Rusza kobieca sekcja piłki nożnej

Rusza kobieca sekcja piłki nożnej Fot. Materiały Stowarzyszenia Konkret
TS Przylep właśnie ogłosił prawdziwą petardę - w mieście powstanie kobieca drużyna piłkarska. Dzięki temu przedwojenna sportowa tradycja Zielonej Góry wraca na swoje podwórko. - To fantastyczna wiadomość, bo temu projektowi kibicowałam od miesięcy- mówi Lena Pilonis, fanka piłki nożnej. - Coraz więcej kobiet angażuje się w grę w piłkę nożną, co sprawia, że zainteresowanie tym sportem rośnie. Dzięki promocji i wsparciu sponsorów oraz mediów, piłka żeńska zyskuje coraz większą popularność i zainteresowanie fanów na całym świecie - dodaje Aleksandra Majsnerowska.

 

- Jestem znana z mojej miłości do futbolu i prawdę mówiąc od lat obserwuję problem nastolatek, które w wieku 15 lat muszą wyjechać z Zielonej Góry albo zakończyć przygodę z futbolówką. Nawet Darek Kurzawa z MUKS 11, który naprawdę świetnie zajmuje się tą dyscypliną w wydaniu żeńskim, nie jest w stanie prowadzić dziewczęcych zespołów na poziomie, na którym pewnie by chciał - mówi Lena Pilonis.

Dynamiczny rozwój

- Kiedy Konrad Komorniczak zdradził mi pomysł utworzenia kobiecego zespołu w TS Przylep, byłam bardzo szczęśliwa - podkreśla Klaudia Baranowska, dyrektor Departamentu Dzielnicy Nowe Miasto. - To cudownie, że jako mieszkanka Przylepu to właśnie dziewczynom będę mogła kibicować na naszym boisku.

- Powstanie żeńskiej sekcji piłkarskiej w Zielonej Górze to doskonała inicjatywa, która z pewnością przyczyni się do rozwoju sportu w mieście, promowaniu równouprawnienia oraz aktywności fizycznej. To alternatywa dla wielu dziewcząt, które kochają „haratać w gałę” i nie chcą kończyć tej przygody, bo brak im alternatywy - uśmiecha się Paulina Bogucka, znana ze swojej działalności sportowej w mieście.

- Mamy nadzieję, że z czasem sekcja ta zdobędzie szerokie uznanie i stanie się ważnym elementem lokalnej społeczności sportowej - mówi Emilia Kondrad, naczelnik Wydziału Sportu, Kultury i Turystyki w urzędzie miasta. - Gratulacje dla wszystkich, którzy angażują się w rozwój tego projektu. Uważam, że żeńska piłka ma szansę zyskiwać coraz większą popularność. Widać, że ta dyscyplina dynamicznie rozwija się i staje się coraz bardziej rozpoznawalnym sportem na świecie.

Wsparcie dla każdego

Podobnego zdania jest Aleksandra Majsnerowska, zielonogórska społeczniczka. - Coraz więcej kobiet angażuje się w grę w piłkę nożną, co sprawia, że zainteresowanie tym sportem rośnie. Dzięki promocji i wsparciu sponsorów oraz mediów, piłka żeńska zyskuje coraz większą popularność i zainteresowanie fanów na całym świecie. Wzrasta również poziom profesjonalizmu w żeńskich ligach oraz reprezentacjach narodowych, co przyczynia się do większego zainteresowania tym sportem. W związku z powyższym można przewidywać, że piłka żeńska będzie zdobywać coraz większą popularność i uznanie w przyszłości. Dlatego jesteśmy szczęśliwe, że dzieje się to w Zielonej Górze - przekonuje A. Majsnerowska.

Członkinie Stowarzyszenia Konkret podkreślają, że na takie wsparcie może liczyć każda aktywność, nie tylko żeńska. - Kobiety w tym mieście udowadniają, że ich dbałość o mieszkańców nie ogranicza się do wąskiej grupy, ale patrzą i działają szeroko, na wielu płaszczyznach. Dlaczego? Bowiem Zielona Góra jest kobietą, która wspiera! – podkreślają nasze rozmówczynie.

 

 

(lp)
kwiecień 19, 2024

Jeden wieczór i 17 walk!

in Sport

by user3

Mieszane sztuki walki zawitają do Zielonej Góry. Dokładniej do hali…
kwiecień 19, 2024

Macie w drużynie talizman [ROZMOWA]

in Sport

by user1

W niedzielę, 21 kwietnia, NovyHotel Falubaz Zielona Góra zmierzy się…
kwiecień 19, 2024

Hej, Zastal nigdy nie spadnie!

in Sport

by user1

Właśnie takie okrzyki kibiców niosły się pod koniec czwartej kwarty…
kwiecień 19, 2024

Wielkie otwarcie Strefy Falubaziaka

in Sport

by user1

Legenda Falubazu, niezniszczalny i niezatapialny Andrzej Huszcza, otworzy dla was…
kwiecień 16, 2024

Plandeka na W69

in Sport

by user1

Kolejna nowość na stadionie żużlowym w Zielonej Górze. W piątek…

NovyHotel Falubaz lepszy od ZOOleszcz GKM-u! [WIDEO]

– Czas na podboje, wracamy na swoje – napisali kibice Falubazu na pierwszym łuku. Na…

Oddech ulgi i niepokój [FELIETON]

Uff! Tak wielki oddech ulgi było słychać w niedzielę w hali CRS. Enea Stelmet Zastal…

ŻUŻEL - Po pierwsze: Chcemy tutaj zostać!

W piątek, 12 kwietnia, o 18.00 swój pierwszy wyścig po ponad dwuletniej przerwie w PGE…

Nowy Park Maszyn na W69! Zobacz jak wygląda! [ZDJĘCIA / WIDEO]

Równo za tydzień rozpoczną zmagania w PGE Ekstralidze żużlowcy NovyHotel Falubazu. Zielonogórzanie otworzą ściganie 12…

Bajki o żelaznym wilku [FELIETON]

Pewien mój dobry znajomy - człowiek, którego zdanie sobie cenię, zarówno jeśli chodzi o spojrzenie…

Los kibica [FELIETON]

- Tak jak wspominałem przed tygodniem, w ostatni weekend postanowiliśmy wyskoczyć z żoną nad morze.…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.