Tenisiści wrócą do Zielonej Góry? Możliwe, że już w przyszłym roku! [VIDEO]

Tenisiści wrócą do Zielonej Góry? Możliwe, że już w przyszłym roku! [VIDEO] fot. Igor Skrzyczewski UM
Tenis w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego to nie nowość. Choć mecz, w którym odbywała się rywalizacja pań i panów odbył się po raz pierwszy. Polska zmierzyła się towarzysko z Czechami. Nasi południowi sąsiedzi wygrali 4:2.

 

 

 

Emocji na korcie nie brakowało. Zadbał o nie chociażby Jerzy Janowicz. Wracający do rywalizacji tenisista wygrał w sobotę z wyżej notowanym Jirim Lehecką po super tie-breaku.

 

To już mój któryś mecz na tej hali. Nie przegrałem na razie na niej. Mam bardzo przyjemne odczucia. Konstrukcja jest taka, że kibice są blisko kortu i czuć atmosferę kibicowania. Jest fajnie - Jerzy Janowicz.
 

Zresztą nie tylko Jerzy Janowicz chwalił Zieloną Górę. Tenisiści regularnie przyjeżdżają tutaj. Jeśli nie do hali CRS, to na zgrupowania do pobliskiej hali tenisowej.

 

Bardzo nam się podoba, mamy tutaj wszystko. Hotel blisko, korty. Nic tylko trenować i coraz częściej przyjeżdżać. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się zrobić coraz więcej zgrupowań po to, żeby zawodnicy mogli się zjednoczyć, trenować i potem wylatywać na turnieje - Magdalena Fręch.
 

Magdalena Fręch swój singlowy mecz z będącą w pierwszej pięćdziesiątce światowego rankingu Terezą Martincovą przegrała po super tie-breaku, choć swoje szanse do przechylenia szali też miała. Tenisiści są obecnie w okresie przygotowawczym do sezonu.

 

Taki mecz reprezentacyjny zawsze mobilizuje. Czesi przyjechali w składzie dokładnie przygotowanym na ten mecz. My też gramy w tej chwili gramy składem, który na tę chwilę jest najmocniejszy. Stąd obecność m.in. Jurka Janowicza - Mirosław Skrzypczyński.
 

Niewykluczone, że w przyszłości będziemy w stanie rozstrzygać takie mecze na swoją korzyść. Ma temu służyć Superliga tenisa. Rozgrywki ligowe w kraju ruszą pod koniec maja i potrwają do połowy sierpnia. Kluby będą reprezentować kobiety i mężczyźni.

 

Mamy Superligę, I ligę i II ligę. Mecze będą składały się z dwóch singli męskich i damskich. Potem do rywalizacji przystąpią deble – męski i damski. W momencie remisu na kort wyjdzie mikst - Danuta Dmowska-Andrzejuk.
 

To niejedyne karty, które odkrywano przy okazji tenisowego weekendu w Zielonej Górze Do naszego miasta zjechały ważne postaci ze świata sportu i polityki. Minister sportu Kamil Bortniczuk ogłosił program „Tenisowa Polska”, który ma pomóc w modernizacji tenisowych obiektów w naszym kraju.

Zielona Góra obiekty ma, a niewykluczone, że duży reprezentacyjny tenis w przyszłym roku do naszego miasta powróci.

 

Jesteśmy wstępnie po rozmowach, ale nie chciałbym na razie zdradzać. Jest fajny projekt na przyszły rok, ale co z tego wyjdzie, to zobaczymy. Reprezentacja na pewno czuje się dobrze. Doping kibiców pokazuje, że tu warto grać. To jest handicap do tego, żeby w przyszłości tutaj coś organizować - Robert Jagiełowicz.
 
Przypomnijmy, że w przeszłości w Zielonej Górze odbywały się już reprezentacyjne mecze o stawkę. W ramach Pucharu Davisa oraz Pucharu Federacji.
 
 
MK - Radio Index
styczeń 21, 2022

Teraz jest najlepszy czas na wycisk

in Sport

by user1

Jedni wrócili z obozu, drudzy z krótkich wakacji, a jeszcze…
styczeń 21, 2022

W tej dyscyplinie nadchodzą ciekawe czasy

in Sport

by user3

Zielonogórscy zawodnicy, korzystając z ferii, szlifują formę w karkonoskiej Przesiece.…
styczeń 21, 2022

Dostali w kość

in Sport

by user3

Bez ciężkiej pracy nie ma medali. Doskonale wiedzą to w…
styczeń 21, 2022

WEEKEND KIBICA

in Sport

by user2

Przed nami sportowy weekend. Sprawdź na jakie mecze warto się…
styczeń 21, 2022

Zastal wygrywa ze Startem Lublin - na hali Złota Piłka WOŚP [ZDJĘCIA]

in Sport

by user1

12. zwycięstwo na parkietach Energa Basket Ligi odnieśli koszykarze Enei…

Nowa energia i stara motywacja [FELIETON]

Dobrze, że w dalekiej Australii zaczęli wreszcie grać w tenisa i skończył się temat, czy…

Nie będzie niczego! [FELIETON]

Nie ukrywam, że podobnie jak wiele osób, dla których sport jest czymś ważnym, zaskoczył mnie…

Dmuchanie na zimne i pełen luz [FELIETON]

Hitem ostatnich dni starego roku była rezygnacja trenera Paulo Sousy. Ponieważ w tej sprawie powiedziano…

Derby bez przerwy! W marcu dwa sparingi Falubazu ze Stalą!

Moje Bermudy Stal Gorzów będzie w marcu rywalem Stelmet Falubazu Zielona Góra w przedsezonowych sparingach.…

W zielonogórskim sporcie było znacznie więcej minusów niż plusów

W świątecznym wydaniu „Łącznika” proponujemy podsumowanie roku 2021 w zielonogórskim sporcie. Ostatnie 12 miesięcy znacznie…

Los prawdziwego kibica [FELIETON]

Nigdy nie ukrywałem, że jestem kibicem warszawskiej Legii. Tak to u mnie działa od ponad…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.