Pierwsza wizyta [FELIETON]

Pierwsza wizyta [FELIETON] fot. pixabay/łz
Ciekaw jestem, co po meczu z Anglią powiedzą ci, którzy zapowiadali straszliwy łomot i już zacierali ręce, kiedy nowy szef PZPN, wkurzony klęską, wywali Paulo Sousę. Nic takiego się nie stało. Zaliczyliśmy dobry mecz. Przede wszystkim była walka, agresja, chęć i gra do końca. To zawsze podoba się kibicom i nawet gdybyśmy w doliczonym czasie nie wyrównali, naszemu zespołowi należała się pochwała za to spotkanie.

 

Remis dał nam punkt, ale niewiele zmienił, bo jest to, co było widoczne od razu po losowaniu grup eliminacyjnych: jeśli chcemy awansować do finałów mistrzostw świata, musimy wywalczyć drugie miejsce, a potem udział w tej wielkiej imprezie po barażach, bo pierwsza lokata w grupie jest jakby z miejsca przydzielona Anglikom.

Jesień piłkarska w pełni. W środku tygodnia ruszyły mecze grupowe Ligi Mistrzów, a Legia walczy w Lidze Europy. To jednak dla nas wielki futbol, my musimy się zadowolić naszym, małym. Przed kilkoma dniami pisałem o poparciu, jakiego prezes lubuskiego związku udzielił nowemu włodarzowi naszej piłki i zastanawiałem się, co z tego będzie miał nasz ubogi futbolowo region. I proszę! Cezary Kulesza pierwszy wyjazd w teren - jako szef polskiego futbolu - wykonał nie tam, gdzie jest kilka zespołów walczących w ekstraklasie, pierwszej i drugiej lidze, ale w Lubuskie! Co za radość!

Spotkał się z prezydentami Zielonej Góry i Gorzowa, odwiedził Lubsko, gdzie otwierał uroczyście nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. A to ci niespodzianka! Wychodzi na to, że nowy dowódca naszej piłki natychmiast odwdzięcza się za poparcie wyborcze, jakiego udzielił mu nasz prezes. Mam nadzieję, że panu Cezaremu na tej piłkarskiej pustyni nie zabrakło wody, a działacze zadbali, żeby to co trzeba było odpowiednio zmrożone i szaszłyczek dobrze wypieczony podczas wieczornej dyskusji o piłeczce.

Tak na poważnie, liczę na to, iż prezes przekonał włodarzy obu stolic województwa, że zachowując swoją miłość do żużla, powinni jeszcze łaskawszym okiem spojrzeć na futbol. Czy to, że Zielona Góra i Gorzów mają drużyny zaledwie na czwartym szczeblu rozgrywek nie jest smutne? Dla mnie i pewnie nie tylko dla mnie, tak.

Ligi żużlowe jeszcze walczą o medale i awanse, a media już spekulują kto i gdzie będzie jeździł w przyszłym sezonie. Gdyby brać na poważnie wiadomości, kto zdaniem ,,dobrze poinformowanych” będzie jeździć w Falubazie, to od tych nazwisk może rozboleć głowa. Najbardziej uśmiałem się z tekstu zamieszczonego na pewnym portalu, że działacze GKM Grudziądz mają żal do Falubazu, bo chce zatrzymać na kolejny sezon Makasa Fricke. Czemu? Byli pewni, że Australijczyk odmówi jazdy w pierwszej lidze, dostanie od nich dobrą ofertę i zamelduje się w Grudziądzu. Tymczasem zielonogórski klub chce, żeby został. To, że żużlowiec ma ważny kontrakt z Falubazem jest w natłoku tych dywagacji jakby daleko w tle, a przecież w zawodowym sporcie kontrakt rzecz święta. Z drugiej strony, każdy kontrakt można renegocjować albo zerwać. Wszystko ponoć zależy od pieniędzy i dobrych chęci, bo jak mówią ,,z niewolnika nie ma pracownika”.

Jak będzie, zobaczymy. Jestem bardzo ciekaw, jak to się skończy.

 

Andrzej Flügel
październik 15, 2021

Falubaz na urlopie 2021 - Znamy zwycięzców konkursu! [ZDJĘCIA KIBICÓW]

in Sport

by user1

Znamy laureatów tegorocznego konkursu fotograficznego Falubaz na urlopie 2021. W…
październik 15, 2021

To jeszcze nie czas na nerwy, ale jest już niepokój

in Sport

by user1

Enea Zastal BC już teraz ma na koncie tyle porażek,…
październik 15, 2021

Weekend Kibica

in Sport

by user1

Mecze koszykówki, piłki nożnej i ręcznej czekają w nadchodzący weekend…
październik 12, 2021

Za dwa miesiące wielki tenisowy mecz w Zielonej Górze!

in Sport

by user1

Petra Kvitová kontra Iga Świątek? Taki mecz jest bardzo możliwy…
październik 11, 2021

Mecze 75-lecia: Stal - Falubaz `10

in Sport

by user1

W poprzednim wpisie przypominaliśmy spotkanie z gorzowską Stalą, od którego…

To Czesi chcieli zagrać w Zielonej Górze

Zielonogórzanin od przeszło czterech lat rządzi polskim tenisem. Mirosław Skrzypczyński niedawno rozpoczął drugą kadencję prezesowania…

Prace na stadionie żużlowym szykowane są już na ekstraligę

Odwodnienie liniowe – to jeden z wymogów licencyjnych w PGE Ekstralidze. Falubazu w przyszłym roku…

Zuchwałe myśli [FELIETON]

Sezon żużlowy definitywnie się zakończył. Trzymałem kciuki za Bartosza Zmarzlika licząc, że uda mu się…

Obiekty pozwalają szkolić i przyciągają gwiazdy

Zima już piłkarzom straszna nie będzie. W Zielonej Górze powstanie kryte boisko do piłki nożnej.…

Janusz Kubicki: Szkoda, że jeden z trzech właścicieli się w ogóle nie interesuje tematem Falubazu

Jak pan się odnosi do budowy składu Falubazu i czy w I lidze żużlowcy powinni…

Kryte boisko do piłki nożnej - młodzież będzie mogła się rozwijać w warunkach najlepszych w…

W Zielonej Górze powstanie kryte boisko piłkarskie. Informacją podzielił się w mijającym tygodniu prezydent Janusz…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.