Wolę zostać oblany szampanem, niż być pierwszym w szatni

Wolę zostać oblany szampanem, niż być pierwszym w szatni
Sezon 2019 był dla mnie dobrą lekcją. Po niej będę lepszym żużlowcem - mówi Patryk Dudek w rozmowie z portalem speedwaygp.com. DuZers po walce do samego końca cyklu Grand Prix ostatecznie utrzymał miejsce w pierwszej ósemce i zachował status pełnoprawnego uczestnika Indywidualnych Mistrzostw Świata. Ubiegły sezon był dla mnie jak jazda na rollercoasterze w wesołym miasteczku. Cały czas góra i dół. Świetnie czułem się na początku sezon i jechałem bardzo dobrze. Wszystko mi wychodziło i cieszyłem się jazdą. Później pojawiły się pewne problemy i nie wszystkie były moją winą. Z czasem zacząłem się tym irytować. Myślę, że większość moich problemów wynikało ze sprzętu. Nie potrafiłem odnaleźć odpowiednich przełożeń. Przez zimę musiałem odrobić zadanie domowe i niektóre rzeczy jeszcze raz, na spokojnie przemyśleć. Teraz traktuję to jako dobrą lekcję, którą potrzebowałem, aby zostać lepszym żużlowcem. Nadal jestem w czołowej ósemce cyklu Grand Prix. Wiem na co mnie stać i być może potrzebowałem takiego sezon jak ten ostatni - powiedział Patryk. O utrzymanie w cyklu Dudek walczył do ostatniej rundy, która odbyła się na toruńskiej Motoarenie. W niej dopiero w swoim ostatnim wyścigu zdobył wystarczającą ilość punktów. Zawody w Toruniu były dla mnie bardzo dziwne. Uzyskałem w nich słaby wynik, bo zdobyłem tylko cztery punkty, a jechałem przecież na torze, który bardzo lubię. Dwa punkty wywalczone w ostatnim biegu pozwoliły mi utrzymać się w cyklu. To był bardzo ważny bieg. Będąc szczerym, po tym wyścigu czułem niemal taką samą radość jak Bartek Zmarzlik, który wywalczył tytuł Mistrza Świata - wspomina DuZers. Patryk świetnie rozpoczął ubiegłoroczny cykl i długi czas był liderem cyklu. Później niestety pojawiły się problemy i w efekcie spadek na niższe pozycje w klasyfikacji generalnej. W sezonie 2019 miałem kilka niezłych momentów. Oczywiście moje ostatnie turnieje były bardzo kiepskie i źle to wyglądało. Jedynym plusem tego był fakt, że za każdym razem miałem pod prysznicem ciepłą wodę. Ale wierzcie mi, zdecydowanie bardziej wolałem być oblany szampanem na podium, niż być pierwszym w szatni. Teraz skupiam się wyłącznie na dobrych rzeczach i poprawie błędów, które przytrafiły się w drugiej połowie 2019 roku. Wierzę, że to zadanie wykonam odpowiednio dobrze - mówi Patryk Dudek. Tegoroczny cykl Grand Prix nadal stoi pod dużym znakiem zapytania. Pierwsze rundy, zaplanowane na maj zostały już odwołane. Nieoficjalnie mówi się o pomyślnie rozegrania kilku turniejów wyłącznie na polskich torach.
źródło: speedwaygp.com / falubaz.com
marzec 01, 2024

Optymizm zielonogórzan przed piłkarską wiosną

in Sport

by user3

Lechia rozpoczyna rundę rewanżową w trzeciej lidze w sobotę, 2…
marzec 01, 2024

Rusza kobieca sekcja piłki nożnej

in Sport

by user4

TS Przylep właśnie ogłosił prawdziwą petardę - w mieście powstanie…
marzec 01, 2024

Ta mocna ekipa rwie się już na tor!

in Sport

by user1

Od poniedziałku do środy tradycyjne zgrupowanie w ramach 60 godzin…
luty 29, 2024

ŻUŻEL: Tu jest miejsce Zielonej Góry

in Sport

by user1

Komentator Eleven Sports Marcin Musiał przedsezonowo ocenia, jak nasza drużyna…
luty 28, 2024

Jaki Zastal zobaczymy dziś ze Śląskiem?

in Sport

by user1

Dewiza, że najpierw próbujemy uratować nowy sezon, a potem cały…

Obym się mylił! [FELIETON]

Niekończąca się opowieść. Tak można by nazwać to, co w ostatnich dniach działo się wokół…

Przemysław Pawlicki nowym kapitanem Falubazu! [WIDEO]

Przemysław Pawlicki nowym kapitanem Falubazu Zielona Góra. Do naszego klubu dołączył przed sezonem 2023 i…

Światełko jakby rozbłysło... [FELIETON]

Kiedy po meczu Polska - Czechy posłuchałem trenera i kilku naszych zawodników, zdawało mi się,…

Prezydent Kubicki przedstawia plan ratowania koszykarskiego ZASTALu!

"Mając na względzie wieloletnie tradycje i sukcesy klubu sportowego występującego obecnie pod nazwą ENEA STELMET…

Długa, wyboista droga [FELIETON]

Co robi szefostwo klubu, kiedy drużynie nie idzie? Zmienia trenera. Znacznie łatwiej wywalić jednego człowieka,…

Na W69 będzie nowy park maszyn. Umowa podpisana! [ZDJĘCIA / WIDEO]

Umowa podpisana, prace mogą się rozpoczynać! Stadion żużlowy znów będzie placem budowy. Dokładniej jego część.…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.