Obiekty pozwalają szkolić i przyciągają gwiazdy

W tej części kompleksu przy ul. Sulechowskiej, w sąsiedztwie tzw. „dołka”, powstanie kryte, pełnowymiarowe boisko piłkarskie W tej części kompleksu przy ul. Sulechowskiej, w sąsiedztwie tzw. „dołka”, powstanie kryte, pełnowymiarowe boisko piłkarskie Fot. Hubert Więckowski/MOSiR
Zima już piłkarzom straszna nie będzie. W Zielonej Górze powstanie kryte boisko do piłki nożnej. Zostanie zbudowane na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sulechowskiej, za tzw. „dołkiem”.

 

Zielona Góra otrzymała dofinansowanie do tej inwestycji z resortu kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Z rządowej kasy popłyną 3 mln zł. Cała inwestycja to szacunkowy koszt ok. 8,5 mln zł. - Od wielu lat powtarzałem, że będę dążył do tego, by każda dyscyplina miała swój obiekt, który będzie pomagał uprawiać ją w lepszych warunkach - mówi prezydent Janusz Kubicki. - Przez wiele lat szukaliśmy możliwości sfinansowania takiej inwestycji, która pozwoli na treningi setkom dzieciaków.

- Starsi będą musieli sobie zasłużyć, żeby potrenować - uśmiecha się Robert Jagiełowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze. - Dzieci zawsze zimą tułały się po halach, a seniorzy zawsze sobie jakoś na zewnątrz radzili.

Takich obiektów mnóstwo jest na Islandii. Na wyspie nie chcieli tracić kontaktu z futbolem przez niesprzyjającą aurę. Efekty tego widzieliśmy w ostatnich latach, gdy reprezentacja Islandii kwalifikowała się na duże piłkarskie turnieje.

W Zielonej Górze dach pokryje pełnowymiarowe boisko ze sztuczną murawą, bez trybun. - Przykryje je tzw. balon. Będzie tam też lekkie ogrzewanie. To będzie boisko typowo treningowe, także z możliwością rozgrywania sparingów. Myślę, że inni będą nam zazdrościć - zaznacza R. Jagiełowicz, który liczy, że w sezonie 2022/2023 obiekt będzie już dostępny.

Wrośnie nieco w trybuny „dołka”, czyli istniejącego obok obiektu piłkarskiego, na którym ligowe mecze rozgrywa Lechia Zielona Góra. III-ligowi piłkarze z konieczności przenieśli się teraz na sąsiedni stadion lekkoatletyczny. Powód? Na dołku też się dzieje. Stare trybuny - od strony obiektu lekkoatletycznego - zostaną zastąpione nowoczesną, lekką trybuną na blisko 750 miejsc. Prace już trwają. Jak pójdą sprawnie, sympatycy zielonogórskiego futbolu obejrzą mecz na krzesełkach.

Miejsca przy ul. Sulechowskiej coraz mniej, ale na horyzoncie widać  już kolejną sportową inwestycję. To hala… tenisowa, która uczyniłaby Zieloną Górę stolicą tej dyscypliny sportu i sprawiłaby, że narodowa reprezentacja swoje domowe mecze rozgrywałaby w jednym miejscu. U nas! Byłby to obiekt im. Agnieszki Radwańskiej.

- Stanąłby obok istniejącej hali tenisowo-lekkoatletycznej, w stronę Trasy Północnej. To byłby obiekt o pojemności 2 tysięcy miejsc - informuje szef MOSiR-u podkreślając, że o inwestycję bardzo zabiega obecny prezes Polskiego Związku Tenisowego, Mirosław Skrzypczyński. Zielonogórzanin, który właśnie rozpoczął drugą kadencję szefowania polskiemu tenisowi. Sam też „wydreptywał” ścieżki pod dofinansowanie krytego boiska piłkarskiego. - Pomysł daleko idący, górnolotny, ale gdyby taki strzał się udał, to byłoby fajne. Pamiętajmy, że w takiej hali można by organizować wiele różnych imprez, np. część koncertów przenieślibyśmy z hali CRS - kończy R. Jagiełowicz.

W przeszłości w hali CRS odbywały się już duże tenisowe widowiska. Grały tu zarówno żeńskie, jak i męskie reprezentacje w ramach - odpowiednio - Pucharu Federacji czy Pucharu Davisa. Kibice widzieli prawdziwe legendy tego sportu jak Martinę Hingis oraz nasze tenisowe gwiazdy: siostry Radwańskie, Łukasza Kubota czy Igę Świątek.

Liderów polskiej reprezentacji mamy ujrzeć też w dniach 10-11 grudnia. W hali CRS dojdzie do meczu Polska-Czechy. To będzie towarzyskie spotkanie, ale udział w nim zapowiadają gwiazdy takie jak Petra Kvitova.

 

(mk) - łk
październik 15, 2021

Falubaz na urlopie 2021 - Znamy zwycięzców konkursu! [ZDJĘCIA KIBICÓW]

in Sport

by user1

Znamy laureatów tegorocznego konkursu fotograficznego Falubaz na urlopie 2021. W…
październik 15, 2021

To jeszcze nie czas na nerwy, ale jest już niepokój

in Sport

by user1

Enea Zastal BC już teraz ma na koncie tyle porażek,…
październik 15, 2021

Weekend Kibica

in Sport

by user1

Mecze koszykówki, piłki nożnej i ręcznej czekają w nadchodzący weekend…
październik 12, 2021

Za dwa miesiące wielki tenisowy mecz w Zielonej Górze!

in Sport

by user1

Petra Kvitová kontra Iga Świątek? Taki mecz jest bardzo możliwy…
październik 11, 2021

Mecze 75-lecia: Stal - Falubaz `10

in Sport

by user1

W poprzednim wpisie przypominaliśmy spotkanie z gorzowską Stalą, od którego…

To Czesi chcieli zagrać w Zielonej Górze

Zielonogórzanin od przeszło czterech lat rządzi polskim tenisem. Mirosław Skrzypczyński niedawno rozpoczął drugą kadencję prezesowania…

Prace na stadionie żużlowym szykowane są już na ekstraligę

Odwodnienie liniowe – to jeden z wymogów licencyjnych w PGE Ekstralidze. Falubazu w przyszłym roku…

Zuchwałe myśli [FELIETON]

Sezon żużlowy definitywnie się zakończył. Trzymałem kciuki za Bartosza Zmarzlika licząc, że uda mu się…

Obiekty pozwalają szkolić i przyciągają gwiazdy

Zima już piłkarzom straszna nie będzie. W Zielonej Górze powstanie kryte boisko do piłki nożnej.…

Janusz Kubicki: Szkoda, że jeden z trzech właścicieli się w ogóle nie interesuje tematem Falubazu

Jak pan się odnosi do budowy składu Falubazu i czy w I lidze żużlowcy powinni…

Kryte boisko do piłki nożnej - młodzież będzie mogła się rozwijać w warunkach najlepszych w…

W Zielonej Górze powstanie kryte boisko piłkarskie. Informacją podzielił się w mijającym tygodniu prezydent Janusz…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.