Po skandalu liczymy teraz na hit

Zielonogórscy kibice liczą na to, że będą mogli oklaskiwać swoich ulubieńców Zielonogórscy kibice liczą na to, że będą mogli oklaskiwać swoich ulubieńców Fot. Marcin Krzywicki
Stelmet Falubaz nie miał możliwości sprawdzić się z Cellfast Wilkami Krosno. Zielonogórzanie w minioną niedzielę punkty zgarnęli walkowerem - za nieregulaminowy tor na Podkarpaciu. Teraz mamy nadzieję na żużlową ucztę. Przy W69 w tę niedzielę zamelduje się Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Początek starcia głównych faworytów do awansu o 14.00.

 

Od początku sezonu jedni patrzą drugim na ręce i porównują swoje poczynania. Pierwszy korespondencyjny pojedynek? Na bazie Trans MF Devils Landshut. Bydgoszczanie tam przegrali 43:47. Falubaz w Niemczech wygrał 48:42. Polonia przekonująco wygrała za to w Łodzi z Orłem 51:39. Ekipa Piotra Żyty z miasta włókniarzy wywiozła „tylko” remisowy punkt. I wreszcie domowe konfrontacje. Zielonogórzanie wpadkę zaliczyli już na inaugurację, remisując z Aforti Startem Gniezno. Z Bydgoszczy przed tygodniem nieoczekiwanie punkt wywiózł ROW Rybnik. Jaki krajobraz wyłania się z tych wyników? - Jedna i druga drużyna dysponuje podobnym potencjałem. Mają też podobne aspiracje - uważa legenda Polonii Bydgoszcz Tomasz Gollob, dziś ekspert Canal +. - Bydgoszcz na pewno jedzie powalczyć. Zobaczymy, ile mocy w niej jest w porównaniu do Zielonej Góry.

Falubaz jest jedynym w stawce zespołem, który nie przegrał w eWinner 1. lidze. Po ostatniej niedzieli to właśnie o meczu, który nie odbył się w Krośnie, mówiło się w żużlowych mediach najwięcej. Walkower nie przyniósł chluby gospodarzom, zielonogórzanom dał dwa punkty, ale nie pozwolił się skonfrontować z mocnym rywalem. - Mielibyśmy porównanie, bo przecież dwa dni wcześniej jechała tu Polonia, która teraz przyjeżdża do nas - żałował trener Żyto. Zielonogórzanie dwa razy na darmo jechali na Podkarpacie. W kwietniu mecz został odwołany z powodu deszczu.

Kibice liczą, że spotkanie z bydgoszczanami wynagrodzi brak ligowych emocji w ostatni weekend. Ci, którzy wybrali się do Warszawy, na brak dobrego żużla nie narzekali. Tym bardziej, że sobotnie Grand Prix na Stadionie Narodowym wygrał Max Fricke. - Wiemy, jaką rolę ma w zespole zielonogórskim. Robimy wszystko, żeby się z tej roli wywiązać - zapewnia menedżer Australijczyka Tomasz Gaszyński.

Na dziś to nie Fricke, a Krzysztof Buczkowski legitymuje się najlepszą biegową średnią w zespole zielonogórzan. W drużynie Polonii pierwsze skrzypce gra Kenneth Bjerre. Ekstraligowego doświadczenia jest tam jednak więcej, bo dwucyfrówek wymaga się też od jeżdżącego w ubiegłym roku w Zielonej Górze Mateja Žagara i Adriana Miedzińskiego. Oni, tak jak pierwszoplanowe postaci Falubazu, lepsze występy przeplatają gorszymi.

 

mk - ŁZ
lipiec 01, 2022

Wejście smoka i puchar dla Lechii

in Sport

by user4

Zielonogórska Lechia po raz trzeci z rzędu zdobyła wojewódzki Puchar…
lipiec 01, 2022

Zielonogórzanin ściga się w serii GT3 - powalczy na włoskim torze Misano!

in Sport

by user1

Zielonogórzanin Igor Waliłko rywalizuje w wyścigowej serii GT3. W przedostatniej…
czerwiec 30, 2022

Krzysztof Buczkowski: Musimy po prostu jechać lepiej [ROZMOWA]

in Sport

by user1

Krzysztof Buczkowski to jeden z liderów Stelmetu Falubazu Zielona Góra.…
czerwiec 30, 2022

Wyboista droga Stelmetu Falubazu Zielona Góra do powrotu do Ekstraligi

in Sport

by user1

Nie ma co ukrywać, wbrew pozorom to nie jest łatwy…
czerwiec 29, 2022

Studentka wychowania fizycznego UZ na podium pucharu świata!

in Sport

by user1

W minioną niedzielę (26 bm.) w tureckiej Ankarze zakończyła się…

ŻUŻEL: Piotr Żyto przestaje pełnić funkcję trenera Stelmet Falubazu Zielona Góra

Zarząd ZKŻ SSA po wnikliwej analizie obecnej sytuacji drużyny podjął decyzję o zakończeniu współpracy z…

W niedzielę zielonogórska Starówka zostanie opanowana przez najmłodszych sportowców!

Wakacje w pełni, większość ligowców ma przerwę, ale nie znaczy to, że sportowych imprez w…

Futbol jest wspaniały! [FELIETON]

To już naprawdę koniec. W środę skończyła trzecia liga, podczas weekendu pozostałe. Lechia nie musiała…

Najpierw na żużel, potem na rower

To ma być weekend pod znakiem kręcenia kółek. Przede wszystkim tych żużlowych, bo w sobotę,…

Krok do tyłu, dwa do przodu? [FELIETON]

Finał Ligi Mistrzów zamknął klubowy europejski sezon. Jak już kiedyś pisałem, nie mam poza Polską…

Radni Platformy Obywatelskiej chcą cofnięcia dotacji dla klubu żużlowego?

Czy radnym Platformy Obywatelskiej zaczęły przeszkadzać ostanie zwycięstwa żużlowców Stelmetu Falubazu Zielona Góra? Jak dowiedzieliśmy…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.