Nie napalajmy się! [FELIETON]

Nie napalajmy się! [FELIETON] fot. pixabay
No i wszystko jasne. Znamy rywali w mistrzostwach świata. Od razu wszystkich proszę: bez gadania o tym jak będzie łatwo, jak fajnie, że nie gramy z jakąś drużyną z Europy, tylko z ekipami, z którymi często się nie spotykamy. Także o tym jak cudownie wylosowaliśmy kolejność, czyli najpierw ogrywamy Meksyk, potem bez kłopotu Arabię Saudyjską. Na końcu walczymy z Argentyną i już jest spokój. My mamy sześć punktów, oni po pokonaniu Arabii Saudyjskiej i Meksyku też, więc remisik i pewne wyjście z grupy, a ewentualna porażka po dobrym meczu też nas nie załamie, bo w kolejnej rundzie pokażemy klasę.

 

Nic bardziej błędnego! Nie napalajmy się, nie róbmy wielkich planów po pokonaniu Szwecji i po remisach z Hiszpanią i Anglią. Wystarczy wspomnieć nasze wcześniejsze wpadki, szczególnie te podczas mistrzostw świata. Przed czterema laty też mieliśmy, zdawałoby się, fajną grupę, bo przecież Kolumbia czy Senegal to ekipy, które mogliśmy spokojnie pokonać, a na koniec rozwalić Japonię. Skończyło się dwiema wtopami, a na pożegnanie wymęczonym 1:0 z Japonią. Tak więc apeluję o wzięcie na wstrzymanie.

Zresztą trener Czesław (co nie wiedzieć czemu po sukcesie ze Szwedami pojechał bez trzymanki z tymi, którym nie podobał się jego wybór, a szczególnie kontakty z szefem mafii futbolowej), czego by o nim nie mówić - jest fachowcem. Potrafi nieźle rozpracować rywali, podejmować trudne, ale odważne decyzje. Czekam więc spokojnie jak przygotuje kadrę i co ona pokaże w Katarze w listopadzie i miejmy nadzieję w grudniu, jeśli nie pojedzie do domu po meczach grupowych.

Na razie rozkręca się piłkarska wiosna, choć atak zimy na południu kraju storpedował kilka spotkań. Pisałem przed dwoma tygodniami o fatalnym planowaniu dni i godzin spotkań zielonogórskich drużyn. Nie ukrywam, że myślałem o tym, iż zareagować powinny kluby walczące w niższych klasach niż Lechia. Ta gra z rywalami z dalekich stron i gdyby chciała przestawić godziny rozpoczęcia spotkań na wcześniejsze, to przeciwnicy, na przykład z Górnego Śląska, musieliby wyjeżdżać do Zielonej Góry zarywając kawał nocy. Myślałem, że zareagują nasze ekipy z okręgówki czy klasy A, bo im zrobić coś w tej sprawie jest znacznie łatwiej. Tymczasem ruch zrobiła Lechia, przekładając swój sobotni mecz z Pniówkiem Pawłowice z godziny 15.00 na 13.00 tak, żeby fan fubolu mógł potem udać się do Chynowa na spotkanie Chynowianki albo do Ochli na spotkanie Zorzy, ewentualnie na pojedynek Sparty Łężyca w klasie A. Brawo Lechia za dostrzeżenie problemu i zrobienie pierwszego ruchu! Miejmy nadzieję, że zobaczą to inni, bo skoro Lechia mogła przesunąć godzinę rozpoczęcia meczu z rywalem ze Śląska, to inne zespoły nie powinny mieć problemów z lokalnymi przeciwnikami. Liczę, że po meczu Lechii nie będą to jedyne pochwały pod jej adresem i wreszcie będzie można cieszyć się zwycięstwem.

Enea Zastal BC pokazał lwi pazur, pokonując Stal Ostrów. Mecz był bardzo emocjonujący i trzymający w napięciu do końca. Nie potrafię zrozumieć dlaczego spotkanie mistrza z wicemistrzem nie było transmitowane w telewizji, a mecz Asseco Arka Gdynia - Trefl Sopot, które odbyło się dzień po pojedynku Enea Zastal BC - Stal, już tak. Owszem, to derby trójmiasta i planując transmisje nie wiedziano, że obie ekipy zagrają o przysłowiową ,,pietruszkę”, bo obie nie awansowały do play off, ale myślę że pojedynek mistrza z wicemistrzem przebija jednak atrakcyjnością ten drugi mecz...

 

Andrzej Flügel
lipiec 01, 2022

Wejście smoka i puchar dla Lechii

in Sport

by user4

Zielonogórska Lechia po raz trzeci z rzędu zdobyła wojewódzki Puchar…
lipiec 01, 2022

Zielonogórzanin ściga się w serii GT3 - powalczy na włoskim torze Misano!

in Sport

by user1

Zielonogórzanin Igor Waliłko rywalizuje w wyścigowej serii GT3. W przedostatniej…
czerwiec 30, 2022

Krzysztof Buczkowski: Musimy po prostu jechać lepiej [ROZMOWA]

in Sport

by user1

Krzysztof Buczkowski to jeden z liderów Stelmetu Falubazu Zielona Góra.…
czerwiec 30, 2022

Wyboista droga Stelmetu Falubazu Zielona Góra do powrotu do Ekstraligi

in Sport

by user1

Nie ma co ukrywać, wbrew pozorom to nie jest łatwy…
czerwiec 29, 2022

Studentka wychowania fizycznego UZ na podium pucharu świata!

in Sport

by user1

W minioną niedzielę (26 bm.) w tureckiej Ankarze zakończyła się…

ŻUŻEL: Piotr Żyto przestaje pełnić funkcję trenera Stelmet Falubazu Zielona Góra

Zarząd ZKŻ SSA po wnikliwej analizie obecnej sytuacji drużyny podjął decyzję o zakończeniu współpracy z…

W niedzielę zielonogórska Starówka zostanie opanowana przez najmłodszych sportowców!

Wakacje w pełni, większość ligowców ma przerwę, ale nie znaczy to, że sportowych imprez w…

Futbol jest wspaniały! [FELIETON]

To już naprawdę koniec. W środę skończyła trzecia liga, podczas weekendu pozostałe. Lechia nie musiała…

Najpierw na żużel, potem na rower

To ma być weekend pod znakiem kręcenia kółek. Przede wszystkim tych żużlowych, bo w sobotę,…

Krok do tyłu, dwa do przodu? [FELIETON]

Finał Ligi Mistrzów zamknął klubowy europejski sezon. Jak już kiedyś pisałem, nie mam poza Polską…

Radni Platformy Obywatelskiej chcą cofnięcia dotacji dla klubu żużlowego?

Czy radnym Platformy Obywatelskiej zaczęły przeszkadzać ostanie zwycięstwa żużlowców Stelmetu Falubazu Zielona Góra? Jak dowiedzieliśmy…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.