Przed przerwą na kadrę jeszcze Astoria

Szymon Wójcik zwrócił na siebie uwagę Igora Milicicia. Gracz Zastalu został powołany na najbliższe mecze reprezentacji Polski. Szymon Wójcik zwrócił na siebie uwagę Igora Milicicia. Gracz Zastalu został powołany na najbliższe mecze reprezentacji Polski. Fot. Tomasz Browarczyk/basketzg.pl
Sezon zaczął się od trzech porażek, ale teraz Enea Zastal BC ma na koncie tyle samo zwycięstw. Ostatnie było bardzo okazałe! Zielonogórzanie pokonali Polski Cukier Start Lublin 96:67. W piątek, 4 listopada, ostatni mecz przed okienkiem reprezentacyjnym.  

W ubiegłotygodniowym spotkaniu wielu upatrywało faworyta raczej w zespole rywali. Ekipa prowadzona przez byłego trenera zielonogórzan, Artura Gronka z Jakubem Lewandowskim w sztabie szkoleniowym (również związanym przez lata z Zastalem), miała na rozkładzie rywali przymierzanych do czołowych lokat w tym roku - Trefla Sopot i BM Stal Ostrów Wlkp. I zwycięstwa odnosiła we własnej hali. Poza domem lublinianie już tak nie błyszczą, czego dowód mieliśmy przed tygodniem w Zielonej Górze. Bariera 20 punktów przewagi zielonogórzan była złamana jeszcze w drugiej kwarcie. Tak grający Zastal mógł się podobać. Agresywny w obronie i kreatywny w ataku. Kibic lubi, jak „piłka chodzi”. Tym razem tak było, czego dowodem aż 31 asyst na koncie ekipy Olivera Vidina. - To nasz najlepszy mecz w sezonie, ale jak grasz dobrze w obronie, to w ataku są łatwe punkty i dobra tranzycja - ocenił trener zielonogórzan.

- Trzecia wygrana z rzędu, więc na pewno cieszy. W dobrym stylu, zespołowo, przy agresywnej obronie. Ten mecz na pewno dobrze się oglądało. To jest taki Zastal, jakim chcemy być - oznajmił Przemysław Żołnierewicz, kapitan zielonogórzan.

- Zespół jest coraz bardziej zżyty. I czujemy się ze sobą coraz lepiej na boisku. Wiemy, kto jak gra i jak wykorzystać poszczególnych zawodników na boisku - zaznaczył Szymon Wójcik, który wyjedzie z Zielonej Góry w trakcie okienka reprezentacyjnego. Gracz Zastalu znalazł się bowiem w kadrze Igora Milicicia na listopadowe mecze reprezentacji Polski. Biało-czerwoni zagrają 10 listopada ze Szwajcarią w Lublinie i 13 listopada w Zagrzebiu z Chorwacją. To spotkania w ramach prekwalifikacji do Eurobasketu 2025. Polacy jako jeden ze współgospodarzy imprezy mają w niej zapewniony udział. - Chcę wykorzystać moją szansę, pokazać z jak najlepszej strony i dać z siebie wszystko - podkreślił Sz. Wójcik.

Zanim kadra, to jeszcze spotkanie ligowe. W piątek, 4 listopada, zielonogórzanie zagrają w Bydgoszczy z Eneą Abramczyk Astorią, która ma na koncie tylko jedno zwycięstwo, odniesione z Anwilem Włocławek. Bydgoszczanie przegrali pięciokrotnie, ostatnio w Ostrowie Wlkp. ze Stalą 80:103. Początek meczu w Bydgoszczy o 18.00.

mk-łz
marzec 01, 2024

Optymizm zielonogórzan przed piłkarską wiosną

in Sport

by user3

Lechia rozpoczyna rundę rewanżową w trzeciej lidze w sobotę, 2…
marzec 01, 2024

Rusza kobieca sekcja piłki nożnej

in Sport

by user4

TS Przylep właśnie ogłosił prawdziwą petardę - w mieście powstanie…
marzec 01, 2024

Ta mocna ekipa rwie się już na tor!

in Sport

by user1

Od poniedziałku do środy tradycyjne zgrupowanie w ramach 60 godzin…
luty 29, 2024

ŻUŻEL: Tu jest miejsce Zielonej Góry

in Sport

by user1

Komentator Eleven Sports Marcin Musiał przedsezonowo ocenia, jak nasza drużyna…
luty 28, 2024

Jaki Zastal zobaczymy dziś ze Śląskiem?

in Sport

by user1

Dewiza, że najpierw próbujemy uratować nowy sezon, a potem cały…

Obym się mylił! [FELIETON]

Niekończąca się opowieść. Tak można by nazwać to, co w ostatnich dniach działo się wokół…

Przemysław Pawlicki nowym kapitanem Falubazu! [WIDEO]

Przemysław Pawlicki nowym kapitanem Falubazu Zielona Góra. Do naszego klubu dołączył przed sezonem 2023 i…

Światełko jakby rozbłysło... [FELIETON]

Kiedy po meczu Polska - Czechy posłuchałem trenera i kilku naszych zawodników, zdawało mi się,…

Prezydent Kubicki przedstawia plan ratowania koszykarskiego ZASTALu!

"Mając na względzie wieloletnie tradycje i sukcesy klubu sportowego występującego obecnie pod nazwą ENEA STELMET…

Długa, wyboista droga [FELIETON]

Co robi szefostwo klubu, kiedy drużynie nie idzie? Zmienia trenera. Znacznie łatwiej wywalić jednego człowieka,…

Na W69 będzie nowy park maszyn. Umowa podpisana! [ZDJĘCIA / WIDEO]

Umowa podpisana, prace mogą się rozpoczynać! Stadion żużlowy znów będzie placem budowy. Dokładniej jego część.…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.