Potrzebujemy (tylko) 36 punktów

Zielonogórzanie aż dziewięć biegów drużynowo rozstrzygali na swoją korzyść Zielonogórzanie aż dziewięć biegów drużynowo rozstrzygali na swoją korzyść Fot. Marcin Krzywicki
Stelmet Falubaz jest na bardzo dobrej drodze do finału eWinner 1. ligi. W pierwszym meczu półfinałowym zielonogórzanie pokonali Abramczyk Polonię Bydgoszcz 55:35. Dużo? Bardzo dużo, ale drugą nogę trzeba dostawić w niedzielę, 4 września, w Bydgoszczy. Początek meczu o 15.00.

 

Były głosy optymistów, że Falubaz jest w stanie wypracować sobie niezłą zaliczkę przed rewanżem, ale niewielu prognozowało, że zielonogórzanie będą w stanie zbudować aż 20-punktową przewagę! W miniony piątek gospodarze systematycznie powiększali prowadzenie, pozwalając gościom na zaledwie dwa drużynowe zwycięstwa w całym meczu.

Cieniem na spotkaniu położył się fatalny upadek Adriana Miedzińskiego. Australijczyk Max Fricke, który też groźnie upadł, pozbierał się szybko i kontynuował zawody, zaś żużlowiec Polonii z poważnymi obrażeniami, m.in. głowy trafił do zielonogórskiego szpitala, gdzie toczy się walka o jego powrót do zdrowia.

- Najważniejsze jest zdrowie Adriana, wierzymy w to, że wróci szybko cały i zdrowy. To jest priorytet - zaczął podsumowanie meczu Piotr Protasiewicz. - Pojechaliśmy dobre zawody. Młodzieżowcy zrobili różnicę - dodał kapitan. Zielonogórscy juniorzy, obaj wywodzący się z Leszna, zdobyli razem 10 „oczek” z bonusem. To zdobycz, którą ta formacja osiągnęła łącznie w trzech wcześniejszych meczach.

Czego spodziewamy się w rewanżu? Zdobyczy, która da finał. Zielonogórzanie, którzy są tego bliscy, pokornie podchodzą jednak do meczu w Bydgoszczy. - Jest zapas. Nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy, ale w żużlu przez 32 lata widziałem różne czary i różne cuda. Należy zachować czujność - zaznacza P. Protasiewicz.

- Trzeba podejść do meczu z pełnym skupieniem. Tu nie będzie żadnego luzu. To są kolejne zawody, które chcemy dobrze odjechać - wtóruje kapitanowi Tomasz Szymankiewicz, menedżer Stelmetu Falubazu.

Polonia też nie składa broni. Za Adriana Miedzińskiego nie będzie mogła zastosować zastępstwa zawodnika (ma czwartą średnią), ale wypożyczyła z PSŻ-u Poznań 21-letniego Benjamina Basso. Duńczyk jest jedną z rewelacji tegorocznych mistrzostw świata juniorów. W klasyfikacji generalnej plasuje się na trzecim miejscu, za Janem Kvechem. Nad Brdą karmią się historią. I to wcale nieodległą. Dwa lata temu w finale 2. ligi bydgoszczanie mierzyli się w finale z poznaniakami. Przegrali pierwszy mecz 31:59, by w rewanżu wygrać 61:29, a jednym z bohaterów był startujący na zasadzie gościa Mateusz Tonder. Zielonogórzanie w tym sezonie w meczach wyjazdowych zdobywali średnio 44,7 pkt.

 

mk - ŁZ
listopad 30, 2022

"Buczek" za sklepową ladą zaprasza na mikołajkowe zakupy!

in Sport

by user1

Krzysztof Buczkowski zaprasza na mikołajkowe zakupy do Sklepu Kibica. Buczek…
listopad 28, 2022

Sportowe podsumowanie weekendu

in Sport

by user1

Emocje w halach w miniony weekend. Jak się spisały nasze…
listopad 25, 2022

Trefl Tabaka zakończył serię Zastalu

in Sport

by user4

Na pięciu zwycięstwach skończyła się passa Enei Zastalu BC w…
listopad 25, 2022

Rafał „Gonzo” nie zawodzi!

in Sport

by user4

Rafał Gąszczak obronił w tureckiej Antalyi tytuł mistrza Europy w…
listopad 25, 2022

Młodzież Lechii awansowała

in Sport

by user3

Młodzi piłkarze zielonogórskiej Lechii pozazdrościli sukcesów starszym kolegom i po…

Wróciły wspomnienia [FELIETON]

Kiedy sędzia meczu Polska - Meksyk po analizie VAR podyktował rzut karny dla Polski, pomyślałem…

Coś można zrobić [FELIETON]

Podobno najgorzej jest, jak do sportu wchodzi polityka. Z drugiej strony ci, którzy mają jakieś…

Oni mają nas wprowadzić do ekstraligi!

Przemysław Pawlicki, Rasmus Jensen i Luke Becker to nowe twarze w Stelmecie Falubazie Zielona Góra.…

Biesiada z Falubazem - Uroczyste podsumowania sezonu żużlowego [ZDJĘCIA]

Karczma Pod Koziorożcami w Trzebiechowie była miejscem uroczystego podsumowania sezonu żużlowego w wykonaniu zielonogórskiej drużyny.…

Wspólnie pobiegniemy dla Niepodległej!

W Zielonej Górze biegów pod dostatkiem, nie tylko w trakcie Narodowego Święta Niepodległości. W tym…

BRAAAWOOO! Lechia ma ćwierćfinał Pucharu Polski!!! [ZDJĘCIA Z MECZU]

Znów pokonali drużynę z ekstraklasy, tym razem po karnych! Lechia Zielona Góra awansowała do ćwierćfinału…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.