Wielkie święto miłośników koni

Na zdjęciu jeden z faworytów z województwa lubuskiego - Mściwoj Kiecoń (KJ Agro-Handel Śrem), dwukrotny mistrz Polski, trenujący na co dzień w Stajni Kiecoń koło Gubina Na zdjęciu jeden z faworytów z województwa lubuskiego - Mściwoj Kiecoń (KJ Agro-Handel Śrem), dwukrotny mistrz Polski, trenujący na co dzień w Stajni Kiecoń koło Gubina Fot. Materiały prasowe organizatora
21-24 kwietnia na hipodromie WOSiR Drzonków odbędą się III zawody międzynarodowe w skokach przez przeszkody CSI2* Zielona Góra. Wysoka ranga oraz liczna i dobra obsada gwarantują, że będzie to widowisko sportowe na europejskim poziomie.

 

W ciągu czterech dni zawodów rozegranych zostanie 21 konkursów, w tym dwa zaliczane do światowego rankingu. Łączna pula nagród wynosi 333 000 złotych. Najważniejsze konkursy odbywać się będą po południu. W piątek będą to zmagania w ramach dużej rundy na poziomie 140 cm. W sobotę o 15.00 rozegrany zostanie Memoriał Pauliny Kopacz, a po nim wieczorny widowiskowy konkurs szybkości z muzyką - Speed Cup. Sportowych emocji na najwyższym poziomie dostarczy kibicom niedzielne Grand Prix z rozgrywką (145 cm), zaplanowane na godzinę 14.00. Przed każdym konkursem kibice będą zaznajamiani z zasadami i trudnościami technicznymi konkursów.

Publiczność będzie mogła oglądać między innymi zwycięzców najważniejszych konkursów rozegranych w Zielonej Górze w poprzednich latach: lidera rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego - Jarosława Skrzyczyńskiego, Aleksandrę Kierznowską i uczestnika tegorocznego Finału Pucharu Świata Andriusa Petrovasa z Litwy. Z pierwszej dziesiątki rankingu krajowego wystartują także: Dawid Kubiak, Michał Kaźmierczak, Maksymilian Wechta, Mściwoj Kiecoń i Tomasz Miśkiewicz. Wśród gości zagranicznych warto zwrócić uwagę na Matasa Petraitisa - mistrza Litwy, Gunnara Klettenberga i Paula-Richarda Argusa z Estonii, Marvina Jüngela z Niemiec, Sarę Vingralkovą z Czech czy Sandera Geerinka z Holandii.

- Bardzo się cieszę, że już po raz trzeci, dzięki uprzejmości dyrekcji WOSiR Drzonków, będziemy mogli zorganizować międzynarodowe zawody CSI Zielona Góra. Doskonała infrastruktura tego obiektu i dwie, chyba udane, edycje imprezy sprawiają, że liczba chętnych do udziału jeźdźców znacząco przerosła nasze oczekiwania. Ostatecznie podczas zawodów zobaczymy 140 zawodników z 12 krajów. W polowych stajniach zagości 325 koni. Skoki przez przeszkody to bardzo widowiskowa konkurencja. Wysokiego poziomu rywalizacji możemy spodziewać się zwłaszcza w konkursach zaliczanych do światowego rankingu - powiedział Szymon Tarant z KS Jumping Events, dyrektor zawodów.

Dodatkową atrakcją dla publiczności będzie widowiskowy niedzielny pokaz kaskaderów konnych Apolinarski Group. Na terenie zawodów dostępne będą też stoiska gastronomiczne. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Program zawodów

* czwartek, 21 kwietnia

- 14.00 - konkursy w skokach przez przeszkody (dzieci, mała runda, młode konie)

* piątek, 22 kwietnia

- 8.00-20.00 - konkursy w skokach przez przeszkody

- 16.00 - konkurs dużej rundy (140 cm - dwufazowy)

 

opr. mk - ŁZ
lipiec 01, 2022

Wejście smoka i puchar dla Lechii

in Sport

by user4

Zielonogórska Lechia po raz trzeci z rzędu zdobyła wojewódzki Puchar…
lipiec 01, 2022

Zielonogórzanin ściga się w serii GT3 - powalczy na włoskim torze Misano!

in Sport

by user1

Zielonogórzanin Igor Waliłko rywalizuje w wyścigowej serii GT3. W przedostatniej…
czerwiec 30, 2022

Krzysztof Buczkowski: Musimy po prostu jechać lepiej [ROZMOWA]

in Sport

by user1

Krzysztof Buczkowski to jeden z liderów Stelmetu Falubazu Zielona Góra.…
czerwiec 30, 2022

Wyboista droga Stelmetu Falubazu Zielona Góra do powrotu do Ekstraligi

in Sport

by user1

Nie ma co ukrywać, wbrew pozorom to nie jest łatwy…
czerwiec 29, 2022

Studentka wychowania fizycznego UZ na podium pucharu świata!

in Sport

by user1

W minioną niedzielę (26 bm.) w tureckiej Ankarze zakończyła się…

ŻUŻEL: Piotr Żyto przestaje pełnić funkcję trenera Stelmet Falubazu Zielona Góra

Zarząd ZKŻ SSA po wnikliwej analizie obecnej sytuacji drużyny podjął decyzję o zakończeniu współpracy z…

W niedzielę zielonogórska Starówka zostanie opanowana przez najmłodszych sportowców!

Wakacje w pełni, większość ligowców ma przerwę, ale nie znaczy to, że sportowych imprez w…

Futbol jest wspaniały! [FELIETON]

To już naprawdę koniec. W środę skończyła trzecia liga, podczas weekendu pozostałe. Lechia nie musiała…

Najpierw na żużel, potem na rower

To ma być weekend pod znakiem kręcenia kółek. Przede wszystkim tych żużlowych, bo w sobotę,…

Krok do tyłu, dwa do przodu? [FELIETON]

Finał Ligi Mistrzów zamknął klubowy europejski sezon. Jak już kiedyś pisałem, nie mam poza Polską…

Radni Platformy Obywatelskiej chcą cofnięcia dotacji dla klubu żużlowego?

Czy radnym Platformy Obywatelskiej zaczęły przeszkadzać ostanie zwycięstwa żużlowców Stelmetu Falubazu Zielona Góra? Jak dowiedzieliśmy…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.