Tylu chętnych do jazdy

Speedrowerowcy w różnym wieku towarzysko ścigali się podczas Dnia Dziecka Speedrowerowcy w różnym wieku towarzysko ścigali się podczas Dnia Dziecka Fot. Marcin Krzywicki
Zielonogórski Klub Speedrowerowy przygotował minifestyn z okazji Dnia Dziecka, który połączono z towarzyskimi zawodami.

 

- Chcieliśmy umilić czas naszym pociechom i jednocześnie zareklamować speedrower - mówi Krzysztof Zakrzewski z ZKS-u, który cieszy się z dużego zainteresowania dyscypliną. - Mamy 40 zawodników. Jest to o sto procent więcej niż w poprzednich latach.

Trenują chłopcy i dziewczęta w różnym wieku. Rywalizowali też 1 czerwca. - Chcemy, żeby dzieciaki się pościgały. To jest zabawa - zaznacza K. Zakrzewski. Najmłodszy uczestnik zawodów miał cztery lata.

Frekwencja podczas festynu też dopisała. Można było spróbować m.in. waty cukrowej, ale przede wszystkim swoich sił na speedrowerze, do czego zachęcali licencjonowani zawodnicy ZKS-u. Klub dziękował też w ten sposób za głosy oddane w poprzednim budżecie obywatelskim, dzięki któremu zbudował szatnię z prawdziwego zdarzenia. - Po 20 latach mamy się gdzie umyć, ale teraz chcemy iść za ciosem - uśmiecha się Zakrzewski. Teraz marzy się całoroczna świetlica, która tętniłaby życiem także w zimowych miesiącach. - Taka świetlica byłaby dopełnieniem naszej działalności. Projekt, o który walczymy teraz to nadbudowa szatni plus część warsztatowa. Tu prowadzilibyśmy też naukę - jak naprawić i złożyć rower. Nie tylko sprzęt wyczynowy, ale w ogóle rower - dodaje sternik.

Już teraz ZKS jest w czołówce ośrodków speedrowerowych, jeśli chodzi o infrastrukturę. - Zielona Góra kocha żużel, także ten na rowerach - kończy działacz. Ostatnio klub otworzył „Myszki”, czyli Zielonogórską Akademię Speedrowera. Zaprasza na treningi dzieci już od czwartego roku życia.

 

mk - ŁZ

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.