Nie zawsze może być kawior [FELIETON]

Nie zawsze może być kawior [FELIETON] fot. pixabay / wzg
No i doczekaliśmy się końca opery mydlanej pod tytułem: „Robert Lewandowski zawodnikiem Barcelony”. Nie miałem już sił oglądania, najpierw obrazków spod stadionu w Monachium, potem z okolic Camp Nou, wreszcie z Miami, gdzie do słynnego klubu wreszcie dołączył nie mniej słynny Robert. Oczywiście, to, że jestem zmęczony tą całą sieczką medialną wokół tego transferu nie oznacza,  że nie doceniam umiejętności naszego rodaka. Wprost przeciwnie, jestem pod wrażeniem tego, co potrafi i jak własną pracą, połączoną z talentem, doszedł do tego miejsca, w jakim dzisiaj jest. Małą rysą na jego obrazie jest to, że w ostatnich latach zrobił się celebrytą trochę wystającym wymiarem nad wszystkimi no i słabo rozegrał odejście z Bayernu. To jednak zasadniczo nie zmienia całości. Czekam na jego gole dla Barcelony i dla kadry.

 

Ruszyły nasze ligi centralne. Już teraz, bo z uwagi na zaczynające się w listopadzie mistrzostwa świata w Katarze wcześniej zakończą rozgrywki. W pierwszej kolejce ekstraklasy nie było jakichś cudów, bo też nikt się ich nie spodziewał. Padło kilka ładnych bramek, było też kilka pudeł z najbliższej odległości. Zdarzyły się mecze trzymające cały czas w napięciu i takie, w których emocje były jak na grzybach. Jak to w życiu... Oczywiście zaraz pojawiły się komentarze złośliwców o słabości polskiej ligi. Głównie podparte tym, jak żałośnie w eliminacjach do Ligi Mistrzów wypadła najlepsza aktualnie polska drużyna. OK, było to fatalne. Tyle że ten argument można szybko obalić, bo przecież polska ekstraklasa jest zdecydowanie lepsza od azerbejdżańskiej, a jednak ich mistrz wyeliminował naszego. Tak czy siak, interesując się wielkimi europejskimi ligami nie zamierzam rezygnować z naszej. Uważam, że prawdziwy kibic futbolu powinien interesować się rodzimymi rozgrywkami.

U nas trzecia i czwarta liga ruszy dopiero 6 sierpnia, czyli już też niedługo. Z obozów czterech  lubuskich zespołów (dawno tyle na tym szczeblu nie mieliśmy) słychać o zmianach i nowych zawodnikach. To bardzo dobrze i mam nadzieję, że nasze ekipy skutecznie powalczą, żeby być w tej lidze chociaż gdzieś w środku, a nie na końcu. Nasze okręgówki i klasy A jeszcze mają trochę czasu. Ciekawie będzie w klasie A, w której na szczęście ktoś poszedł po rozum do głowy i po dziesięciu latach wreszcie z czterech grup znów będą trzy. Protestowałem, kiedy te ligi bezsensownie dmuchano. Wskazywałem, że nie podniesie to poziomu, a wręcz przeciwnie. Wtedy nasi lokalni futbolowi decydenci nie chcieli słuchać. W końcu udało się. Lepiej późno niż wcale. Tak tyle, że teraz będzie rzeź bo z każdej grupy klasy A musi spaść aż połowa zespołów.

Do startu koszykarskiej ekstraklasy jeszcze sporo dni. Wszyscy robią pilne zakupy, a kilka ekip bardzo się zbroi. Co ciekawe zespoły mające ambicje powalczenia o tytuł wzmacniają się byłymi zawodnikami Zastalu. U nas wygląda to znacznie skromniej, ale co nam zostaje? W myśl rady pana prezydenta zaciskamy zęby i musimy jakoś ten - miejmy nadzieję że tylko najbliższy sezon - przeczekać. Kiedyś pokonywaliśmy mistrza Euroligi, a teraz będzie fajnie jak przy wielkiej mobilizacji damy radę Anwilowi czy Śląskowi. Cóż, nie zawsze może być kawior...

Falubaz wygrał z osłabionymi Wilkami. Do końca rundy zasadniczej pozostała już tylko jedna kolejka i niemal pewne jest, że zielonogórzanie zaczną play-offy z drugiej pozycji. To będą najważniejsze  mecze sezonu. Albo pozwolą zapomnieć o tym, co wcześniej było słabe lub złe, bo w przypadku awansu nikt nie będzie tego specjalnie pamiętał, albo odwrotnie wszystko, co złe i słabe wróci siłą tsunami...

 

Andrzej Flügel
sierpień 08, 2022

Rafał KASZA: W najbliższy weekend na starówce czeka nas potężna dawka sportowych emocji!

in Sport

by user1

Już 13-14 sierpnia, na zielonogórskiej starówce, odbędą się najlepsze zawody…
sierpień 05, 2022

Akademicy marzą o awansie do ligi centralnej

in Sport

by user3

Początek niewinny - truchtanie na stadionie przy Wyspiańskiego, ale praca…
sierpień 05, 2022

Spokojnie, bezpiecznie i w środku tabeli

in Sport

by user1

Już w tę sobotę, 6 sierpnia, meczem z Rekordem Bielsko-Biała…
sierpień 05, 2022

Z tygodniowym poślizgiem, ale zaczynamy!

in Sport

by user1

Liczniki są już wyzerowane. Runda zasadnicza przeszła do historii. Zaczynają…
sierpień 04, 2022

Awizowany skład Falubazu na sobotni ćwierćfinał - kto pojedzie?

in Sport

by user1

6 sierpnia Stelmet Falubaz Zielona Góra zainauguruje rywalizację w fazie…

Wiemy, że nic nie wiemy [FELIETON]

Nie chcę dokładać do pieca po klęsce polskich żużlowców w Vojens. Zgadzam się z tymi,…

Ojcowie i macocha [FELIETON]

Kibice żużla mieli ostatnio swoją sensację. Ważniejszą niż mecze ligowe. Bartosz Zmarzlik potwierdził, że po…

Z historyczną nazwą po nowe sukcesy

KS Lumel Zielona Góra wraca na sportową mapę miasta. To nowy projekt, ale nazwą nawiązuje…

Nie zawsze może być kawior [FELIETON]

No i doczekaliśmy się końca opery mydlanej pod tytułem: „Robert Lewandowski zawodnikiem Barcelony”. Nie miałem…

Wilków dawno tu nie było

Runda zasadnicza w eWinner 1. lidze wielkimi krokami zbliża się do końca. W ostatnim przed…

U jednych według planu, u drugich poniżej

Jaki był zakończony przed kilkunastoma dniami sezon dwóch naszych zespołów w okręgówce, czyli Zorzy Ochla…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.