Teraz jest najlepszy czas na wycisk

Nim żużlowcy przywdzieją kevlary, muszą wylać siódme poty na treningach Nim żużlowcy przywdzieją kevlary, muszą wylać siódme poty na treningach Fot. falubaz.com
Jedni wrócili z obozu, drudzy z krótkich wakacji, a jeszcze inni już się ścigają. Wiele jest dróg, by dobrze przygotować się do sezonu. Jakimi ścieżkami podążają żużlowcy Stelmetu Falubazu?

 

Młodsza część drużyny wybrała się wspólnie z akrobatami z UKS-u „As” Zielona Góra do Białki Tatrzańskiej. „Głodówka” prezentuje piękną panoramę polskich Tatr, ale żużlowcy wybrali się tam nie w celach turystycznych, ale treningowych, by na obozie spuentować pierwszą część przygotowań, pod okiem trenera akrobatów - Radosława Walczaka. W górach byli m.in. Fabian Ragus, Nile Tufft oraz Damian Pawliczak. Ten ostatni cieszy się, że najcięższe już za żużlowcami. - Teraz będzie już bardziej praca z ciężarem własnego ciała, a nie ze sztangami i hantlami. W lutym popracujemy nad szybkością i zwinnością - mówi zawodnik formacji U-24.

- Jak byliśmy w połowie obozu, to nogi dawały już znać, że są zmęczone - wspomina N. Tufft, który po wyczerpujących treningach regenerował się, ucinając sobie drzemki. Na zgrupowaniu można było spotkać dobrych znajomych. Trenowali też m.in. Patryk Dudek, Grzegorz Zengota i Kacper Gomólski. Plan zakładał zajęcia od rana do wieczora, głównie w terenie.

W górach nie było Piotra Protasiewicza, który wraz z rodziną udał się na tygodniowe wakacje na Zanzibar. - Trenerzy wiedzieli, że w tym czasie będę chciał się urwać - zaznacza „PePe”. - Koledzy są po obozie, ja ciut później zacząłem, również ze względu na sprawy zdrowotne, ale będę dłużej trenował i na 10 marca będę przygotowany.

W okolicach 10 marca planowana jest pierwsza wizyta na torze. Wcześniej zielonogórzanie zameldują się jeszcze nad polskim morzem. Falubaz ponowie pojedzie całą drużyną do Świnoujścia. To będzie obóz podsumowujący całe przygotowania. Krótki, ale jak zapewnia trener Piotr Żyto, intensywny. Potrwa od 23 do 27 lutego.

Rohan Tungate ma już za sobą pierwsze w tym roku zawody żużlowe, w dodatku zwycięskie. Australijczyk w ojczyźnie wystąpił w turnieju organizowanym przez Darcy’ego Warda. Nowy żużlowiec Falubazu, w North Brisbane, w pokonanym polu zostawił chociażby Jacka Holdera. - Tungate przyleci tu 13 lutego. Max Fricke trenuje w Andorze, bo tam na co dzień mieszka. U siebie trenuje też Krzysiek Buczkowski. Wszyscy wylewają siódme poty - podkreśla trener Żyto. W ojczyźnie przygotowuje się reprezentant Czech Jan Kvech.

Sezon w eWinner 1 lidze zielonogórzanie otworzą przy W69 ze Startem Gniezno. Mecz zostanie rozegrany między 9 a 11 kwietnia.

 

(mk) - łz
maj 27, 2022

Weekend Kibica - oglądaj mecze!

in Sport

by user1

Żużel, piłka nożna lub futbol amerykański - kibicuj naszym!
maj 26, 2022

Trzecie miejsce Falubazu w Gorzowie

in Sport

by user1

Nasi juniorzy odrobili dzisiaj zaległości w eliminacjach DMPJ. Na torze…
maj 25, 2022

7 medali Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

in Sport

by user1

W Gdańsku, w dniach 19-22 maja 2022r. podczas Indywidualnych Mistrzostwach…
maj 24, 2022

Jubileusz na sportowo - zmagania zielonogórskich przedszkoli [ZDJĘCIA]

in Sport

by user1

Do rywalizacji stanęło 17 zielonogórskich przedszkoli. Zmagania młodych sportowców potrwają…
maj 20, 2022

Zakończyli hegemonię!

in Sport

by user2

Wataha RC Zielona Góra wygrała z Hegemonem Mysłowice 40:0 w…

Falubaz wygrywa z Polonią Bydgoszcz - nasi nadal niepokonany w eWinner. 1 lidze!

Stelmet Falubaz nadal niepokonany w eWinner. 1 lidze! W hicie 6. kolejki zielonogórzanie zwyciężyli Abramczyk…

Po skandalu liczymy teraz na hit

Stelmet Falubaz nie miał możliwości sprawdzić się z Cellfast Wilkami Krosno. Zielonogórzanie w minioną niedzielę…

Historia bardzo bolesna [FELIETON]

Niech ktoś powie, że sport nie jest zaskakujący i nieprzewidywalny! Czy można było postawić w…

Rafał KASZA na trening NINJA & OCR zaprasza!

Trening odbędzie się 14.05.2022 w sobotę na nowo powstałej klatce combo OCR & NINJA, która…

Gwiazdy siatkówki w zielonogórskim CRS - kwalifikacje do mistrzostw Europy [ZDJĘCIA/VIDEO]

Siatkówka w wydaniu reprezentacyjnym powraca do hali CRS. Za tydzień rozpocznie się trzydniowy turniej kwalifikacyjny…

Porażka jest macochą [FELIETON]

Majówkę spędziliśmy z żoną i parą wypróbowanych przyjaciół w fajnym kompleksie hotelowym, położonym na obrzeżach…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.