Nieprzyjemny zapach [FELIETON]

Nieprzyjemny zapach [FELIETON] fot. freepik / wzg
Mam taką zasadę, że jeżeli oglądam mecz, w którym nie gra reprezentacja Polski, to zawsze kibicuję teoretycznie słabszym. Tak było, jest i pewnie będzie. Stąd przed półfinałami mistrzostw świata wymarzyłem sobie finał Chorwacja - Maroko, choć nie mam nic przeciwko Francji i Argentynie, a wręcz przeciwnie, doceniam kunszt tych zespołów.

 

Z moich planów nic nie wyszło, bo do finału weszli faworyci. W niedzielę szykuje się więc wielki pojedynek. Wobec takiego rozstrzygnięcia szefostwo naszej reprezentacji, a także trener Czesław oraz piłkarze mogą spokojnie mówić: Proszę! Jedyne porażki podczas tych mistrzostw ponieśliśmy z finalistami, czyli złotymi i srebrnymi medalistami, dwoma najlepszymi drużynami świata! To pokazuje naszą moc, chociaż dla większości wydawała się jakoś ukryta.

Nie ukrywam, że sportowa strona występu naszych w Katarze to jest jedna strona. Jest także, niestety, druga. Te żenujące przepychanki dotyczące ewentualnych premii za wyjście z grupy, doniesienia medialne dotyczące dziwnej obietnicy premiera, obdarzenia dobrze sytuowanych kadrowiczów dodatkowym szmalem, kłótni z jej podziałem. Dodatkowo dementi płynące z kadry, PZPN-u i kolejne informacje od „dobrze poinformowanych”,  że jednak była dyskusja o forsie i to przed najważniejszym dla nas meczem, bo pojedynkiem z mistrzem świata Francją. Kto więc kłamie, a kto mówi prawdę? Nie wiadomo. Jedno jest pewnie, że sprawa zwyczajnie śmierdzi. Zresztą to jak szefostwo naszej piłki traktuje selekcjonera jest dowodem, że panowie w centrali nie rozwiali owego nieprzyjemnego zapachu. Czemu? Trener Michniewicz miał w kontrakcie klauzulę, w myśl której awans do drugiej rundy w Katarze pozwalał przedłużyć go automatycznie na eliminacje do mistrzostw Europy. Niedawny komunikat PZPN wyjawił, że postanowiono nie skorzystać z tej klauzuli, ale nie było czegoś, co powinno być konsekwencją tej decyzji, czyli podziękowania szkoleniowcowi za to, czego dokonał i ogłoszenia, że szukamy kolejnego trenera. Nie jestem i nie byłem przesadnym entuzjastą trenera Czesława tym bardziej, że znów broniąc się atakuje na oślep tworząc wrażenie, że jest w oblężonej twierdzy. Co by jednak nie mówić awansował do finału, a tam, pomijając styl i okoliczności, zrobił to, co obiecał, czyli wprowadził nas do drugiej rundy. Można było więc podziękować mu, podać przyczyny rozstania i oficjalnie szukać nowego szkoleniowca. Zrobiono inaczej. Stworzono pozory, że nadal może zostać na stanowisku i w sumie przystąpiono do grillowania Michniewicza, bo ogień w palenisku podtrzymują kolejne wyciekające informacje, z kim już prezes PZPN rozmawiał na temat pracy z naszą kadrą. Ciekawe jeszcze, jakie nowe wieści ujrzą światło dzienne, bo to że znów przemówi jakiś informator z historią jak dzielono forsę, albo kto już jedzie do Warszawy, by objąć kadrę, albo kogo zdaniem ważnych dziennikarzy zaatakował trener Czesław, jest pewne. Jak my pięknie umiemy zamieszać w kotle! Jak się okazuje nie tylko w polityce...

Kończą się mistrzostwa i jest tak jak przypuszczało wielu. Otóż blask futbolu, niespodzianki czy wręcz sensacje, piękne strzały, ale też spektakularne przestrzelone jedenastki wszystko, to przykryło zastrzeżenia do tego, że mistrzostwa zorganizowano właśnie tam. O robotnikach, którzy zginęli budując stadiony, o satrapii, która rządzi w tym kraju, o traktowaniu kobiet i wszystkim tym, o czym przed mistrzostwami mówiono.

Ale tak to już jest. W pamięci zostanie nam płaczący Cristiano Ronaldo i maestria Leo Messiego, a nie brak demokracji w Katarze...

 

ANDRZEJ FLÜGEL
kwiecień 16, 2024

Plandeka na W69

in Sport

by user1

Kolejna nowość na stadionie żużlowym w Zielonej Górze. W piątek…
kwiecień 15, 2024

Sportowe Podsumowanie Weekendu

in Sport

by user1

Ruszył żużel, kończą się ligowe zmagania w halach, a do…
kwiecień 12, 2024

Dramat w dwóch aktach

in Sport

by user2

Zielonogórska Lechia doznała kompromitującej porażki 3:6 (1:3) z broniącą się…
kwiecień 12, 2024

Dobrze skończyć domowe granie

in Sport

by user2

W sobotę, 13 kwietnia ostatni mecz Enei Stelmetu Zastalu w…
kwiecień 08, 2024

We wtorek startuje sprzedaż biletów na pierwszy mecz przy W69

in Sport

by user1

21 kwietnia pierwszy ligowy mecz w Zielonej Górze. Na W69…

ŻUŻEL - Po pierwsze: Chcemy tutaj zostać!

W piątek, 12 kwietnia, o 18.00 swój pierwszy wyścig po ponad dwuletniej przerwie w PGE…

Nowy Park Maszyn na W69! Zobacz jak wygląda! [ZDJĘCIA / WIDEO]

Równo za tydzień rozpoczną zmagania w PGE Ekstralidze żużlowcy NovyHotel Falubazu. Zielonogórzanie otworzą ściganie 12…

Bajki o żelaznym wilku [FELIETON]

Pewien mój dobry znajomy - człowiek, którego zdanie sobie cenię, zarówno jeśli chodzi o spojrzenie…

Los kibica [FELIETON]

- Tak jak wspominałem przed tygodniem, w ostatni weekend postanowiliśmy wyskoczyć z żoną nad morze.…

Pierwsze jazdy zielonogórskich zawodników

Jak co roku w marcu kluby żużlowe oraz sami zawodnicy szukają okazji do jak najszybszego…

Obym się mylił! [FELIETON]

Niekończąca się opowieść. Tak można by nazwać to, co w ostatnich dniach działo się wokół…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.