Świetnie przygotowany pod każdym względem [ROZMOWA]

Krzysztof Buczkowski Urodził się 30 kwietnia 1986 r. w Grudziądzu. W 2002 r. w Pile zdał egzamin licencyjny i został pełnoprawnym żużlowcem. Jego pierwszym polskim klubem był oczywiście GKM Grudziądz. Startował też w Bydgoszczy, Tarnowie, Lublinie. Od sezonu 2022 reprezentuje zielonogórskie barwy. Jest aktualnym rekordzistą toru przy W69. Krzysztof Buczkowski Urodził się 30 kwietnia 1986 r. w Grudziądzu. W 2002 r. w Pile zdał egzamin licencyjny i został pełnoprawnym żużlowcem. Jego pierwszym polskim klubem był oczywiście GKM Grudziądz. Startował też w Bydgoszczy, Tarnowie, Lublinie. Od sezonu 2022 reprezentuje zielonogórskie barwy. Jest aktualnym rekordzistą toru przy W69. Fot. Łukasz Forysiak
Krzysztof Buczkowski dołączył do zielonogórskiej drużyny przed sezonem 2022 i od początku sprawdza się w roli lidera. To jeden z najbardziej doświadczonych żużlowców na pierwszoligowych torach.

 

- 1 czerwca tradycyjnie świętowaliśmy Dzień Dziecka. Jak wspominasz swoje dzieciństwo?

Krzysztof Buczkowski: - To były bardzo fajne, beztroskie czasy, kiedy nie miałem zbyt wielu obowiązków. Wiadomo, człowiek dorasta, dojrzewa, ma już swoją rodzinę i pracę, coraz więcej spraw na głowie, wtedy sobie przypomina, jak się kiedyś szalało na podwórku.

 

- Czy u ciebie przygoda z żużlem też zaczęła się w rodzinie?

- Moi rodzice sporo pracowali, często do późna, ale bardzo mi kibicowali w sportowej przygodzie. Sprzęt miałem od początku swój i cała rodzina była zaangażowana do pomocy przy treningach i meczach: wujkowie, dziadek oraz tata, który pomagał mi w przygotowaniu motocykli. Rodzina na początku odgrywała kluczową rolę w tym, żebym mógł zajmować się żużlem. Jestem za to bardzo wdzięczny.

 

- Dziś masz już swoją rodzinę. Córka Blanka bardzo ci kibicuje.

- Blanka na wyjazdy nie jeździ, ale jak są zawody niedaleko domu, zawsze się pojawia i mnie wspiera. Była ze mną choćby w Grudziądzu podczas IMP Challenge i przyniosła szczęście, bo awansowałem do finału rozgrywek. Sama teraz zaczyna swoją przygodę ze sportem, z piłką nożną. Na razie są efekty jej treningów i jest wielka frajda z gry. Dla nas najważniejsze, żeby Blanka miała satysfakcję z tego sportu, a czas pokaże, jak się ta przygoda u niej rozwinie.

 

- Ten sezon to pasmo sukcesów. Awans do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski, pobicie rekordu toru przy W69, komplet punktów i kolejne zwycięstwa Enei Falubazu Zielona Góra.

- Rekord toru, awans, komplety, zwycięstwa - super, bardzo cię cieszę. To na pewno motywuje, ale nie rozmyślam o tym ciągle, tylko robię swoje. Czuję się świetnie przygotowany pod każdym względem, mam bardzo poukładanych, profesjonalnych chłopaków w teamie, na których mogę liczyć. Jednak sezon jeszcze się nie skończył, wciąż wiele ważnych pojedynków przed nami.

 

- W sobotę rewanż z H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. W ostatnią niedzielę wygraliście u nich przewagą 20 punktów. To oznacza, że przed drużyną łatwy mecz?

- Do każdej rywalizacji podchodzimy tak samo skoncentrowani i żadnego z rywali nie lekceważymy. Można nas stawiać w gronie faworytów, ale my po prostu robimy swoje. Wiemy, że jako drużyna świetnie się rozumiemy, jesteśmy przygotowani pod względem sprzętowym, treningowym. Każdy z nas solidnie podchodzi do zawodów i skupia się na swojej pracy. Zawsze staramy się też wykorzystać handicap własnego toru. Są tego efekty, co jest dla nas najważniejsze. Trzymamy rękę na pulsie.

 

- Dziękuję.

 

Małgorzata Dobrowolska
wrzesień 22, 2023

Bilety na mecz przy W69 w sprzedaży od poniedziałku!

in Sport

by user1

W poniedziałek 25 września rozpocznie się sprzedaż biletów na drugi…
wrzesień 22, 2023

Linia najmniejszego oporu [FELIETON]

in Sport

by user1

No i zaczynamy. W piątek Enea Zastal BC otwiera kolejny…
wrzesień 22, 2023

Weekend Zielonogórskiego Kibica

in Sport

by user1

Zielonogórski kibic nie ma powodów do narzekań na brak wydarzeń…
wrzesień 21, 2023

Znamy daty i godziny meczów finałowych 1. ligi żużlowej!

in Sport

by user1

30 września w Rybniku odbędzie się pierwszy mecz finałowy 1.…
wrzesień 15, 2023

Sezon niewiadomych

in Sport

by user3

W niedzielę, meczem w Poznaniu z Grunwaldem, rozpocznie nowy sezon…

Dziś przy W69 pierwszy finał DMPJ - Na zawody wstęp wolny!

Dziś przy W69 początek finałowej rywalizacji o tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów. Młodzieżowcy Falubazu Zielona…

Trzy kroki od ekstraligi

Przemysław Pawlicki show w Ostrowie! Gdy do lidera Enei Falubazu dołączyli koledzy, było już z…

Nie ogarniam tego... [FELIETON]

Wprawdzie do początków sezonu w ekstraklasie koszykarzy jeszcze dość daleko, bo prawie dwa miesiące, ale…

O finał powalczymy z ostrowianami

Arged Malesa Ostrów Wlkp. będzie półfinałowym rywalem Enei Falubazu. Pierwszy mecz w kolejną sobotę, 9…

Czas PlayOffów - Bilety na ćwierćfinał w sprzedaży od środy!

W środę 16 sierpnia o godzinie 12:00 wystartuje sprzedaż biletów na ćwierćfinałowy mecz Enei Falubazu…

Okręgówka też rusza

Zielonogórskim jedynakiem w stawce zespołów klasy okręgowej będzie w tym sezonie Zorza Ochla. Działacze postawili…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.