Wysoki lot Ikara

Trener Jacek Szewczyk liczy, że do zespołu dołączą młodzi zawodnicy Trener Jacek Szewczyk liczy, że do zespołu dołączą młodzi zawodnicy Fot. Andrzej Flügel
Ikar Zawada przed dwoma laty przeżywał ciężkie chwile, jednak dziś ma się zupełnie dobrze. Runda jesienna - w wykonaniu zespołu grającego w grupie trzeciej zielonogórskiej klasy A - jest bardzo dobra.  

W sezonie 2018/2019 Ikar zajął przedostatnie miejsce, które powinno oznaczać spadek do klasy B. Tak się jednak nie stało, bo dzięki wycofaniu się innego zespołu pozostał na tym szczeblu. W kolejnych sezonach zajmował niezłe miejsca, bo szóste i dziewiąte. Ta jesień dla zespołu z Zawady jest bardzo udana. Aktualnie znajduje się na drugim miejscu w tabeli. W dwunastu meczach zgromadził 22 punkty (siedem zwycięstw, remis i cztery porażki) strzelił aż 40 bramek, stracił 25.

W ubiegłą sobotę, w pożegnalnym meczu jesieni, Ikar podejmował na własnym boisku spadkowicza z okręgówki i sąsiada z tabeli, GKS Siedlisko.

Spodziewano się zaciętego pojedynku, ale raz jeszcze okazało się, że piłka jest nieprzewidywalna. Goście w ciągu pierwszego kwadransa mieli cztery doskonałe sytuacje i wydawało się, że gol jest kwestią czasu. Jednak pierwszy kontratak Ikara przyniósł mu bramkę, a kolejne strzały, jeden za drugim, wpadały do siatki gości. Do przerwy Ikar prowadził aż 7:0. Skończyło się na wyniku 7:1, ale z pewnością ta połowa, kiedy rozjechali solidną drużynę z Siedliska, trafi do historii klubu.

- To jest dla nas rzeczywiście nadspodziewanie dobra jesień - powiedział trener Ikara, Jacek Szewczyk. - Owszem, uciekło kilka punktów, które planowaliśmy zdobyć, ale z drugiej strony inne wpadły nam niespodziewanie. Tak jak choćby w sobotę. Przecież nie liczyłem, że do przerwy strzelimy rywalowi siedem bramek. Dodam, że przeciwnicy wcale źle nie grali i na początku wyglądali lepiej od nas. Cieszę się ze zwycięstwa. W końcu po to trenujemy i gramy, żeby strzelać bramki. Chcemy się spokojnie utrzymać, być w górze tabeli i mieć świadomość, że wszystko od nas zależy i nie zdawać się na jakiś przypadek czy łut szczęścia. Liczymy na napływ młodzieży, bo kilku naszych zawodników pewnie niedługo skończy grać w piłkę. Bawimy się w futbol i mamy wielką satysfakcję kiedy wygrywamy.

Ikar w tym sezonie rzeczywiście leci wysoko. W sobotę, w ostatniej kolejce jesieni, zagra w Szlichtyngowej z przedostatnim Orłem. Niezależnie od wyniku tego meczu, już dziś może uznać rundę za bardzo udaną.

af-łz
grudzień 02, 2021

Bestia zagra przeciwko Zastalowi

in Sport

by user2

Uwielbiany przez zielonogórska publiczność, “Bestia” czyli Adam Hrycaniuk dziś zagra…
listopad 30, 2021

Janowicz wystąpi w Zielonej Górze w towarzyskim meczu z Czechami

in Sport

by user1

Bez Igi Świątek i Huberta Hurkacza, ale z Jerzym Janowiczem…
listopad 26, 2021

To był udany debiutancki sezon

in Sport

by user3

Igor Waliłko jest pierwszym w historii polskim kierowcą w wyścigach…
listopad 26, 2021

Czas na Mundial

in Sport

by user2

Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego udanie rozpoczął zmagania w II lidze…
listopad 26, 2021

Zremisowali ale wygrali

in Sport

by user3

PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego szykuje się do meczu z…

3 grudnia finał Mikołajkowych Licytacji z udziałem Mistrza Świata!

Radość, wzruszenie, szczęście - te emocje wśród dzieci i wszystkich zaangażowanych w akcję osób już…

Wielkie futbolowe serca [FELIETON]

Skoro piłkarze skończyli, to mamy już prawdziwy wstęp do zimy. Nie będę się już znęcał…

Jak nie spróbujemy, to się nie przekonamy [FELIETON]

Ostatnio zrobiło się głośno o budowie stadionu piłkarskiego w Zielonej Górze. Jako wielki fan futbolu,…

Nie chcemy być białą plamą

100 mln zł miałoby kosztować zbudowanie w Zielonej Górze piłkarskiego stadionu z prawdziwego zdarzenia. Mogłyby…

List intencyjny podpisany! Starania o stadion piłkarski w mieście oficjalnie rozpoczęte [VIDEO]

Czy Zielona Góra doczeka się piłkarskiego stadionu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia? To wciąż brzmi niewiarygodnie,…

Tak było, jest i będzie [FELIETON]

Za kilka dni nasza piłkarska reprezentacja rozegra dwa ostatnie mecze w eliminacjach do mistrzostw świata.…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.