Nie chcemy być białą plamą

List intencyjny podpisują: Robert Skowron, Stanisław Tomczyszyn i Janusz Kubicki. Stawka jest wysoka - piłkarski stadion na miarę XXI wieku w Zielonej Górze. List intencyjny podpisują: Robert Skowron, Stanisław Tomczyszyn i Janusz Kubicki. Stawka jest wysoka - piłkarski stadion na miarę XXI wieku w Zielonej Górze. Fot. Marcin Krzywicki
100 mln zł miałoby kosztować zbudowanie w Zielonej Górze piłkarskiego stadionu z prawdziwego zdarzenia. Mogłyby odbywać  się na nim nawet mecze międzynarodowe. Lubuscy politycy i piłkarscy działacze przekonują, że to nie marzenie, a realny plan.

 

„W Polsce mamy 38 stadionów piłkarskich, które mieszczą ponad 10 tys. kibiców” - tak zaczyna się list intencyjny do ministra sportu Kamila Bortniczuka i sekretarza stanu Łukasza Mejzy. Województwo lubuskie jest jedynym regionem bez piłkarskiego stadionu na miarę XXI wieku. Gdyby jakiś zielonogórski zespół dziś znalazł się w ekstraklasie, swoje domowe mecze musiałby rozgrywać poza województwem.

Do wielkiej ligowej piłki w Zielonej Górze pewnie jeszcze daleko, ale o stadion władze miasta, województwa, a także piłkarscy działacze zabiegają już dziś. Dlaczego teraz miałoby się udać? Bo byłaby to wspólna inwestycja i pieniądze miałyby pochodzić z kilku źródeł. Na kwotę 100 mln zł złożyłoby się 50 procent środków z budżetu państwa i po 25 procent z budżetów samorządu województwa i miasta.

Pod listem podpisali się: wicemarszałek województwa Stanisław Tomczyszyn, prezydent Janusz Kubicki, prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron oraz Arkadiusz Dąbrowski, związany nie tylko z Polskim Stronnictwem Ludowym, ale także z PZPN.

- Jak nie ma stadionu, to automatycznie nie będzie zespołu. Zielona Góra nie jest w stanie samodzielnie udźwignąć takiej inwestycji. Chcemy wspólnie razem poprosić rząd o pomoc - wyjaśnia prezydent Kubicki i podkreśla, że najwięcej osób w mieście trenuje właśnie piłkę nożną. W przypadku zabezpieczenia finansowania, prace projektowe miałyby ruszyć już w przyszłym roku, a w latach 2023-24 prace budowlane. - Chcemy rozpocząć jak najszybciej, czekamy na odpowiedź z ministerstwa - zaznacza wicemarszałek Tomczyszyn.

- Nie byłoby wtedy problemu, żeby rozgrywać nawet mecze międzynarodowe. Przynajmniej do reprezentacji U-21 - zapewnia R. Skowron, prezes LZPN i członek zarządu PZPN. Nowy obiekt powstałby w kompleksie przy ul. Sulechowskiej.

 

mk - ŁZ
grudzień 02, 2021

Bestia zagra przeciwko Zastalowi

in Sport

by user2

Uwielbiany przez zielonogórska publiczność, “Bestia” czyli Adam Hrycaniuk dziś zagra…
listopad 30, 2021

Janowicz wystąpi w Zielonej Górze w towarzyskim meczu z Czechami

in Sport

by user1

Bez Igi Świątek i Huberta Hurkacza, ale z Jerzym Janowiczem…
listopad 26, 2021

To był udany debiutancki sezon

in Sport

by user3

Igor Waliłko jest pierwszym w historii polskim kierowcą w wyścigach…
listopad 26, 2021

Czas na Mundial

in Sport

by user2

Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego udanie rozpoczął zmagania w II lidze…
listopad 26, 2021

Zremisowali ale wygrali

in Sport

by user3

PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego szykuje się do meczu z…

3 grudnia finał Mikołajkowych Licytacji z udziałem Mistrza Świata!

Radość, wzruszenie, szczęście - te emocje wśród dzieci i wszystkich zaangażowanych w akcję osób już…

Wielkie futbolowe serca [FELIETON]

Skoro piłkarze skończyli, to mamy już prawdziwy wstęp do zimy. Nie będę się już znęcał…

Jak nie spróbujemy, to się nie przekonamy [FELIETON]

Ostatnio zrobiło się głośno o budowie stadionu piłkarskiego w Zielonej Górze. Jako wielki fan futbolu,…

Nie chcemy być białą plamą

100 mln zł miałoby kosztować zbudowanie w Zielonej Górze piłkarskiego stadionu z prawdziwego zdarzenia. Mogłyby…

List intencyjny podpisany! Starania o stadion piłkarski w mieście oficjalnie rozpoczęte [VIDEO]

Czy Zielona Góra doczeka się piłkarskiego stadionu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia? To wciąż brzmi niewiarygodnie,…

Tak było, jest i będzie [FELIETON]

Za kilka dni nasza piłkarska reprezentacja rozegra dwa ostatnie mecze w eliminacjach do mistrzostw świata.…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.