W październiku bieg charytatywny Galant Race 3.0 - W najbliższą niedzielę trening!

W październiku bieg charytatywny Galant Race 3.0 - W najbliższą niedzielę trening! fot. Joanna Nawlicka
Po dwuletniej przerwie powraca Galant Race. 8 października odbędzie się trzecia edycja tego biegu. Tym razem organizatorzy zbierają pieniądze na leczenie Wojciecha Bagińskiego – nauczyciela szkoły muzycznej Yamaha.

 

Współorganizatorem biegu jest CKZiU „Elektronik” w Zielonej Górze. Grupa wolontariuszy z tej szkoły będzie wspomagać organizację, zabezpieczać trasę oraz zabezpieczać i obsługiwać miasteczko biegowe. Więcej o Galant Race mówi Maciej Adamczak, nauczyciel CKZiU „Elektronik”.

 

Bieg memoriałowy, który wspomina Piotra Galanta, ale również bieg, który ma na celu pomoc osobom, które tej pomocy potrzebują. W pierwszej edycji pomogliśmy Marcinowi Galantowi, później Nikodemowi Prządce, który był absolwentem naszej szkoły. Teraz wychodzimy poza mury naszej szkoły. Nie za daleko, bo do zielonogórskiej Yamahy. Tam pomocy potrzebuje nauczyciel gry na gitarze – Wojciech Bagiński. I będziemy starać się poprzez bieganie, poprzez zbieranie środków pieniężnych wspomóc jego finansowo, ale co również ważne – psychicznie - Maciej Adamczak.
 

Wojciech Bagiński od marca tego roku zmaga się z rakiem jelita grubego z przerzutami do wątroby. O Wojtku opowiada Wojciech Grabowski, dyrektor szkoły muzycznej Yamaha.

 

Z Wojtkiem znamy się już od dosyć długiego czasu. W zasadzie Wojtek jest z naszą szkołą od 18 lat, czyli od kiedy działamy w Zielonej Górze i można powiedzieć tak – Wojtek jest prawdziwym artystą. Gitarzysta, ale nie tylko gitarzysta, bo człowiek wielu talentów, grający na wielu instrumentach. Wojtek jest osobą, która znakomicie czuje się w wielu gatunkach muzycznych. Przede wszystkim bardzo charyzmatyczny i lubiany przez młodzież nauczyciel. Tak, jak mówię, Wojtek to jest prawdziwy, prawdziwy artysta i dlatego jesteśmy razem, dlatego mu też pomagamy - Wojciech Grabowski.
 

Trzeci bieg Galant Race odbędzie się w sobotę, 8 października. Natomiast w tę niedzielę, 25 września, o godzinie 11:00 uczestnicy będą mogli wziąć udział w treningu po tej samej trasie. Szczegóły dotyczące biegu przedstawiła Karola Michalczak ze Stowarzyszenia „Zielona Góro Zacznij Biegać”.

 

Bieg jest 8 października o godzinie 12:00. Należy zapisać się przez portal Maratończyk Pomiar Czasu i następnie wpłacić minimum 40 złotych na konto. Trasa liczy 7,5 km. Przebiega przez Park Braniborski i tereny leśne przyległe do Parku Braniborskiego. Start i meta są na polanie przed Parkiem Braniborskim od strony ul. Władysława IV. Oprócz tutaj samego biegu będą pokazy zespołów muzycznych, będziemy mieli prawdopodobnie koszykarza Zastalu - Karola Michalczak.
 
 
Jak podają organizatorzy – trasa jest wymagająca, ale jest duży limit czasu, więc można ją przejść, np. z kijkami nordic walking. Dodatkowo uczestnicy mogą się zapisać do tzw. biegów indywidualnych i pokonać 7,5 kilometra dzień przed, dzień po lub w dniu biegu, ale o innej godzinie samodzielnie.
 
 
 
 
Jolanta Nawlicka - Radio Index
październik 06, 2022

Falubaz ogłosił zawodników na nowy sezon! Co o nich myślicie?

in Sport

by user1

Rasmus Jensen, Przemysław Pawlicki i Lucke Becker zasilą Stelmet Falubaz…
październik 06, 2022

Polskie "złotka" w strzelectwie sportowym - Złoto wywalczyli także strzelcy z Zielonej Góry!

in Sport

by user1

W Mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn w strzelectwie sportowym, 14…
październik 06, 2022

Rozpoczęły się prace na W69 - Odwodnienie liniowe, park maszyn, oświetlenie...

in Sport

by user1

Awansu nie ma, ale część inwestycji na stadionie żużlowym zostanie…
październik 04, 2022

Pierwsze zwycięstwo akademickich futsalistów!

in Sport

by user1

Pierwsze zwycięstwo po powrocie do I ligi odnieśli futsaliści AZS…
październik 02, 2022

Jubileuszowa Gala Makowskiego za nami [ZDJĘCIA]

in Sport

by user1

Jubileuszowa, dwudziesta gala Makowski Fighting Championship przeszła do historii. W…

Janusz Kubicki: Zarząd Falubazu do dymisji

Na łamach WP Sportowefakty Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry wypowiedział się na temat działań związanych…

Coś z tym trzeba zrobić! [FELIETON]

Smutek, smuteczek. Tak krótko można podsumować nastroje zielonogórzan po rewanżowym meczu finałowym w pierwszej lidze.…

Maku” zaprasza w sobotę na galę

- Kiedyś galę załatwiało się na kilka telefonów, teraz organizacja jest znacznie trudniejsza - mówi…

P. Protasiewicz o budowie składu Falubazu: Sytuacja na rynku jest trudna

Skończył karierę, ale o wakacjach nie ma mowy. Piotr Protasiewicz z kapitana Stelmetu Faubazu stał…

Janusz Kubicki: Nie wycofujemy się z inwestycji na W69. Będą zmiany personalne w klubie

Będzie remont oświetlania, trwa modernizacja systemu odwodnienia, a w kolejce czeka rozbudowa parku maszyn. Szykują…

Bieg 800-lecia Zielonej Góry: Pogoda i uczestnicy dopisali! [ZDJĘCIA]

Blisko dwustu uczestników stanęło na starcie Biegu 800-lecia Zielonej Góry. Urozmaicona, 6-kilometrowa trasa wiodła starymi…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.