łz
wrzesień 23, 2021

Mecze 75-lecia: Stal - Falubaz `09

in Sport

by user1

Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski w 2008 roku, mimo wielu…
wrzesień 20, 2021

Sportowe podsumowanie weekendu

in Sport

by user2

Sporo działo się w halach i na boiskach w mijający…
wrzesień 17, 2021

Pierwsza wizyta [FELIETON]

in Sport

by user1

Ciekaw jestem, co po meczu z Anglią powiedzą ci, którzy…
wrzesień 17, 2021

Zorza Ochla - klub piłkarski całego sołectwa

in Sport

by user1

Zorza - piłkarski klub z zielonogórskiej Ochli - w ostatnich…
wrzesień 17, 2021

Szczypiorniści powalczą o awans

in Sport

by user1

Wyjazdowym spotkaniem - ze Szczypiorniakiem Gorzyce Wielkie - rozpoczną w…

Janusz Kubicki: udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie 3.000.000 zł na budowę zadaszonego boiska piłkarskiego

Najmłodsi adepci tej najbardziej popularnej dyscypliny na świecie, w okresie zimowym nie bardzo mają gdzie…

VII Memoriał Rycerzy Speedwaya w sobotę 18 września

W sobotę 18 września w Zielonej Górze odbędzie się VII Memoriał Rycerzy Speedwaya. Zawody te…

Duże zmiany i nowości w szkółce Falubaz Junior

- Było super. Pierwszy raz jeździłem przed kibicami i bardzo mi się podobało. Dziękuję wszystkim…

Kasza kontra tor przeszkód

Rafał Kasza wraca do reality show Ninja Warrior Polska. Jego zmagania będzie można oglądać we…

Lista obecności [FELIETON]

Wiem, że w naszym mieście ja i mnie podobni fani futbolu, są w mniejszości. Tutaj…

Z kapitanem po ekstraligę!

W miniony weekend, w Grudziądzu, odbył się finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Brązowe medale wywalczyli…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.