Najważniejsza walka w życiu!

Niech nikogo nie zwiedzie ten miły uśmiech. Emilia Czerwińska mówi, że 4 września, w klatce, będzie gotowa na wszystko Niech nikogo nie zwiedzie ten miły uśmiech. Emilia Czerwińska mówi, że 4 września, w klatce, będzie gotowa na wszystko Fot. Marcin Krzywicki ŁZ
Wyżej i bardziej medialnie w Polsce już się nie da. Federacja KSW to cel wszystkich sportowców, którzy zajmują się mieszanymi sztukami walki. Do debiutu w MMA szykuje się zielonogórzanka Emilia Czerwińska.

 

W kickboxingu sięgnęła już po wszystko co było możliwe, z mistrzostwem świata włącznie. MMA to krok naprzód w karierze. - Chciałam spróbować czegoś nowego - przyznaje 31-latka. Zadebiutuje 4 września, podczas 63. edycji gali KSW, która odbędzie się w studiu ATM w Warszawie. - Jakaś trema jest, bo to coś nowego, ale jestem doświadczoną zawodniczką i myślę, że sobie z tym poradzę - podkreśla E. Czerwińska, za którą najtrudniejsze treningi w życiu. Jak przyznaje, najciężej było w zapasach. Bolało całe ciało i mięśnie, o których istnieniu nie miała pojęcia. - Teraz jest już z górki - przyznaje. W zielonogórskim klubie Pepe MMA pracuje obecnie nad szybkością i dynamiką. Co oznacza, że najciężej już było. Teraz trzeba dopieścić to, co przez ostatnie tygodnie się zbudowało.

Jak dostała się do najpopularniejszej i najbardziej rozkręconej medialnie organizacji, która pokazywana jest w formie pay-per-view, czyli dodatkowo płatnej transmisji? Mówi, że narobiła trochę „szumu” w internecie wspólnie z menadżerem. Okazuje się, że sporo kobiet marzy, aby sprawdzić się w klatce. - Zrobiła się moda na MMA. Dużo osób trenuje i to zauważamy - zaznacza i potwierdza, że zainteresowanie sponsorów i telewizji sprawia, że w mieszanych sztukach walki są też obecnie największe pieniądze.

Przeciwniczką Czerwińskiej będzie inna debiutantka, Weronika Eszer, która wywodzi się z judo. Ma na koncie amatorskie mistrzostwa Polski i Europy w MMA. Zielonogórzanka podkreśla, że w klatce będzie gotowa na wszystko. - Wiem, że jest mocną, solidną zawodniczką. By być przygotowaną na różne scenariusze w klatce, odbywa serię sparingów z mężczyznami. - Niestety, w Zielonej Górze nie ma kobiet, które walczą zawodowo. Muszę się obijać z facetami, ale cieszę się z tego - przyznaje, choć dopowiada od razu, że może liczyć na taryfę ulgową. - Nieraz mi jednak też dowalą. Oni są wielcy, swoje ważą - uśmiecha się. Wszystko po to, aby forma była możliwie najwyższa w pierwszą sobotę września. Gdy zielonogórzanie będą bawić się na Winobraniu, Czerwińska będzie wychodzić do jednej z najważniejszych walk w swojej karierze.

MMA to dla zielonogórzanki ogrom zmian w treningu, ale i w diecie. - Musiałam zrezygnować całkowicie ze słodyczy, które uwielbiam. Nie jem ich wcale! Ubolewam, ale mam nadzieję, że po ważeniu sobie coś przekąszę! - dodaje. Walka odbędzie się w wadze 56,7 kg.

Choć to szczyt, jeśli chodzi o mieszane sztuki walki w Polsce, dla Czerwińskiej ma to być ważny, ale jednak tylko przystanek w drodze po więcej. Marzy jej się pas KSW po to, by później zameldować się w najpopularniejszej na świecie federacji mieszanych sztuk walki UFC, w której walczyła m.in. Joanna Jędrzejczyk czy Karolina Kowalkiewicz.

 

mk - ŁZ
wrzesień 23, 2021

Mecze 75-lecia: Stal - Falubaz `09

in Sport

by user1

Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski w 2008 roku, mimo wielu…
wrzesień 20, 2021

Sportowe podsumowanie weekendu

in Sport

by user2

Sporo działo się w halach i na boiskach w mijający…
wrzesień 17, 2021

Pierwsza wizyta [FELIETON]

in Sport

by user1

Ciekaw jestem, co po meczu z Anglią powiedzą ci, którzy…
wrzesień 17, 2021

Zorza Ochla - klub piłkarski całego sołectwa

in Sport

by user1

Zorza - piłkarski klub z zielonogórskiej Ochli - w ostatnich…
wrzesień 17, 2021

Szczypiorniści powalczą o awans

in Sport

by user1

Wyjazdowym spotkaniem - ze Szczypiorniakiem Gorzyce Wielkie - rozpoczną w…

Janusz Kubicki: udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie 3.000.000 zł na budowę zadaszonego boiska piłkarskiego

Najmłodsi adepci tej najbardziej popularnej dyscypliny na świecie, w okresie zimowym nie bardzo mają gdzie…

VII Memoriał Rycerzy Speedwaya w sobotę 18 września

W sobotę 18 września w Zielonej Górze odbędzie się VII Memoriał Rycerzy Speedwaya. Zawody te…

Duże zmiany i nowości w szkółce Falubaz Junior

- Było super. Pierwszy raz jeździłem przed kibicami i bardzo mi się podobało. Dziękuję wszystkim…

Kasza kontra tor przeszkód

Rafał Kasza wraca do reality show Ninja Warrior Polska. Jego zmagania będzie można oglądać we…

Lista obecności [FELIETON]

Wiem, że w naszym mieście ja i mnie podobni fani futbolu, są w mniejszości. Tutaj…

Z kapitanem po ekstraligę!

W miniony weekend, w Grudziądzu, odbył się finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Brązowe medale wywalczyli…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.