Nie zawsze może być kawior [FELIETON]

Nie zawsze może być kawior [FELIETON] fot. pixabay / wzg
No i doczekaliśmy się końca opery mydlanej pod tytułem: „Robert Lewandowski zawodnikiem Barcelony”. Nie miałem już sił oglądania, najpierw obrazków spod stadionu w Monachium, potem z okolic Camp Nou, wreszcie z Miami, gdzie do słynnego klubu wreszcie dołączył nie mniej słynny Robert. Oczywiście, to, że jestem zmęczony tą całą sieczką medialną wokół tego transferu nie oznacza,  że nie doceniam umiejętności naszego rodaka. Wprost przeciwnie, jestem pod wrażeniem tego, co potrafi i jak własną pracą, połączoną z talentem, doszedł do tego miejsca, w jakim dzisiaj jest. Małą rysą na jego obrazie jest to, że w ostatnich latach zrobił się celebrytą trochę wystającym wymiarem nad wszystkimi no i słabo rozegrał odejście z Bayernu. To jednak zasadniczo nie zmienia całości. Czekam na jego gole dla Barcelony i dla kadry.

 

Ruszyły nasze ligi centralne. Już teraz, bo z uwagi na zaczynające się w listopadzie mistrzostwa świata w Katarze wcześniej zakończą rozgrywki. W pierwszej kolejce ekstraklasy nie było jakichś cudów, bo też nikt się ich nie spodziewał. Padło kilka ładnych bramek, było też kilka pudeł z najbliższej odległości. Zdarzyły się mecze trzymające cały czas w napięciu i takie, w których emocje były jak na grzybach. Jak to w życiu... Oczywiście zaraz pojawiły się komentarze złośliwców o słabości polskiej ligi. Głównie podparte tym, jak żałośnie w eliminacjach do Ligi Mistrzów wypadła najlepsza aktualnie polska drużyna. OK, było to fatalne. Tyle że ten argument można szybko obalić, bo przecież polska ekstraklasa jest zdecydowanie lepsza od azerbejdżańskiej, a jednak ich mistrz wyeliminował naszego. Tak czy siak, interesując się wielkimi europejskimi ligami nie zamierzam rezygnować z naszej. Uważam, że prawdziwy kibic futbolu powinien interesować się rodzimymi rozgrywkami.

U nas trzecia i czwarta liga ruszy dopiero 6 sierpnia, czyli już też niedługo. Z obozów czterech  lubuskich zespołów (dawno tyle na tym szczeblu nie mieliśmy) słychać o zmianach i nowych zawodnikach. To bardzo dobrze i mam nadzieję, że nasze ekipy skutecznie powalczą, żeby być w tej lidze chociaż gdzieś w środku, a nie na końcu. Nasze okręgówki i klasy A jeszcze mają trochę czasu. Ciekawie będzie w klasie A, w której na szczęście ktoś poszedł po rozum do głowy i po dziesięciu latach wreszcie z czterech grup znów będą trzy. Protestowałem, kiedy te ligi bezsensownie dmuchano. Wskazywałem, że nie podniesie to poziomu, a wręcz przeciwnie. Wtedy nasi lokalni futbolowi decydenci nie chcieli słuchać. W końcu udało się. Lepiej późno niż wcale. Tak tyle, że teraz będzie rzeź bo z każdej grupy klasy A musi spaść aż połowa zespołów.

Do startu koszykarskiej ekstraklasy jeszcze sporo dni. Wszyscy robią pilne zakupy, a kilka ekip bardzo się zbroi. Co ciekawe zespoły mające ambicje powalczenia o tytuł wzmacniają się byłymi zawodnikami Zastalu. U nas wygląda to znacznie skromniej, ale co nam zostaje? W myśl rady pana prezydenta zaciskamy zęby i musimy jakoś ten - miejmy nadzieję że tylko najbliższy sezon - przeczekać. Kiedyś pokonywaliśmy mistrza Euroligi, a teraz będzie fajnie jak przy wielkiej mobilizacji damy radę Anwilowi czy Śląskowi. Cóż, nie zawsze może być kawior...

Falubaz wygrał z osłabionymi Wilkami. Do końca rundy zasadniczej pozostała już tylko jedna kolejka i niemal pewne jest, że zielonogórzanie zaczną play-offy z drugiej pozycji. To będą najważniejsze  mecze sezonu. Albo pozwolą zapomnieć o tym, co wcześniej było słabe lub złe, bo w przypadku awansu nikt nie będzie tego specjalnie pamiętał, albo odwrotnie wszystko, co złe i słabe wróci siłą tsunami...

 

Andrzej Flügel
grudzień 05, 2022

Sportowe Podsumowanie Weekendu

in Sport

by user1

Kończący się weekend, to nie tylko ostatni mecz Polaków na…
grudzień 02, 2022

Szóstki po jesieni, ale przed Pucharem Zimy

in Sport

by user4

Zielonogórskie szóstki piłkarskie przed kilkunastoma dniami zakończyły rundę jesienną. Przerwy…
grudzień 02, 2022

Święto trwa [FELIETON]

in Sport

by user1

Mimo porażki cieszę się. Jesteśmy w drugiej rundzie mistrzostw świata!…
grudzień 02, 2022

Lechia walczy o imprezę masową

in Sport

by user4

Dla zielonogórskiego trzecioligowca mecz z Legią Warszawa rozpoczął się niemal…
grudzień 02, 2022

Weekend Kibica - Kibicujemy naszym!

in Sport

by user4

Sportowa jesień w Zielonej Górze. Sprawdź na jakie imprezy warto…

Wróciły wspomnienia [FELIETON]

Kiedy sędzia meczu Polska - Meksyk po analizie VAR podyktował rzut karny dla Polski, pomyślałem…

Coś można zrobić [FELIETON]

Podobno najgorzej jest, jak do sportu wchodzi polityka. Z drugiej strony ci, którzy mają jakieś…

Oni mają nas wprowadzić do ekstraligi!

Przemysław Pawlicki, Rasmus Jensen i Luke Becker to nowe twarze w Stelmecie Falubazie Zielona Góra.…

Biesiada z Falubazem - Uroczyste podsumowania sezonu żużlowego [ZDJĘCIA]

Karczma Pod Koziorożcami w Trzebiechowie była miejscem uroczystego podsumowania sezonu żużlowego w wykonaniu zielonogórskiej drużyny.…

Wspólnie pobiegniemy dla Niepodległej!

W Zielonej Górze biegów pod dostatkiem, nie tylko w trakcie Narodowego Święta Niepodległości. W tym…

BRAAAWOOO! Lechia ma ćwierćfinał Pucharu Polski!!! [ZDJĘCIA Z MECZU]

Znów pokonali drużynę z ekstraklasy, tym razem po karnych! Lechia Zielona Góra awansowała do ćwierćfinału…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.