Wilków dawno tu nie było

Ostatni mecz zielonogórzan z krośnianami odbył się 16 lat temu. Gospodarze wygrali wysoko. Na zdjęciu na czele stawki Grzegorz Walasek. Ostatni mecz zielonogórzan z krośnianami odbył się 16 lat temu. Gospodarze wygrali wysoko. Na zdjęciu na czele stawki Grzegorz Walasek. Fot. Marcin Krzywicki
Runda zasadnicza w eWinner 1. lidze wielkimi krokami zbliża się do końca. W ostatnim przed fazą play-off meczu przy W69 Stelmet Falubaz Zielona Góra podejmie Cellfast Wilki Krosno. Pierwszy wyścig o 14.00.  

To będzie pierwsza konfrontacja tych zespołów. Majowe starcie, którego nie było ze względu na stan toru na Podkarpaciu, Falubaz wygrał walkowerem. Teraz też są okoliczności mówiące o tym, że konfrontacja nie będzie w stu procentach miarodajna. Krośnianie zmagają się z kontuzjami. W Zielonej Górze zabraknie Vaclava Milika i Andrzeja Lebiediewa. Pierwszy pauzował już w dwóch ostatnich spotkaniach. Z kolei Łotysz, będący liderem Wilków, wróci na fazę play-off. Po ostatnim meczu z Aforti Startem Gniezno, który krośnianie wygrali 48:42, udał się na zabieg.

Falubaz też ma jednak problemy. Największe dotyczą formacji młodzieżowej. Ta nie zachwyca od początku sezonu, na domiar złego jeszcze się skurczyła. Do kontuzjowanego Nile Tuffta dołączył Dawid Rempała, który podczas zawodów DMPJ przy W69 złamał kość udową. Operowany był w Zielonej Górze, obecnie przechodzi rekonwalescencję w rodzinnym Tarnowie. Lukę po nim zielonogórzanie chcą wypełnić wypożyczeniem. Oczy skierowano na kuźnię talentów - Leszno. Falubaz z Fogo Unii zamierza wypożyczyć niespełna 17-letniego Maksyma Borowiaka, choć w momencie zamknięcie tego numeru „Łącznika” klub nie potwierdził jeszcze informacji.

Z krośnianami nie jeździliśmy od lat. Po raz ostatni Wilki, jeszcze pod nazwą KSM Krosno, zameldowały się w 2006 roku. Lanie było tęgie, zielonogórzanie wygrali 64:26. Czasy to jednak zamierzchłe, część uczestników tamtego meczu jest już trenerami lub działa w innych rolach. Najwięcej punktów w tamtym meczu dla zielonogórzan zdobył Grzegorz Walasek, 14.

mk-łz

grudzień 05, 2022

Sportowe Podsumowanie Weekendu

in Sport

by user1

Kończący się weekend, to nie tylko ostatni mecz Polaków na…
grudzień 02, 2022

Szóstki po jesieni, ale przed Pucharem Zimy

in Sport

by user4

Zielonogórskie szóstki piłkarskie przed kilkunastoma dniami zakończyły rundę jesienną. Przerwy…
grudzień 02, 2022

Święto trwa [FELIETON]

in Sport

by user1

Mimo porażki cieszę się. Jesteśmy w drugiej rundzie mistrzostw świata!…
grudzień 02, 2022

Lechia walczy o imprezę masową

in Sport

by user4

Dla zielonogórskiego trzecioligowca mecz z Legią Warszawa rozpoczął się niemal…
grudzień 02, 2022

Weekend Kibica - Kibicujemy naszym!

in Sport

by user4

Sportowa jesień w Zielonej Górze. Sprawdź na jakie imprezy warto…

Wróciły wspomnienia [FELIETON]

Kiedy sędzia meczu Polska - Meksyk po analizie VAR podyktował rzut karny dla Polski, pomyślałem…

Coś można zrobić [FELIETON]

Podobno najgorzej jest, jak do sportu wchodzi polityka. Z drugiej strony ci, którzy mają jakieś…

Oni mają nas wprowadzić do ekstraligi!

Przemysław Pawlicki, Rasmus Jensen i Luke Becker to nowe twarze w Stelmecie Falubazie Zielona Góra.…

Biesiada z Falubazem - Uroczyste podsumowania sezonu żużlowego [ZDJĘCIA]

Karczma Pod Koziorożcami w Trzebiechowie była miejscem uroczystego podsumowania sezonu żużlowego w wykonaniu zielonogórskiej drużyny.…

Wspólnie pobiegniemy dla Niepodległej!

W Zielonej Górze biegów pod dostatkiem, nie tylko w trakcie Narodowego Święta Niepodległości. W tym…

BRAAAWOOO! Lechia ma ćwierćfinał Pucharu Polski!!! [ZDJĘCIA Z MECZU]

Znów pokonali drużynę z ekstraklasy, tym razem po karnych! Lechia Zielona Góra awansowała do ćwierćfinału…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.