Przed nami arcyciekawy sezon w I lidze

Zielonogórzanie chwilę po ostatnim meczu w I lidze. Było t o 15 lat temu w Ostrowie Wlkp. Z awansu cieszył się m.in. Wojciech Domagała, obecny prezes klubu (trzyma ręce w górze). Zielonogórzanie chwilę po ostatnim meczu w I lidze. Było t o 15 lat temu w Ostrowie Wlkp. Z awansu cieszył się m.in. Wojciech Domagała, obecny prezes klubu (trzyma ręce w górze). Fot. Marcin Krzywicki
- Uważam, że potencjał drużyny zielonogórskiej na dziś jest mocniejszy niż drużyny bydgoskiej, ale dajmy sezonowi to zweryfikować - mówi Wojciech Domagała, prezes ZKŻ SSA Zielona Góra. To mogą być najciekawsze od lat zmagania na zapleczu elity.

 

Niemal od pierwszych chwil - gdy stało się jasne, że zielonogórzan po raz pierwszy od 15 lat zabraknie w gronie najlepszych - patrzono uważnie na ręce działaczy. Zielonogórzanie szybko zakończyli budowę składu. Stelmet Falubaz od początku, mimo odejścia Patryka Dudka, był nazywany murowanym faworytem do awansu. Finisz transferowych dokonań był jednak imponujący w wykonaniu Polonii Bydgoszcz. Zakontraktowanie tercetu: Matej Žagar, Kenneth Bjerre i Adrian Miedziński, zaprawionego w ekstraligowych bojach sprawiło, że Polonia urosła do miana głównego rywala Falubazu. - Uważam, że potencjał drużyny zielonogórskiej na dziś jest mocniejszy niż drużyny bydgoskiej, ale dajmy sezonowi to zweryfikować - uważa Wojciech Domagała. Prezes Falubazu niewielką przewagę dostrzega w każdej formacji. - Polska formacja seniorska Piotr Protasiewicz - Krzysztof Buczkowski jest silniejsza niż Adrian Miedziński - Daniel Jeleniewski. Porównanie Rohana Tungate’a - Maxa Fricke’a? Nasi stranieri są silniejsi od Mateja Žagara i Kennetha Bjerre. Junior Wiktor Przyjemski jest bardzo dobry, natomiast uważam, że nasi juniorzy Dawid Rempała i Fabian Ragus też są silniejsi, podobnie jak zestawienie w formacjach U-24. Całość delikatnie na plus, ale oczywiście wszystko rozstrzygnie się na torze, podczas bezpośrednich spotkań - zaznacza W. Domagała.

W zielonogórskim klubie pozostał też Jan Kvech, który mimo kontraktu zawodowego otrzyma od klubu wsparcie logistyczne, by być lepiej przygotowanym do spotkań w Polsce. Na pozycji U-24 w Falubazie tłok, bo zostali też Mateusz Tonder i Damian Pawliczak. - Naszym założeniem jest postawienie na początku sezonu na jednego zawodnika, tak żeby mógł się rozwijać. Co do pozostałych - będziemy decydować na bieżąco w trakcie sezonu - dodaje W. Domagała.

Na Falubaz ręce podniosą chętnie nie tylko bydgoszczanie, ale pozostali pierwszoligowcy, jak choćby Wilki Krosno, które w poprzednim sezonie dotarły do finału, gdzie w dwumeczu musiały uznać wyższość ostrowian. Niemal każdy zespół ma w swoich szeregach żużlowców zaprawionych w meczach o wysoką stawkę, z medalami DMP włącznie. Do Łodzi powędrował Niels Kristian Iversen, jego rodak Michael Jepsen Jensen pojedzie w Gnieźnie, a wychowanek Falubazu Grzegorz Zengota w ROW-ie Rybnik. - To może być ciekawy i ciężki sezon. Znacznie trudniejszy niż ten, który w I lidze miał Apator, który nie miał fazy play-off. Porównania obu drużyn na zapleczu ekstraligi powinniśmy więc odłożyć na bok - podkreśla sternik Falubazu, który liczy, że - o ile na przeszkodzie nie stanie pandemia - na trybunach licznie zasiądą kibice. - Za nami dwa sezony obostrzeń covidowych. Działania, które mogliśmy robić poza przestrzenią publiczną, nadal są robione. Nie wracamy już do przeszłości, myślimy tylko o przyszłości. Skoncentrujemy się, żeby dobrze odjechać I ligę. Zapraszam kibiców, żeby przychodzili na stadion. Magia Falubazu jest tworzona przez nich. My, jako klub, dodajemy wisienkę na torcie. Aurę magiczną tworzyli i tworzą jednak fani, a my chcemy docierać zwłaszcza do nowego pokolenia kibiców.

Wielu z nich tęskni jednak za Patrykiem Dudkiem. Lider Falubazu po raz pierwszy w karierze założy plastron innego klubu. Pojedzie w silnym Apatorze Toruń, gdzie ma być jedną z gwiazd. - Rozstaliśmy się w założeniu takim, że odchodzi, aby nie stracić ze swojej wartości sportowej i żeby tę wartość rozwijać na poziomie ekstraligowym. Ustaliliśmy, że gdy Zielona Góra odbije ekstraligę, wówczas Patryk do nas wróci. Powiedział nam: montujcie mocny skład, bo chcę w przyszłym roku być w Zielonej Górze - kończy prezes klubu.

 

mk - ŁZ
grudzień 02, 2021

Bestia zagra przeciwko Zastalowi

in Sport

by user2

Uwielbiany przez zielonogórska publiczność, “Bestia” czyli Adam Hrycaniuk dziś zagra…
listopad 30, 2021

Janowicz wystąpi w Zielonej Górze w towarzyskim meczu z Czechami

in Sport

by user1

Bez Igi Świątek i Huberta Hurkacza, ale z Jerzym Janowiczem…
listopad 26, 2021

To był udany debiutancki sezon

in Sport

by user3

Igor Waliłko jest pierwszym w historii polskim kierowcą w wyścigach…
listopad 26, 2021

Czas na Mundial

in Sport

by user2

Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego udanie rozpoczął zmagania w II lidze…
listopad 26, 2021

Zremisowali ale wygrali

in Sport

by user3

PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego szykuje się do meczu z…

3 grudnia finał Mikołajkowych Licytacji z udziałem Mistrza Świata!

Radość, wzruszenie, szczęście - te emocje wśród dzieci i wszystkich zaangażowanych w akcję osób już…

Wielkie futbolowe serca [FELIETON]

Skoro piłkarze skończyli, to mamy już prawdziwy wstęp do zimy. Nie będę się już znęcał…

Jak nie spróbujemy, to się nie przekonamy [FELIETON]

Ostatnio zrobiło się głośno o budowie stadionu piłkarskiego w Zielonej Górze. Jako wielki fan futbolu,…

Nie chcemy być białą plamą

100 mln zł miałoby kosztować zbudowanie w Zielonej Górze piłkarskiego stadionu z prawdziwego zdarzenia. Mogłyby…

List intencyjny podpisany! Starania o stadion piłkarski w mieście oficjalnie rozpoczęte [VIDEO]

Czy Zielona Góra doczeka się piłkarskiego stadionu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia? To wciąż brzmi niewiarygodnie,…

Tak było, jest i będzie [FELIETON]

Za kilka dni nasza piłkarska reprezentacja rozegra dwa ostatnie mecze w eliminacjach do mistrzostw świata.…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.