Oni mają nas wprowadzić do ekstraligi!

Oni mają nas wprowadzić do ekstraligi! fot. falubaz.com
Przemysław Pawlicki, Rasmus Jensen i Luke Becker to nowe twarze w Stelmecie Falubazie Zielona Góra. Z nimi na pokładzie, jesienią przyszłego roku mamy cieszyć się z powrotu do grona najlepszych.  

Czasy, gdy transfery można było trzymać w niepewności do momentu prezentacji, odeszły niemal w zapomnienie. Kibice słynne już „busy zawodników” dostrzegają wszędzie, internet huczy od plotek, z których część się sprawdza. W tym roku mieliśmy jednak zwroty akcji i zerwane wcześniejsze porozumienia. Coś, co wydawało się być pewnikiem latem, jesienią wywracało się do góry nogami.

Złowili najlepsze kąski

Nowy dyrektor sportowy, Piotr Protasiewicz powiedział, że na łowy – wspólnie z pozostałymi przedstawicielami klubu – ruszył dzień po przegranym finale z Cellfastem Wilkami Krosno. Były kapitan Stelmetu Falubazu odwiesił kevlar i zaczął przeglądać przebrany już mocno żużlowy rynek. Z grona nowych zawodników najszybciej „zaklepany” był Amerykanin. Wytrawni obserwatorzy Beckera mogli dostrzec właśnie podczas meczu z krośnieńską ekipą. Z punktu widzenia amerykańskiego speedwaya to obecnie największa nadzieja „Jankesów”, by chociaż dotrzeć do czołówki światowej, w której Greg Hancock i Billy Hamill zadomowili się na lata. Obaj zresztą jeździli w Zielonej Górze. Becker będzie czwartym Amerykaninem w historii naszego klubu (był jeszcze Billy Janniro).

- Transfer do Zielonej Góry to dla mnie nowe otwarcie i nowe perspektywy. Chcę się ciągle rozwijać i taka zmiana mi to umożliwi. Cieszę się, że dołączam do tak znaczącego klubu – mówi urodzony w 1999 roku żużlowiec, którzy będzie znaczącym ogniwem na pozycji U-24.

Amerykanin był skuteczny w barwach Orła na pierwszoligowych torach, ale prawdziwą rewelacją był 29-letni Rasmus Jensen, który w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk osiągnął piątą średnią w eWinner 1. lidze (2,25). Mimo ofert z ekstraligi, postanowił związać się z dwuletnią umową z Falubazem. - W pierwszej chwili nie myślałem o przeprowadzce do Zielonej Góry na poważnie. Jednak po dłuższym zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że to dla mnie najlepsze rozwiązanie. Z pewnością pomoże to w dalszym rozwoju mojej kariery. Na papierze wyglądamy na mocny zespół, ale oczywiście liczy się to co wywalczymy na torze. Po pierwszych chwilach spędzonych z drużyną wiem, że będziemy mieli tu świetną atmosferę, a to z pewnością pomoże - powiedział Duńczyk.

Mocny Polak to skarb

Najdłużej trwały rozmowy z Przemysławem Pawlickim. Nazwisko w polskim żużlu jest ugruntowane, ale starszy z braci zaczynając karierę, z pewnością po trzydziestce widział siebie wyżej w żużlowej hierarchii. 31-latek ma pomóc Falubazowi wejść do ekstraligi, a Zielona Góra ma być miejscem, gdzie jeszcze podniesie swój poziom. - Najtrudniejsza była dla mnie decyzja o podpisaniu kontraktu w pierwszej lidze. Kiedy jednak zdecydowałem się na Zieloną Górę, to wszystkie niepewności zniknęły. Jako drużyna chcemy zrobić wszystko, aby osiągnąć cel, który przed nami postawiono – powiedział po podpisaniu umowy.

mk-łz

grudzień 09, 2022

Sportowy Weekend

in Sport

by user1

Sportowe wydarzenia w Zielonej Górze na które warto się wybrać.…
grudzień 09, 2022

Walka o mistrzostwo kraju. Wielki tenis w CRS!

in Sport

by user4

W hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego od czwartku trwa turniej Final Four…
grudzień 08, 2022

Co tam Panie w Falubazie? Rozmowy z Protasiewiczem i Buczkowskim [VIDEO]

in Sport

by user1

Sezon zimowy w pełni? Niekoniecznie. Żużlowcy Stelmetu Falubazu Zielona Góra…
grudzień 06, 2022

Żużlowy Mikołaj Falubazu [VIDEO]

in Sport

by user1

Żużlowy Mikołaj zawitał dziś do Centrum Zdrowia Matki i Dziecka…
grudzień 06, 2022

Zielonogórscy futsaliści kończą rok zwycięstwem!

in Sport

by user1

Na dziewiątym miejscu w jedenastozespołowej grupie południowej I ligi zakończyli…

W zielonogórskiej hali CRS rozpoczął się Final Four w rozgrywkach Lotto Superligi

CKT Grodzisk Mazowiecki, BKT Advantage Bielsko-Biała, KT Kubala Ustroń i WKT Mera Warszawa – jedna…

Wróciły wspomnienia [FELIETON]

Kiedy sędzia meczu Polska - Meksyk po analizie VAR podyktował rzut karny dla Polski, pomyślałem…

Coś można zrobić [FELIETON]

Podobno najgorzej jest, jak do sportu wchodzi polityka. Z drugiej strony ci, którzy mają jakieś…

Oni mają nas wprowadzić do ekstraligi!

Przemysław Pawlicki, Rasmus Jensen i Luke Becker to nowe twarze w Stelmecie Falubazie Zielona Góra.…

Biesiada z Falubazem - Uroczyste podsumowania sezonu żużlowego [ZDJĘCIA]

Karczma Pod Koziorożcami w Trzebiechowie była miejscem uroczystego podsumowania sezonu żużlowego w wykonaniu zielonogórskiej drużyny.…

Wspólnie pobiegniemy dla Niepodległej!

W Zielonej Górze biegów pod dostatkiem, nie tylko w trakcie Narodowego Święta Niepodległości. W tym…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.