Po skandalu liczymy teraz na hit

Zielonogórscy kibice liczą na to, że będą mogli oklaskiwać swoich ulubieńców Zielonogórscy kibice liczą na to, że będą mogli oklaskiwać swoich ulubieńców Fot. Marcin Krzywicki
Stelmet Falubaz nie miał możliwości sprawdzić się z Cellfast Wilkami Krosno. Zielonogórzanie w minioną niedzielę punkty zgarnęli walkowerem - za nieregulaminowy tor na Podkarpaciu. Teraz mamy nadzieję na żużlową ucztę. Przy W69 w tę niedzielę zamelduje się Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Początek starcia głównych faworytów do awansu o 14.00.

 

Od początku sezonu jedni patrzą drugim na ręce i porównują swoje poczynania. Pierwszy korespondencyjny pojedynek? Na bazie Trans MF Devils Landshut. Bydgoszczanie tam przegrali 43:47. Falubaz w Niemczech wygrał 48:42. Polonia przekonująco wygrała za to w Łodzi z Orłem 51:39. Ekipa Piotra Żyty z miasta włókniarzy wywiozła „tylko” remisowy punkt. I wreszcie domowe konfrontacje. Zielonogórzanie wpadkę zaliczyli już na inaugurację, remisując z Aforti Startem Gniezno. Z Bydgoszczy przed tygodniem nieoczekiwanie punkt wywiózł ROW Rybnik. Jaki krajobraz wyłania się z tych wyników? - Jedna i druga drużyna dysponuje podobnym potencjałem. Mają też podobne aspiracje - uważa legenda Polonii Bydgoszcz Tomasz Gollob, dziś ekspert Canal +. - Bydgoszcz na pewno jedzie powalczyć. Zobaczymy, ile mocy w niej jest w porównaniu do Zielonej Góry.

Falubaz jest jedynym w stawce zespołem, który nie przegrał w eWinner 1. lidze. Po ostatniej niedzieli to właśnie o meczu, który nie odbył się w Krośnie, mówiło się w żużlowych mediach najwięcej. Walkower nie przyniósł chluby gospodarzom, zielonogórzanom dał dwa punkty, ale nie pozwolił się skonfrontować z mocnym rywalem. - Mielibyśmy porównanie, bo przecież dwa dni wcześniej jechała tu Polonia, która teraz przyjeżdża do nas - żałował trener Żyto. Zielonogórzanie dwa razy na darmo jechali na Podkarpacie. W kwietniu mecz został odwołany z powodu deszczu.

Kibice liczą, że spotkanie z bydgoszczanami wynagrodzi brak ligowych emocji w ostatni weekend. Ci, którzy wybrali się do Warszawy, na brak dobrego żużla nie narzekali. Tym bardziej, że sobotnie Grand Prix na Stadionie Narodowym wygrał Max Fricke. - Wiemy, jaką rolę ma w zespole zielonogórskim. Robimy wszystko, żeby się z tej roli wywiązać - zapewnia menedżer Australijczyka Tomasz Gaszyński.

Na dziś to nie Fricke, a Krzysztof Buczkowski legitymuje się najlepszą biegową średnią w zespole zielonogórzan. W drużynie Polonii pierwsze skrzypce gra Kenneth Bjerre. Ekstraligowego doświadczenia jest tam jednak więcej, bo dwucyfrówek wymaga się też od jeżdżącego w ubiegłym roku w Zielonej Górze Mateja Žagara i Adriana Miedzińskiego. Oni, tak jak pierwszoplanowe postaci Falubazu, lepsze występy przeplatają gorszymi.

 

mk - ŁZ
grudzień 06, 2022

Żużlowy Mikołaj Falubazu [VIDEO]

in Sport

by user1

Żużlowy Mikołaj zawitał dziś do Centrum Zdrowia Matki i Dziecka…
grudzień 06, 2022

Zielonogórscy futsaliści kończą rok zwycięstwem!

in Sport

by user1

Na dziewiątym miejscu w jedenastozespołowej grupie południowej I ligi zakończyli…
grudzień 05, 2022

Wielki tenis w Zielonej Górze. LOTTO SuperLIGA FINAL FOUR

in Sport

by user4

Już 8 grudnia w Zielonej Górze rozpocznie się wielkie tenisowe…
grudzień 05, 2022

Sportowe Podsumowanie Weekendu

in Sport

by user1

Kończący się weekend, to nie tylko ostatni mecz Polaków na…
grudzień 02, 2022

Szóstki po jesieni, ale przed Pucharem Zimy

in Sport

by user4

Zielonogórskie szóstki piłkarskie przed kilkunastoma dniami zakończyły rundę jesienną. Przerwy…

Wróciły wspomnienia [FELIETON]

Kiedy sędzia meczu Polska - Meksyk po analizie VAR podyktował rzut karny dla Polski, pomyślałem…

Coś można zrobić [FELIETON]

Podobno najgorzej jest, jak do sportu wchodzi polityka. Z drugiej strony ci, którzy mają jakieś…

Oni mają nas wprowadzić do ekstraligi!

Przemysław Pawlicki, Rasmus Jensen i Luke Becker to nowe twarze w Stelmecie Falubazie Zielona Góra.…

Biesiada z Falubazem - Uroczyste podsumowania sezonu żużlowego [ZDJĘCIA]

Karczma Pod Koziorożcami w Trzebiechowie była miejscem uroczystego podsumowania sezonu żużlowego w wykonaniu zielonogórskiej drużyny.…

Wspólnie pobiegniemy dla Niepodległej!

W Zielonej Górze biegów pod dostatkiem, nie tylko w trakcie Narodowego Święta Niepodległości. W tym…

BRAAAWOOO! Lechia ma ćwierćfinał Pucharu Polski!!! [ZDJĘCIA Z MECZU]

Znów pokonali drużynę z ekstraklasy, tym razem po karnych! Lechia Zielona Góra awansowała do ćwierćfinału…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.