Tracimy jeden zespół w okręgówce

Kapitan Łukasz Janus, wraz całą Zorzą Ochla, dostarczył sporo radości swoim kibicom Kapitan Łukasz Janus, wraz całą Zorzą Ochla, dostarczył sporo radości swoim kibicom Fot. Marcin Krzywicki
Historyczny wynik Zorzy Ochla, utrzymanie rzutem na taśmę Chynowianki i spadek po dwóch sezonach Drzonkowianki. Zielonogórskie zespoły w Jako klasie okręgowej grały ze zmiennym szczęściem.

 

Zorza Ochla skończyła zmagania na piątym miejscu. To najlepszy wynik w historii klubu. Zespół Michała Grzelczyka od początku do końca sezonu był w czołówce. I choć nie zakładał awansu do IV ligi, długo był w gronie drużyn, które miały szansę na to, by w nowym sezonie zagrać szczebel wyżej. - To bardzo dobry rok dla Zorzy Ochla. W 70-letniej działalności klubu to największy sukces. Cała dzielnica doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Nikt nie powie, że nie stanęliśmy na wysokości zadania. To dla nas duży sukces - podkreśla trener Zorzy, która wygrała 21 spotkań, zremisowała w sześciu, a siedem przegrała.

Radość też w zespole TKKF-u Chynowianki Francepol. Zielonogórzanie rozgrywali swój pierwszy sezon na tym szczeblu rozgrywek. Beniaminek utrzymał się rzutem na taśmę. Ekipa Pawła Maliszewskiego uplasowała się na 12. miejscu. - Przed sezonem mówiliśmy otwarcie, że zagramy o utrzymanie - zaznacza trener Chynowianki. - Szkoda tylko, że zafundowaliśmy sobie tyle nerwów, że to musiało być w ostatnim meczu, a właściwie nawet w ostatnich minutach. Uważam, że mogliśmy zrobić to dużo wcześniej. Sporo punktów nam pouciekało.

Chynowianka w ostatnim spotkaniu zremisowała na wyjeździe z LZS-em Górzyn 1:1, zdobywając bramkę w doliczonym czasie gry, co przy porażce w Bytomiu Odrzańskim z Odrą Mieszka Konotop 0:4 oznaczało spadek tych ostatnich. - Wielu zawodników grało po raz pierwszy w okręgówce - dodaje trener. Chynowianka w premierowym sezonie w okręgówce „tułała” się po różnych stadionach. Domowy obiekt - Chynów Arena - w trakcie sezonu był remontowany. Nowe rozgrywki Chynowianka zacznie już u siebie, ale bez trenera P. Maliszewskiego na ławce. Jego miejsce zajął Maciej Wysocki, który przez ostatnie siedem lat pracował w Sparcie Łężyca.

Z Jako klasą okręgową żegna się Drzonkowianka PKM Zachód Racula. Pięć zwycięstw, pięć remisów i aż 24 porażki nie mogły dać utrzymania. Zespół, który pierwszy sezon prowadził Krzysztof Nykiel, spada do A-klasy. - Na 34 kolejki ani razu nie udało mi się zestawić zespołu choćby w połowie takiego samego, jak w poprzednim meczu, albo tak, jakbym chciał - ubolewa trener 15. drużyny w stawce. Plan Drzonkowianki to całkowita przebudowa składu i jak najszybszy powrót w szeregi drużyn grających w okręgówce. - Więcej będzie młodych chłopaków w przedziale 17-21 lat, podpieranych starszymi kolegami. Jeżeli sportowo uda nam się awansować, to będzie fajnie - zaznacza K. Nykiel.

Drzonkowianka powróci do treningów 12 lipca. - Zawodnicy już dostali harmonogram. Jak sam patrzę na to, co przygotowałem, to łapię się za głowę. Troszeczkę coś będę próbował robić delikatniej - uśmiecha się trener zespołu grającego swoje mecze w Starym Kisielinie.

Tydzień później przygotowania rozpocznie Zorza. Wiadomo już, że w klubie zabraknie najbardziej doświadczonych: Tomasza Wasielewskiego i Pawła Jerauszka. - Rozmawiamy z zawodnikami na pograniczu okręgówki i A-klasy. Luki po nestorach będziemy uzupełniać - informuje M. Grzelczyk, który chce, by jego zespół zagrał na podobnym poziomie, co w minionym sezonie. - Wszystko, co będzie wyżej, to będziemy z tego bardzo zadowoleni - kończy M. Grzelczyk.

Sezon w okręgówce ruszy w połowie sierpnia.

Nasi w liczbach:

21 - tyle meczów wygrała w sezonie Zorza Ochla

33 - tyle punktów podniosła z boisk Chynowianka

129 - tyle bramek straciła w rozgrywkach Drzonkowianka

 

mk - ŁZ

 

 

 
sierpień 05, 2021

Patryk Dudek: Przeżywałem to wszystko i na gorąco ciężko było coś wykrztusić

in Sport

by user1

Grubość koła – mniej więcej tyle zabrakło Patrykowi Dudkowi, aby…
sierpień 03, 2021

Pięcioro zielonogórskich paraolimpijczyków - “Już jesteście zwycięzcami”!

in Sport

by user1

Paraolimpijczycy Startu Zielona Góra pożegnani. W poniedziałek, w siedzibie klubu…
lipiec 28, 2021

Mecze 75-lecia: Falubaz - Motor `04 [ARCHIWALNE FILMY]

in Sport

by user1

Runda finałowa zmagań żużlowej ekstraligi w sezonie 2004 układała się…
lipiec 28, 2021

FOGO Unia osłabiona w niedzielnym meczu!

in Sport

by user1

Kłopoty zdrowotne jednego z podstawowym zawodników FOGO Unii Leszno. Australijczyk…
lipiec 27, 2021

Zielonogórzanka Joanna Łochowska na Olimpiadzie zakończyła swoją karierę - pokłoniła się sztandze

in Sport

by user1

Joanna Łochowska, wychowanka i wieloletnia zawodniczka UKS-u Zielona Góra, a…

P. Protasiewicz: Będziemy musieli trzymać kciuki za mecz, w którym nic nie będzie od nas…

Poniedziałkowy mecz Marwis.pl Falubazu z Fogo Unią Leszno był 300. w barwach zielonogórskiej drużyny dla…

Los Falubazu przechodzi w ręce rywali

Znów z nieba do piekła! Marwis.pl Falubaz przegrywa z Fogo Unią Leszno 44:46 po dramatycznym…

Falubaz jedzie o życie - dziś mecz z mistrzem Polski

Żużlowcy Marwis.pl Falubazu rozegrają dziś “mecz o życie”. Zielonogórzanie podejmować będą mistrza Polski – Fogo…

Andrzej Huszcza: Jestem pewien, że obronimy PGE Ekstraligę dla Zielonej Góry

Przed Marwis.pl Falubazem Zielona Góra ostatni mecz rundy zasadniczej na własnym torze. W spotkaniu z…

W sierpniu Ninja Warrior na zielonogórskiej starówce!

Biegi przeszkodowe zyskują w Polsce na popularności. Charakteryzuje je przede wszystkim widowiskowość pokonywania przeszkód. Runaway…

Medale zielonogórskich parakajakarzy

Na poznańskiej „Malcie” w dniu 24 lipca odbyły się X Mistrzostwa Polski w parakajakarstwie. W…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.