Wszyscy grają dla Nicoli

- Bardzo liczymy na kibiców i piłkarzy - mówi Damian Perwiński, bramkarz Zorzy Ochla - Bardzo liczymy na kibiców i piłkarzy - mówi Damian Perwiński, bramkarz Zorzy Ochla Fot. Andrzej Flügel
W sobotę odbędzie się ostatnia kolejka zielonogórskiej klasy okręgowej. Będzie szczególna z jeszcze innego - niż finisz jesieni - powodu. Zespoły wezmą udział w akcji charytatywnej dla małej dziewczynki.

 

Nicola Kowalewicz z Zielonej Góry jest podopieczną stowarzyszenia „Warto jest Pomagać”. Urodziła się w 24. tygodniu ciąży z wagą 700 g. Była w bardzo ciężkim stanie i przebywała długi czas w inkubatorze. Spędziła w szpitalu pół roku. Zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce, oczopląs, wiotkość mięśni, zmiany padaczkowe. Jest pod stałą kontrolą poradni neurologicznej, kardiologa i okulisty. Nicola ma problemy z raczkowaniem, siedzeniem. Zmaga się z silnym napięciem kończyn dolnych, wymagającym codziennych zabiegów rehabilitacyjnych, które mają pomóc jej w codziennych czynnościach - te informacje można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej stowarzyszenia.

Sytuacją małej Nicoli zainteresował się bramkarz Zorzy Ochla Damian Perwiński, sąsiad opiekującej się dziewczynką babci. Pierwsza próba pomocy odbyła się podczas meczu Zorzy z Dozametem Nowa Sól. Była udana, bo wśród zawodników i kibiców zebrano ponad 3 tysiące złotych. Potrzeby są oczywiście znacznie większe, bo dziewczynka potrzebuje opieki przez całą dobę, a 2,5 tysiąca złotych miesięcznie to niezbędne minimum, by zapewnić jej rehabilitację.

D. Perwiński postanowił działać dalej. Zainteresował losem Nicoli pozostałe zespoły grające w klasie okręgowej. Wszyscy postanowili pomóc. I tak na ośmiu stadionach: w Lubsku, na Chynowie, w Jaromirowicach, Żaganiu, Bytomiu Odrz., Przyborowie, Krośnie Odrz. i w Ochli, w sobotę odbędzie się wielka akcja charytatywna dla Nicoli.

- Bardzo liczymy na kibiców i piłkarzy - mówi D. Perwiński. - Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze i kibice pojawią się na stadionach. Liczymy, że kluby, gospodarze meczów, zorganizują mały piknik z herbatą, kawą i jakimś ciastem, a kibice wrzucą tyle, ile mogą do puszek. Za nami jest licytacja koszulek i kubków. Przyniosła ponad 2 tysiące złotych. Oczywiście ci, którzy nie wybiorą się na mecz, a chcą wspomóc tę małą dziewczynkę, mogą wejść na stronę stowarzyszenia „Warto jest pomagać”, znaleźć nazwisko Nicoli i ją wesprzeć.

Razem z bramkarzem Zorzy zapraszamy kibiców ma mecze i zachęcamy do wsparcia Nicoli. Początek spotkań o 13.00.

 

af - ŁZ

 

 

grudzień 02, 2021

Bestia zagra przeciwko Zastalowi

in Sport

by user2

Uwielbiany przez zielonogórska publiczność, “Bestia” czyli Adam Hrycaniuk dziś zagra…
listopad 30, 2021

Janowicz wystąpi w Zielonej Górze w towarzyskim meczu z Czechami

in Sport

by user1

Bez Igi Świątek i Huberta Hurkacza, ale z Jerzym Janowiczem…
listopad 26, 2021

To był udany debiutancki sezon

in Sport

by user3

Igor Waliłko jest pierwszym w historii polskim kierowcą w wyścigach…
listopad 26, 2021

Czas na Mundial

in Sport

by user2

Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego udanie rozpoczął zmagania w II lidze…
listopad 26, 2021

Zremisowali ale wygrali

in Sport

by user3

PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego szykuje się do meczu z…

3 grudnia finał Mikołajkowych Licytacji z udziałem Mistrza Świata!

Radość, wzruszenie, szczęście - te emocje wśród dzieci i wszystkich zaangażowanych w akcję osób już…

Wielkie futbolowe serca [FELIETON]

Skoro piłkarze skończyli, to mamy już prawdziwy wstęp do zimy. Nie będę się już znęcał…

Jak nie spróbujemy, to się nie przekonamy [FELIETON]

Ostatnio zrobiło się głośno o budowie stadionu piłkarskiego w Zielonej Górze. Jako wielki fan futbolu,…

Nie chcemy być białą plamą

100 mln zł miałoby kosztować zbudowanie w Zielonej Górze piłkarskiego stadionu z prawdziwego zdarzenia. Mogłyby…

List intencyjny podpisany! Starania o stadion piłkarski w mieście oficjalnie rozpoczęte [VIDEO]

Czy Zielona Góra doczeka się piłkarskiego stadionu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia? To wciąż brzmi niewiarygodnie,…

Tak było, jest i będzie [FELIETON]

Za kilka dni nasza piłkarska reprezentacja rozegra dwa ostatnie mecze w eliminacjach do mistrzostw świata.…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.