Przestrzegamy zaleceń, paraliż rozgrywek nam nie grozi

Przestrzegamy zaleceń, paraliż rozgrywek nam nie grozi

Odwołanie dwóch meczów 6. kolejki oraz SEC w Gnieźnie, młodzieżowego Nice Cup i finału Mistrzostw Polski Par Klubowych nie spowoduje paraliżu rozgrywek. To procedura bezpieczeństwa, którą PGE Ekstraliga wdrożyła w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem u osoby funkcyjnej, która przebywała w parku maszyn na meczu PGG ROW Rybnik i Fogo Unii Leszno.

– Trzeba wierzyć, że to odosobniony przypadek, który w skali ligi mógł się zdarzyć, szczególnie na Śląsku, który jest jednym z ognisk koronawirusa. Została wdrożona procedura odizolowania całej drużyny z Leszna i Rybnika. Oczywiście, wolelibyśmy trenować, jechać. Przede wszystkim chodzi jednak o przejechanie w zdrowiu całych rozgrywek, co mam nadzieję, tylko na chwilę jest zachwiane – mówi K. Kawicki.

Zawodnicy RM Solar Falubazu Zielona Góra nie zgłaszali żadnych problemów ze zdrowiem. – Robimy wszystko, co wynika z regulaminu sanitarnego. Kluczem jest przestrzeganie powszechnych zasad: noszenie maseczki lub przyłbicy, zachowanie dystansu, unikanie tłumów, częste mycie rąk – zaznacza Kamil Kawicki z ZKŻ SSA.

Dodaje, że w tej chwili nie ma żadnych przesłanek, by odwołany został mecz RM Solar Falubazu Zielona Góra z Motorem Lublin, który zaplanowano na 24 lipca.

Natomiast w najbliższą niedzielę nasza drużyna, która obecnie zajmuje pozycję wicelidera, miała się zmierzyć na wyjeździe z aktualnym liderem Fogo Unią Leszno. Spotkanie zostało przełożone, gdy okazało się, że koronawirusa ma jedna z osób funkcyjnych z meczu między PGG ROW Rybnik a Fogo Unią Leszno.

– Przestrzegamy wszelkich zaleceń sanitarnych i jako drużyna jesteśmy zdrowi. Mam nadzieję, że zdrowi będą też żużlowcy z Leszna i Rybnika i niebawem wrócimy do jazdy – dodaje kapitan Piotr Protasiewicz. W poniedziałek w Gdańsku miał pojechać z Patrykiem Dudkiem w finale MPPK. Jednak zawody te odbędą się w innym terminie.

By zminimalizować ryzyko zakażenia wśród zawodników, odwołano też trzecią rundę SEC w Gnieźnie, w którym miał wystartować Michael Jepsen Jensen i Patryk Dudek oraz I rundę Nice Cup, w którym mieli pojechać Nile Tufft i Fabian Ragus. – W obliczu pandemii rozgrywki młodzieżowe są ogromnym wyzwaniem. Sytuacja jest dynamiczna. trzeba czekać na rozwój wydarzeń, by przekonać się, w jakiej formule ruszą tegoroczne DMPJ, których start jest zaplanowany na sierpień – komentuje trener szkółki żużlowej Aleksander Janas.

Koordynator sanitarny PZM, Piotr Stencel w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" przekonuje, że nie grozi nam paraliż rozgrywek: – Inkubacja wirusa w organizmie człowieka trwa minimum siedem dni, więc każdy kontakt z zawodnikami, biorącymi udział w feralnym meczu na 3-4 dni po tym spotkaniu należy uznać za bezpieczny. Rozmawiałem na ten temat z konsultantem wojewódzkim i potwierdził mi, że w takich przypadkach możliwość przeniesienia choroby jest bliska zeru. Wszyscy żużlowcy, którzy mieli kontakt z zawodnikami ROW-u i Unii są zupełnie bezpieczni, choć oczywiście im też zleciliśmy wypełnianie formularzy oceny medycznej, które są do mnie wysyłane raz na dobę – podkreśla w wywiadzie.
sierpień 18, 2022

Brawo! Lechia wygrywa po raz trzeci! [VIDEO]

in Sport

by user1

Raków II Częstochowa i Lechia Zielona Góra – to jedyne…
sierpień 15, 2022

Sportowe Podsumowanie Weekendu

in Sport

by user1

Lechia Zielona Góra na czele III ligi. Podopieczni Andrzeja Sawickiego…
sierpień 12, 2022

Na półmetku na sporym minusie

in Sport

by user3

Nie tak wyobrażali sobie wejście w fazę play-off eWinner 1…
sierpień 12, 2022

Jan Kvech wraca na tor!

in Sport

by user1

Kilka dni intensywnej rehabilitacji w klinice Ortoline w Zielonej Górze…
sierpień 10, 2022

Juniorzy Falubazu trenowali w Lginiu [ZDJĘCIA]

in Sport

by user1

Adepci szkółki żużlowej Falubaz Junior wybrali się we wtorek na…

Buczkowski, Kvech i Szymankiewicz przed meczem z Orłem [VIDEO]

Stelmet Falubaz Zielona Góra jedzie o wszystko w eWinner 1. lidze. Zielonogórzanie powalczą w piątek…

W piątek musimy być wszyscy jednym zespołem - wiemy, o co jedziemy!

Wierzę, że wszyscy staniemy na wysokości zadania i już w piątek zapewnimy sobie awans do…

My też możemy! [FELIETON]

Przed tygodniem pisałem o mojej wierze, że Falubaz wreszcie coś pokaże i wygra z Orłem…

Od dziś ninja opanują deptak!

13 i 14 sierpnia, przechadzając się po starówce, traficie na niecodzienne wydarzenie! W pobliżu ratusza…

Wiemy, że nic nie wiemy [FELIETON]

Nie chcę dokładać do pieca po klęsce polskich żużlowców w Vojens. Zgadzam się z tymi,…

Ojcowie i macocha [FELIETON]

Kibice żużla mieli ostatnio swoją sensację. Ważniejszą niż mecze ligowe. Bartosz Zmarzlik potwierdził, że po…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.