Wreszcie jesteśmy w komplecie

Piotr Protasiewicz (czerwony kask) w dobrym stylu powrócił do ścigania Piotr Protasiewicz (czerwony kask) w dobrym stylu powrócił do ścigania Fot. Marcin Krzywicki
Mecz z Orłem Łódź zapamiętamy przede wszystkim z powodu Piotra Protasiewicza. Kapitan powrócił, zaprezentował się z dobrej strony i pokazał jak ważną jest postacią dla powodzenia misji pt. „powrót do ekstraligi”.  

Rywal to jedno z większych rozczarowań pierwszoligowego sezonu. W Zielonej Górze łodzianie stworzyli ciekawe widowisko, mijanek nie brakowało, ale z przodu przyjeżdżali głównie żużlowcy Stelmetu Falubazu. Zielonogórzanie wygrali 57:33, przegrywając drużynowo tylko jeden bieg i oddając rywalom tylko dwa indywidualne zwycięstwa.

Piotr Protasiewicz zdobył w czterech startach 6 punktów z bonusem. - Jest na tyle dobrze, że mogę się ścigać. Nie myślę o tym czy mi kierownica wypadnie z rąk. Tamte jazdy były za szybko - mówił po meczu kapitan Stelmetu Falubazu, który, przypomnijmy, kontuzji nabawił się jeszcze na przedsezonowym treningu. Później pojawił się na starcie 13-krotnie. Po zremisowanym meczu w Łodzi zrobił przerwę od ścigania i dochodził do zdrowia. - Lekarze się nie mylili. Mówili trzy-cztery miesiące, minęły dwa miesiące od upadku, ale ciężko pracowałem. Była rehabilitacja, fizjoterapeuci. Robiłem co mogłem. Mamy przełom czerwca i lipca, a ja jeździecko jestem w marcu. Potrzebuję jazdy - podkreśla P. Protasiewicz.

Piotr Żyto ma teraz więcej chętnych do jazdy niż miejsc. Pod numerem szesnastym jest Mateusz Tonder, który przeciwko łodzianom dostał trzy starty. Swoje biegi „oddali” mu Jan Kvech, Krzysztof Buczkowski i Rohan Tungate. - Cały czas budujemy zespół na play-offy i wyzwalamy energię - mówi trener Falubazu. - Tonder też naprawdę dobrze jeździł na treningach i dostał trzy biegi, żeby nie siedzieć na ławce. „Szacun” wielki dla zawodników, którzy oddając biegi Mateuszowi pokazali, że pieniądze przedkładają nad dobro drużyny.

W niedzielę, 26 czerwca, zielonogórzanie pojadą nad morze. Stelmet Falubaz zmierzy się w Gdańsku ze Zdunkiem Wybrzeżem. Rywal zaczął sezon od pięciu porażek, ale z czasem na koncie gdańszczan pojawiły się zwycięstwa. Spora w tym zasługa Fina Timo Lahtiego, który dołączył w trakcie rozgrywek i stał się liderem zespołu. Debiutował w Zielonej Górze. Tutaj Wybrzeże mocno się stawiało, przegrywając 43:47. W Gdańsku przegrali kolejno: ROW Rybnik, Orzeł i ostatnio Niemcy z Landshut, przeciwko którym kontuzji nabawił się jeden z zawodników Wybrzeża, Wiktor Trofimow. Z Falubazem nie pojedzie. Pierwszy wyścig o 14.00.

mk-łz
listopad 30, 2022

"Buczek" za sklepową ladą zaprasza na mikołajkowe zakupy!

in Sport

by user1

Krzysztof Buczkowski zaprasza na mikołajkowe zakupy do Sklepu Kibica. Buczek…
listopad 28, 2022

Sportowe podsumowanie weekendu

in Sport

by user1

Emocje w halach w miniony weekend. Jak się spisały nasze…
listopad 25, 2022

Trefl Tabaka zakończył serię Zastalu

in Sport

by user4

Na pięciu zwycięstwach skończyła się passa Enei Zastalu BC w…
listopad 25, 2022

Rafał „Gonzo” nie zawodzi!

in Sport

by user4

Rafał Gąszczak obronił w tureckiej Antalyi tytuł mistrza Europy w…
listopad 25, 2022

Młodzież Lechii awansowała

in Sport

by user3

Młodzi piłkarze zielonogórskiej Lechii pozazdrościli sukcesów starszym kolegom i po…

Wróciły wspomnienia [FELIETON]

Kiedy sędzia meczu Polska - Meksyk po analizie VAR podyktował rzut karny dla Polski, pomyślałem…

Coś można zrobić [FELIETON]

Podobno najgorzej jest, jak do sportu wchodzi polityka. Z drugiej strony ci, którzy mają jakieś…

Oni mają nas wprowadzić do ekstraligi!

Przemysław Pawlicki, Rasmus Jensen i Luke Becker to nowe twarze w Stelmecie Falubazie Zielona Góra.…

Biesiada z Falubazem - Uroczyste podsumowania sezonu żużlowego [ZDJĘCIA]

Karczma Pod Koziorożcami w Trzebiechowie była miejscem uroczystego podsumowania sezonu żużlowego w wykonaniu zielonogórskiej drużyny.…

Wspólnie pobiegniemy dla Niepodległej!

W Zielonej Górze biegów pod dostatkiem, nie tylko w trakcie Narodowego Święta Niepodległości. W tym…

BRAAAWOOO! Lechia ma ćwierćfinał Pucharu Polski!!! [ZDJĘCIA Z MECZU]

Znów pokonali drużynę z ekstraklasy, tym razem po karnych! Lechia Zielona Góra awansowała do ćwierćfinału…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.