Trzy kroki od ekstraligi

Przemysław Pawlicki zaliczył znakomity występ w Ostrowie Wielkopolskim. Nic dziwnego, że po ostatnim biegu był podrzucany przez kolegów z drużyny. Przemysław Pawlicki zaliczył znakomity występ w Ostrowie Wielkopolskim. Nic dziwnego, że po ostatnim biegu był podrzucany przez kolegów z drużyny. Fot. Łukasz Forysiak/falubaz.com
Przemysław Pawlicki show w Ostrowie! Gdy do lidera Enei Falubazu dołączyli koledzy, było już z górki. Zielonogórzanie wygrali z Arged Malesą 47:42. Kropkę nad „i” mają postawić w tę niedzielę, 17 września. Początek meczu w Zielonej Górze o 14.00.  

Na półmetku pierwszego meczu półfinałowego nikomu nie było do śmiechu, bo gospodarze zdołali zbudować 10-punktową przewagę. Tak było po ósmym biegu, gdy ostrowianie wygrali 4:2, a Rasmus Jensen „wydzierał” na trasie 2 punkty na rzecz juniora gospodarzy, Jakuba Krawczyka.

Duńczyk był pierwszym, który dołączył z dobrą jazdą do świetnego od pierwszego startu Przemysława Pawlickiego. „Przemo” błyszczał najjaśniej, kończąc z niemal perfekcyjnym wynikiem 16+2 pkt., w sześciu startach. Gdy dobre występy zaczął notować Jensen, a od trzeciego startu Luke Becker, Falubaz zaczął „wracać” do meczu.

 

Kibicom mógł się przypomnieć mecz z rundy zasadniczej w Bydgoszczy, wtedy początek też należał do rywali, ale już druga część zawodów, a zwłaszcza biegi nominowane to był czas świetnej jazdy zielonogórzan. W Ostrowie Falubaz prowadził po raz pierwszy po 14. biegu, a mocny stempel postawili w 15. biegu Becker z Pawlickim, wygrywając podwójnie.

- Jako drużyna przegrywamy i jako drużyna wygrywamy. To najważniejsze, nie będę rozliczał pojedynczych zawodników. W rewanżu może być tak, że ci, co pojechali słabiej, będą ratować nam tyłki. Cieszę się, że mam taką ekipę - powiedział dla falubaz.com Piotr Protasiewicz, dyrektor sportowy Enei Falubazu.

 

W Ostrowie nieudany występ zaliczył Rohan Tungate, który zdobył tylko punkt. Kibice długo czekali też na dobrą jazdę Krzysztofa Buczkowskiego, który w sumie zdobył pięć punktów, dwukrotnie też upadał na ostrowskim torze.

To jeszcze nie czas na przygotowania do finału. Falubaz drugą nogę do decydującej batalii będzie musiał dostawić w rewanżu w Zielonej Górze, ale kibice i obserwatorzy mają prawo dywagować, kto będzie rywalem zielonogórzan w finale ligi. Na półmetku osiem punktów przewagi nad Abramczyk Polonią ma ROW Rybnik, w tę niedzielę rewanż w Bydgoszczy. Obie ekipy nie mają kontuzjowanych liderów. Polonia jedzie bez Wiktora Przyjemskiego, ROW bez Patricka Hansena, ci drudzy mogą próbować „łatać” absencję Duńczyka zastępstwem zawodnika.

Andrzejowi Huszczy marzy się finał z ROW-em Rybnik. - Wydaje mi się, że z Bydgoszczą mecze byłyby bardziej zacięte niż z Rybnikiem - uważa legenda Falubazu.

- Każdy mecz jest inny, skoncentrujmy się na niedzieli, potem zobaczymy, w którym miejscu jesteśmy - stwierdził Wojciech Domagała, sternik zielonogórskiego klubu.

mk-łz
wrzesień 22, 2023

Bilety na mecz przy W69 w sprzedaży od poniedziałku!

in Sport

by user1

W poniedziałek 25 września rozpocznie się sprzedaż biletów na drugi…
wrzesień 22, 2023

Linia najmniejszego oporu [FELIETON]

in Sport

by user1

No i zaczynamy. W piątek Enea Zastal BC otwiera kolejny…
wrzesień 22, 2023

Weekend Zielonogórskiego Kibica

in Sport

by user1

Zielonogórski kibic nie ma powodów do narzekań na brak wydarzeń…
wrzesień 21, 2023

Znamy daty i godziny meczów finałowych 1. ligi żużlowej!

in Sport

by user1

30 września w Rybniku odbędzie się pierwszy mecz finałowy 1.…
wrzesień 15, 2023

Sezon niewiadomych

in Sport

by user3

W niedzielę, meczem w Poznaniu z Grunwaldem, rozpocznie nowy sezon…

Dziś przy W69 pierwszy finał DMPJ - Na zawody wstęp wolny!

Dziś przy W69 początek finałowej rywalizacji o tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów. Młodzieżowcy Falubazu Zielona…

Trzy kroki od ekstraligi

Przemysław Pawlicki show w Ostrowie! Gdy do lidera Enei Falubazu dołączyli koledzy, było już z…

Nie ogarniam tego... [FELIETON]

Wprawdzie do początków sezonu w ekstraklasie koszykarzy jeszcze dość daleko, bo prawie dwa miesiące, ale…

O finał powalczymy z ostrowianami

Arged Malesa Ostrów Wlkp. będzie półfinałowym rywalem Enei Falubazu. Pierwszy mecz w kolejną sobotę, 9…

Czas PlayOffów - Bilety na ćwierćfinał w sprzedaży od środy!

W środę 16 sierpnia o godzinie 12:00 wystartuje sprzedaż biletów na ćwierćfinałowy mecz Enei Falubazu…

Okręgówka też rusza

Zielonogórskim jedynakiem w stawce zespołów klasy okręgowej będzie w tym sezonie Zorza Ochla. Działacze postawili…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.