Dobry występ młodych pływaków Startu Zielona Góra

Dobry występ pływaków Startu Zielona Góra Dobry występ pływaków Startu Zielona Góra fot. Start Zielona Góra
W dniach 28-30 maja w Krakowie, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych, w których uczestniczyła czteroosobowa reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „START” Zielona Góra.  Był to dobry występ młodych  zawodników, podopiecznych trenera Franciszka Zienkiewicza, którzy przywieźli z Krakowa dwa medale ( srebrny i brązowy).

O miejscu zajętym w poszczególnych grupach startowych (podział według rodzajów schorzeń) decydował wynik trzech najlepszych konkurencji każdego z zawodników. Najlepiej spisał się Gracjan Golimowski, który wywalczył srebrny medal w połączonych klasach 6-7 (juniorzy starsi) uzyskując czasy: 50m stylem  dowolnym - 0,45,9 rekord życiowy, 100m stylem  dowolnym - 1,38,8- rekord życiowy, 100m stylem  grzbietowym -1,54,5.

Brązowy medal zdobyła Paulina Makowska klasy 3-8 (juniorzy) uzyskując czasy: 50m stylem dowolnym -1,01,4, 100m stylem  dowolnym -2,12,4, 50m stylem grzbietowym -1,00,1

Dawid Bieliński klasy 6-7 (juniorzy starsi) zajął miejsce piąte z wynikami: 50m stylem dowolnym 0,54,5 rekord życiowy, 100m stylem dowolnym -2,03,4 rekord życiowy 50m  stylem grzbietowym -1,04,4

Oliwia Duras - klasa 9 (juniorzy) za start na dystansie 50 m stylem grzbietowym z wynikiem 1,58,4 uplasowała się w swojej grupie startowej na szóstym miejscu.