Szkoda, że nie będziemy mieszkać w wiosce olimpijskiej [ROZMOWA]

fot. Tomasz Browarczyk/Igrzyska Europejskie fot. Tomasz Browarczyk/Igrzyska Europejskie Natalia Kochańska w sierpniu skończy 28 lat. Wcześniej czeka ją występ na pierwszych w życiu igrzyskach olimpijskich. Przepustkę do Paryża wywalczyła przed rokiem podczas igrzysk europejskich, które odbyły się w naszym kraju. Sięgnęła wówczas po srebrny m
Natalia Kochańska szykuje się do przygody życia! Przed reprezentantką Gwardii Zielona Góra w strzelectwie sportowym występ na igrzyskach olimpijskich. Ma w bliskim otoczeniu Sylwię Bogacką, srebrną medalistkę igrzysk w Londynie. Obecnie jest na etapie zgrupowań, ale i poprawek przy sprzęcie, który ma być optymalny właśnie na przełomie lipca i sierpnia.

 

- Czy w drugiej połowie marca, na nieco ponad cztery miesiące przed igrzyskami olimpijskimi sporo o nich myślisz?

- Szczerze? Ten temat jest mi co chwilę przypominany, aczkolwiek dopóki nie będzie biletu i nie będę tam jechać, to podchodzę do tego ze spokojem, jak do imprezy, która jest w kalendarzu i trzeba się do niej przygotować. Tak, jak do każdej innej. Na razie się tym nie emocjonuję, bo stres i tak przyjdzie. W szczególności, jak dotrzemy już na miejsce. Na razie robimy swoje. Skupiam się na treningach.

 

- Otoczenie daje odczuć, że jesteś sportowcem, który wystąpi na igrzyskach?

- Zdecydowanie to odczułam. I to bardzo. Dużo ludzi, z którymi normalnie raczej się mijałam nagle zaczęli ze mną rozmawiać. Pytań o igrzyska jest sporo.

 

- Jesteś w trakcie zmian sprzętowych, które mają dać owoce w Paryżu?

- Jestem w trakcie, było kilka perturbacji. Jeszcze parę rzeczy w stroju muszę poprawić. Po tych poprawkach będę się już szykować do trybu startowego. W ciągu dwóch miesięcy ten temat zamkniemy. Idealnie, żeby na spokojnie potrenować.

 

- Jakby ktoś usłyszał kawałek naszej rozmowy, to pomyślałby, że pytam ciebie o suknię na wesele…

- (śmiech) Trochę tak jest. Szycie stroju to jest proces. Dzisiaj już często się wymienia te stroje. Kiedyś wymieniało się raz na 2-4 lata. Tylko najlepsi mogli sobie pozwolić na częstsze zmiany. Dziś każdy zmienia strój co roku, żeby mieć jego najlepszy moment, sztywność, dopasowanie. Sporo czasu nam zajmuje jeżdżenie na przymiarki, poprawki.

 

- Czyli wszyscy wystąpią w Paryżu na galowo…

- Dokładnie tak. Wszyscy są teraz na tym samym etapie. Szyją, zmieniają, żeby najlepszy moment strój miał w Paryżu. Ci, którzy walczą o kwalifikacje na igrzyska są w innym miejscu niż ci, którzy je już mają. Można się już wtedy skupić na tym, żeby najwyższa forma była na przełomie lipca i sierpnia.

 

- Ty masz olimpijkę i to medalistkę pod nosem. Co Sylwia Bogacka (wicemistrzyni olimpijska z Londynu 2012 – dop. mk) mówi Ci o igrzyskach?

- Bardziej skupiamy się na samym strzelaniu. Takiej naszej bieżącej robocie niż rozmawianiu o imprezach. Wiadomo, że dzielimy się doświadczeniami. Ja chwytam co mogę, żeby jak najmniej być zdziwioną i jak najbardziej przygotowaną.

 

- A co Ciebie ciekawi dookoła sportu, jeśli chodzi o igrzyska? Wioska olimpijska?

- Nasza strzelnica będzie trzy godziny od Paryża. Najprawdopodobniej nie będziemy mieszkać w wiosce olimpijskiej, czego bardzo żałuję. Myślę, że na to najbardziej liczyłam, żeby poczuć klimat. Planujemy tam pojechać, ale w trakcie zawodów nie będziemy tam. Jestem ciekawa, jak ludzie się będą zachowywać. Znamy się z dziewczynami, które strzelają na tych najważniejszych zawodach, ale myślę, że będzie czuć, że to zupełnie inna impreza. Mówi się, że te zawody to zupełnie inna liga.

 

- A zamierzasz się wybrać na jakieś zawody?

- Jeśli będzie taka możliwość, to chciałabym się wybrać na zmagania, w których startują Polacy. Fajnie byłoby zobaczyć mecz Igi Świątek. Myślę, że mamy wiele szans na medale i super byłoby zobaczyć, jak ktoś po ten medal sięga z naszych.

 

- Jak będą wyglądać najbliższe dni i tygodnie?

- Teraz będziemy na zgrupowaniu do Paryża. Nie tam, gdzie będziemy strzelać na igrzyskach, ale w miejscu, które jest blisko. Za chwilę nie będzie już zgrupowań i zaczną się miesiące startowe. Chcemy też naładować akumulatory przed igrzyskami. Potem trzeba będzie już skupić się na szlifowaniu poszczególnych elementów. Ważne będzie takie „ostrzelanie” przedstartowe i dobre samopoczucie.

 

- Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję.

 

Marcin Krzywicki
kwiecień 19, 2024

Jeden wieczór i 17 walk!

in Sport

by user3

Mieszane sztuki walki zawitają do Zielonej Góry. Dokładniej do hali…
kwiecień 19, 2024

Macie w drużynie talizman [ROZMOWA]

in Sport

by user1

W niedzielę, 21 kwietnia, NovyHotel Falubaz Zielona Góra zmierzy się…
kwiecień 19, 2024

Hej, Zastal nigdy nie spadnie!

in Sport

by user1

Właśnie takie okrzyki kibiców niosły się pod koniec czwartej kwarty…
kwiecień 19, 2024

Wielkie otwarcie Strefy Falubaziaka

in Sport

by user1

Legenda Falubazu, niezniszczalny i niezatapialny Andrzej Huszcza, otworzy dla was…
kwiecień 16, 2024

Plandeka na W69

in Sport

by user1

Kolejna nowość na stadionie żużlowym w Zielonej Górze. W piątek…

NovyHotel Falubaz lepszy od ZOOleszcz GKM-u! [WIDEO]

– Czas na podboje, wracamy na swoje – napisali kibice Falubazu na pierwszym łuku. Na…

Oddech ulgi i niepokój [FELIETON]

Uff! Tak wielki oddech ulgi było słychać w niedzielę w hali CRS. Enea Stelmet Zastal…

ŻUŻEL - Po pierwsze: Chcemy tutaj zostać!

W piątek, 12 kwietnia, o 18.00 swój pierwszy wyścig po ponad dwuletniej przerwie w PGE…

Nowy Park Maszyn na W69! Zobacz jak wygląda! [ZDJĘCIA / WIDEO]

Równo za tydzień rozpoczną zmagania w PGE Ekstralidze żużlowcy NovyHotel Falubazu. Zielonogórzanie otworzą ściganie 12…

Bajki o żelaznym wilku [FELIETON]

Pewien mój dobry znajomy - człowiek, którego zdanie sobie cenię, zarówno jeśli chodzi o spojrzenie…

Los kibica [FELIETON]

- Tak jak wspominałem przed tygodniem, w ostatni weekend postanowiliśmy wyskoczyć z żoną nad morze.…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.