Oby ta sobota była dla nas!

Max Fricke (kask czerwony) to lider Falubazu z najlepszą średnią biegową w eWinner 1. lidze Max Fricke (kask czerwony) to lider Falubazu z najlepszą średnią biegową w eWinner 1. lidze Fot. Marcin Krzywicki
Dzisiaj powinniśmy poznać ekstraligowca. Zupełnie nowego albo wracającego do grona najlepszych po rocznej przerwie. Stelmet Falubaz czy Cellfast Wilki? Wokół rywalizacji unosi się liczba 10. Taką przewagę mają krośnianie przed rewanżem w Zielonej Górze. Pierwszy wyścig o 15.00.

 

Spotkanie nie doszło do skutku w minioną niedzielę. Zostało odwołane już dzień wcześniej, co obóz gości potraktował jako kontrowersję, a w internecie pojawiały się m.in. zdjęcia menedżera krośnian na tle stadionu żużlowego. Michał Finfa pozował w okularach przeciwsłonecznych. Słońce, owszem, pokazywało się, ale na zmianę z deszczem, którego nie brakowało ani w sobotę, ani w niedzielę.

Gdyby mecz miał odbyć się w tym terminie, nie byłoby też Maksa Fricke’a. Australijczyk upadł, wespół z Pawłem Przedpełskim, w minioną sobotę w Grand Prix w szwedzkiej Malilli. Kibice Falubazu wstrzymali oddech, wstrzymał go też siedzący w telewizyjnym studiu Eurosportu Piotr Protasiewicz i choć Fricke pojechał jeszcze później w powtórce, to z ostatniego, piątego startu już się wycofał. Mocno uszkodził kciuk, przeszedł zabieg i odbywał rehabilitację w Anglii. Ściga się z czasem, by być gotowym na decydujące spotkanie. W awizowanym składzie się znalazł.

- Znając Maksa Fricke’a myślę, że będzie dobrze - uważa Michał Korościel, żużlowy komentator w stacji Eurosport i Eleven Sports. - Moim zdaniem kluczową postacią jest Piotr Protasiewicz. Jeśli pojedzie w okolicach 10 punktów, Falubaz wejdzie do ekstraligi. Oba zespoły są porównywalne, ale zielonogórzanie wydają się być gotowi do rzeczy większych niż Wilki. Dla zielonogórzan mecze o taką stawkę, to nic nowego.

Z punktu widzenia Australijczyka niekorzystne jest przyspieszenie rozegrania meczu o dzień. Pierwotnie spotkanie przełożono na niedzielę, 25 września, ale po kilku dniach decyzję zmieniono. Główna Komisja Sportu Żużlowego ustaliła, że ekstraligowca poznamy w sobotę. Dzięki temu obaj Czesi - Jan Kvech z Falubazu i Vaclav Milik z Wilków - będą mogli w niedzielę ścigać się w ojczyźnie w tradycyjnej Zlatej Prilbie w Pardubicach.

Awizowane składy na niedzielę: Stelmet Falubaz: 9. Piotr Protasiewicz, 10. Krzysztof Buczkowski, 11. Rohan Tungate, 12. Jan Kvech, 13. Max Fricke, 14. Maksym Borowiak, 15. Antoni Mencel. Cellfast Wilki Krosno: 1. Vaclav Milik, 2. Rafał Karczmarz, 3. Miłosz Grygolec, 4. Mateusz Szczepaniak, 5. Andrzej Lebiediew, 6. Franciszek Karczewski, 7. Krzysztof Sadurski.

Zielonogórzanie, chcąc awansować do elity, muszą wygrać minimum różnicą 10 punktów.

 

mk - ŁZ
grudzień 09, 2022

Sportowy Weekend

in Sport

by user1

Sportowe wydarzenia w Zielonej Górze na które warto się wybrać.…
grudzień 09, 2022

Walka o mistrzostwo kraju. Wielki tenis w CRS!

in Sport

by user4

W hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego od czwartku trwa turniej Final Four…
grudzień 08, 2022

Co tam Panie w Falubazie? Rozmowy z Protasiewiczem i Buczkowskim [VIDEO]

in Sport

by user1

Sezon zimowy w pełni? Niekoniecznie. Żużlowcy Stelmetu Falubazu Zielona Góra…
grudzień 06, 2022

Żużlowy Mikołaj Falubazu [VIDEO]

in Sport

by user1

Żużlowy Mikołaj zawitał dziś do Centrum Zdrowia Matki i Dziecka…
grudzień 06, 2022

Zielonogórscy futsaliści kończą rok zwycięstwem!

in Sport

by user1

Na dziewiątym miejscu w jedenastozespołowej grupie południowej I ligi zakończyli…

W zielonogórskiej hali CRS rozpoczął się Final Four w rozgrywkach Lotto Superligi

CKT Grodzisk Mazowiecki, BKT Advantage Bielsko-Biała, KT Kubala Ustroń i WKT Mera Warszawa – jedna…

Wróciły wspomnienia [FELIETON]

Kiedy sędzia meczu Polska - Meksyk po analizie VAR podyktował rzut karny dla Polski, pomyślałem…

Coś można zrobić [FELIETON]

Podobno najgorzej jest, jak do sportu wchodzi polityka. Z drugiej strony ci, którzy mają jakieś…

Oni mają nas wprowadzić do ekstraligi!

Przemysław Pawlicki, Rasmus Jensen i Luke Becker to nowe twarze w Stelmecie Falubazie Zielona Góra.…

Biesiada z Falubazem - Uroczyste podsumowania sezonu żużlowego [ZDJĘCIA]

Karczma Pod Koziorożcami w Trzebiechowie była miejscem uroczystego podsumowania sezonu żużlowego w wykonaniu zielonogórskiej drużyny.…

Wspólnie pobiegniemy dla Niepodległej!

W Zielonej Górze biegów pod dostatkiem, nie tylko w trakcie Narodowego Święta Niepodległości. W tym…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.