Ta mocna ekipa rwie się już na tor!

Uśmiechy dopisują! Żużlowcy wyczekują już pierwszego wyjazdu na tor. Kibice też! Uśmiechy dopisują! Żużlowcy wyczekują już pierwszego wyjazdu na tor. Kibice też! Fot. falubaz.com
Od poniedziałku do środy tradycyjne zgrupowanie w ramach 60 godzin z Falubazem, następnie pobyt nad polskim morzem w celu jeszcze większego zintegrowania zespołu. Gdy w kalendarzu przybywa wydarzeń z udziałem żużlowców to znak, że sezon coraz bliżej!

 

60 godzin z Falubazem to klubowa inicjatywa od lat umieszczona w terminarzu na chwilę przed wyjazdem na tor. To ostatni dzwonek, by spotkać się z kibicami w różnym wieku, odwiedzić sponsorów, ale także, by potrenować wspólnie z zaprzyjaźnionymi zielonogórskimi klubami.  Fajnie mamy ten czas rozplanowany. Potem jeszcze jedziemy na minizgrupowanie. Chcemy wykorzystać ten moment ostatecznego przygotowania, bo w marcu będziemy szukać okazji, żeby już jeździć - mówi Jarosław Hampel, który nie ukrywa, że już chętnie zasmakowałby pierwszych jazd na torze. - Jak wyjedziemy w okolicy 10 marca, będzie optymalnie - podkreśla „Mały”.

Żużlowcy mówią, że sprzęt już czeka w warsztacie. Gotowość jest, choć ostatnie dni były poświęcone na szlifowanie indywidualnej formy. Bracia Pawliccy postawili na kolarstwo w Hiszpanii. W taki sam sposób trenował m.in. Robert Kubica, co żużlowcy Falubazu udokumentowali wspólną fotką. - Jeżdżąc na rowerze spędzaliśmy ze sobą sporo godzin. Mieliśmy trochę czasu, żeby sobie pogadać. Głównie o rowerach. Dobrze spędziliśmy ten czas - przyznał Przemysław Pawlicki.

Na rower jako jedną z form ruchu postawił też Jan Kvech. Przed nim sezon wyzwanie - przez wielkie W! Nie dość, że wraca po roku do ekstraligowego Falubazu, to jeszcze pojedzie jako stały uczestnik cyklu Grand-Prix. - Nie mam nic do stracenia. Podchodzę do tego ze spokojem. Czuję się dobrze przygotowany. Powiększyłem swój team. Motory też mam na najwyższym poziomie. Ponadto doszli nowi sponsorzy - mówi „Honza”.

Pierwsze poważne ekstraligowe ściganie także przed Rasmusem Jensenem. Kibice z jazdą Duńczyka wiążą spore nadzieje. - Nie chcę nakładać na siebie żadnych oczekiwań. Chcę poczuć „flow” i zobaczymy, co to przyniesie - przyznaje 30-latek. Pytany o stres odpowiada: - W lutym?! Nie ma stresu, sporo czasu pozostaje jeszcze do pierwszych zawodów. Jeśli chodzi o zespół, to część zawodników znamy z poprzedniego sezonu, są też nowe twarze. Miejmy nadzieję, że pojedziemy o fajny rezultat w tym sezonie.

Najbliższe dni to okazja do lepszego poznania się, bo od środy do soboty żużlowcy będą przebywać na zgrupowaniu w Świnoujściu. W planie treningi, ale również aspekt poznawczo-integracyjny.

- Po powrocie do domu w przeciągu kilku dni będzie już pewnie zapadać decyzja, gdzie będziemy jeździć na motocyklach. Spokój i cierpliwość jest, ale chciałbym wyjechać jak najszybciej - dodaje z uśmiechem starszy z braci Pawlickich.

 

(mk) - łz
kwiecień 19, 2024

Jeden wieczór i 17 walk!

in Sport

by user3

Mieszane sztuki walki zawitają do Zielonej Góry. Dokładniej do hali…
kwiecień 19, 2024

Macie w drużynie talizman [ROZMOWA]

in Sport

by user1

W niedzielę, 21 kwietnia, NovyHotel Falubaz Zielona Góra zmierzy się…
kwiecień 19, 2024

Hej, Zastal nigdy nie spadnie!

in Sport

by user1

Właśnie takie okrzyki kibiców niosły się pod koniec czwartej kwarty…
kwiecień 19, 2024

Wielkie otwarcie Strefy Falubaziaka

in Sport

by user1

Legenda Falubazu, niezniszczalny i niezatapialny Andrzej Huszcza, otworzy dla was…
kwiecień 16, 2024

Plandeka na W69

in Sport

by user1

Kolejna nowość na stadionie żużlowym w Zielonej Górze. W piątek…

NovyHotel Falubaz lepszy od ZOOleszcz GKM-u! [WIDEO]

– Czas na podboje, wracamy na swoje – napisali kibice Falubazu na pierwszym łuku. Na…

Oddech ulgi i niepokój [FELIETON]

Uff! Tak wielki oddech ulgi było słychać w niedzielę w hali CRS. Enea Stelmet Zastal…

ŻUŻEL - Po pierwsze: Chcemy tutaj zostać!

W piątek, 12 kwietnia, o 18.00 swój pierwszy wyścig po ponad dwuletniej przerwie w PGE…

Nowy Park Maszyn na W69! Zobacz jak wygląda! [ZDJĘCIA / WIDEO]

Równo za tydzień rozpoczną zmagania w PGE Ekstralidze żużlowcy NovyHotel Falubazu. Zielonogórzanie otworzą ściganie 12…

Bajki o żelaznym wilku [FELIETON]

Pewien mój dobry znajomy - człowiek, którego zdanie sobie cenię, zarówno jeśli chodzi o spojrzenie…

Los kibica [FELIETON]

- Tak jak wspominałem przed tygodniem, w ostatni weekend postanowiliśmy wyskoczyć z żoną nad morze.…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.