O finał powalczymy z ostrowianami

O finał powalczymy z ostrowianami Fot. Marcin Krzywicki
Arged Malesa Ostrów Wlkp. będzie półfinałowym rywalem Enei Falubazu. Pierwszy mecz w kolejną sobotę, 9 września na wyjeździe (16.30). Rewanż w Zielonej Górze w niedzielę, 17 września (14.00). Zwycięzca pojedzie  w finale z triumfatorem pary Abramczyk Polonia Bydgoszcz - ROW Rybnik.

 

Zielonogórzanie ćwierćfinałową rywalizację ze Zdunkiem Wybrzeżem dwukrotnie bezdyskusyjnie rozstrzygnęli na swoją korzyść, najpierw w Gdańsku 60:30, następnie w Zielonej Górze 59:31. Zaraz po zakończeniu spotkania kierownictwo drużyny zielonogórskiej wzrok skierowało na smartfony, by podejrzeć końcówkę meczu ostrowian z rybniczanami. Gospodarze prowadzili, ale wynik dwumeczu oscylował wokół remisu. Rzutem na taśmę, dzięki wygranej w ostatnim biegu 5:1, to ROW okazał się lepszym zespołem w dwumeczu (w Ostrowie było 50:40, zaś w Rybniku ROW wygrał 51:39) i tym samym ostrowian wepchnął w objęcia niepokonanych „Myszy”.

- Wybieranie przeciwnika mija się z duchem sportu i można się bardzo mocno rozczarować. Każdy rywal jest trudny. W półfinale nie będzie już łatwych meczów - skomentował na gorąco Piotr Protasiewicz.

Dyrektor sportowy Enei Falubazu zauważył, że moc ostrowian wzrosła w porównaniu z rundą zasadniczą, zwłaszcza z okresem, gdy Arged Malesa mierzyła się z zielonogórzanami. W czerwcu Falubaz wygrał w Ostrowie 55:34, w lipcu w Zielonej Górze było 54:36.

- Jadą lepiej niż parę tygodni temu. Jest bardzo mocna para juniorska, seniorzy są w lepszej formie. Musimy być zwarci i gotowi. Naprawdę trzeba będzie pojechać na sto procent - dodaje P. Protasiewicz, który liczy, że do tego czasu wszyscy jego podopieczni będą w pełni zdrowia i w optymalnej formie. „PePe” przywołał smutny przypadek Stali Gorzów, która w decydującej fazie sezonu straciła Andersa Thomsena. I zamiast walczyć o medale, skończyła sezon na ćwierćfinałach.

Po meczu w Zielonej Górze Arged Malesa przegrała jeszcze tylko raz, w ćwierćfinale w Rybniku. Jako przegrany dwumeczu ma status „lucky losera”, czyli tzw. szczęśliwego przegranego. Ale patrząc na poważną kontuzję Patricka Hansena, lidera ROW-u i znaczące w konsekwencji osłabienie rybniczan, to ekipa Mariusza Staszewskiego jawi się jako trudniejszy przeciwnik w półfinale.

- Ostrowianie lubią jeździć w Zielonej Górze. Grzegorz Walasek pewnie zaprezentuje się tutaj dobrze, a w Ostrowie też należy się spodziewać innego meczu, bo tam dosypano dużo nowej glinki - wyjaśnia Maciej Noskowicz, komentator Canal+, który relacjonował ostatnie starcie ostrowsko-rybnickie.

 

(mk)
wrzesień 22, 2023

Bilety na mecz przy W69 w sprzedaży od poniedziałku!

in Sport

by user1

W poniedziałek 25 września rozpocznie się sprzedaż biletów na drugi…
wrzesień 22, 2023

Linia najmniejszego oporu [FELIETON]

in Sport

by user1

No i zaczynamy. W piątek Enea Zastal BC otwiera kolejny…
wrzesień 22, 2023

Weekend Zielonogórskiego Kibica

in Sport

by user1

Zielonogórski kibic nie ma powodów do narzekań na brak wydarzeń…
wrzesień 21, 2023

Znamy daty i godziny meczów finałowych 1. ligi żużlowej!

in Sport

by user1

30 września w Rybniku odbędzie się pierwszy mecz finałowy 1.…
wrzesień 15, 2023

Sezon niewiadomych

in Sport

by user3

W niedzielę, meczem w Poznaniu z Grunwaldem, rozpocznie nowy sezon…

Dziś przy W69 pierwszy finał DMPJ - Na zawody wstęp wolny!

Dziś przy W69 początek finałowej rywalizacji o tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów. Młodzieżowcy Falubazu Zielona…

Trzy kroki od ekstraligi

Przemysław Pawlicki show w Ostrowie! Gdy do lidera Enei Falubazu dołączyli koledzy, było już z…

Nie ogarniam tego... [FELIETON]

Wprawdzie do początków sezonu w ekstraklasie koszykarzy jeszcze dość daleko, bo prawie dwa miesiące, ale…

O finał powalczymy z ostrowianami

Arged Malesa Ostrów Wlkp. będzie półfinałowym rywalem Enei Falubazu. Pierwszy mecz w kolejną sobotę, 9…

Czas PlayOffów - Bilety na ćwierćfinał w sprzedaży od środy!

W środę 16 sierpnia o godzinie 12:00 wystartuje sprzedaż biletów na ćwierćfinałowy mecz Enei Falubazu…

Okręgówka też rusza

Zielonogórskim jedynakiem w stawce zespołów klasy okręgowej będzie w tym sezonie Zorza Ochla. Działacze postawili…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.