Nasi juniorzy z awansem

Podopieczni Kamila Czapli i Bogusława Onufrowicza zameldowali się w półfinale mistrzostw kraju Podopieczni Kamila Czapli i Bogusława Onufrowicza zameldowali się w półfinale mistrzostw kraju Fot. Łukasz Zamojski/SKM Zastal Zielona Góra
SKM Zastal Fatto Deweloper gra dalej w mistrzostwach Polski juniorów do lat 17. Zielonogórzanie wywalczyli awans we własnej hali.

 

W ćwierćfinałowym turnieju podopieczni Kamila Czapli najpierw pokonali wysoko MUKS 1811 Tarnów 108:53, choć podczas tego spotkania kontuzji kolana nabawił się jeden z zawodników gospodarzy, Milan Żeromski. W drugim dniu zmagań zielonogórzanie zmierzyli się z Akademią Koszykówki Komorów. Zastal wygrał zacięte spotkanie po dogrywce 75:66, choć znów stracił kolejnego zawodnika, tym razem Iliana Węgrowskiego. Niedzielna porażka z UKS SP 27 Katowice 42:72 awansu już nie zabrała. Zielonogórzanie zakończyli turniej na drugim miejscu, za drużyną ze Śląska. Do piątki turnieju trafił przedstawiciel miejscowych - Rafał Szpakowski.

Na swój turniej ćwierćfinałowy czekają też młodzicy. Podopieczni Adriana Łopińskiego z rocznika 2008, o przepustkę do półfinału powalczą w Szczecinie, w dniach 21-23 maja. Rywalami zielonogórzan, oprócz gospodarzy, będą też mocne drużyny z Pruszkowa i Dąbrowy Górniczej.

 

mk - ŁZ

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.