Z tygodniowym poślizgiem, ale zaczynamy!

„Myszy” czy „Orły”? Kto będzie lepszy w tej fazie play-off? „Myszy” czy „Orły”? Kto będzie lepszy w tej fazie play-off? Fot. Marcin Krzywicki
Liczniki są już wyzerowane. Runda zasadnicza przeszła do historii. Zaczynają się play-offy, a więc praca w najważniejszych meczach sezonu. To, co się działo, nie ma już praktycznie żadnego znaczenia.

 

Tabela rundy zasadniczej wskazała pary play-off i tak w ćwierćfinale drugi Stelmet Falubaz zmierzy się z Orłem Łódź, pierwsza Abramczyk Polonia Bydgoszcz z szóstym Zdunkiem Wybrzeżem Gdańsk i trzecie Cellfast Wilki Krosno z czwartym Trans MF Landshut Devils. Mecz zielonogórzan w Łodzi pierwotnie miał odbyć się w minioną niedzielę, ale plany pokrzyżowały fatalne prognozy pogody. Falubaz z Orłem powalczy w tę sobotę, 6 sierpnia, o 14.00. Pozostałe pary zaczną rywalizację dzień później.

Nim żużlowcy wyjadą do najważniejszej części sezonu, przypominamy, jaki charakter ma tegoroczna rywalizacja w play-off. Po ćwierćfinale powstanie nowa „tabelka”. Precyzuje to regulamin: „Drużyny, które wygrały dwumecz w pierwszej i drugiej rundzie części finałowej, zostaną sklasyfikowane według sum punktów meczowych zdobytych w tych rundach, a przy równości punktów meczowych - według punktów biegowych; przy równości punktów meczowych i biegowych, o kolejności w klasyfikacji decyduje wyższa pozycja drużyny w końcowej tabeli po części zasadniczej rozgrywek.”

W półfinale ujrzymy zatem trzech zwycięzców ćwierćfinałów. Stawkę uzupełni przegrana drużyna z najlepszym bilansem. I tak w półfinale drużyna z najlepszym bilansem dwumeczu ćwierćfinałowego zmierzy się z najlepszym przegranym, drugą parę stworzą drużyny z miejsc drugiego i trzeciego. Opłaca się więc walczyć o każdy punkt po to, aby w półfinale trafić na słabszego, teoretycznie, przeciwnika.

Jacek Frątczak, były menedżer klubów z Zielonej Góry i Torunia, dziś obserwujący żużlowe zmagania z pozycji eksperta uważa, że przeciwnik Falubazu - przy takich realiach regulaminowych - będzie chciał nawiązać walkę. - Będą chcieli sobie przedłużyć sezon. Wyeliminowane zostaną dwa zespoły. Jest się o co bić, chociażby w jednym wygranym meczu. Spodziewam się, że Falubazowi zostaną postawione trudne warunki. Łodzianie dobrze czują się na przyczepniejszej nawierzchni - uważa J. Frątczak, który na dowód powagi sytuacji u rywali wskazuje informacje o wzmacnianiu sprzętowym jednego z krajowych ogniw Orła - Norberta Kościucha.

W rundzie zasadniczej zielonogórzanie „na Orle” zrobili trzy duże punkty meczowe. Stelmet Falubaz zremisował w Łodzi 45:45 i u siebie wygrał wysoko 57:33.

 

(mk) - łz
sierpień 08, 2022

Rafał KASZA: W najbliższy weekend na starówce czeka nas potężna dawka sportowych emocji!

in Sport

by user1

Już 13-14 sierpnia, na zielonogórskiej starówce, odbędą się najlepsze zawody…
sierpień 05, 2022

Akademicy marzą o awansie do ligi centralnej

in Sport

by user3

Początek niewinny - truchtanie na stadionie przy Wyspiańskiego, ale praca…
sierpień 05, 2022

Spokojnie, bezpiecznie i w środku tabeli

in Sport

by user1

Już w tę sobotę, 6 sierpnia, meczem z Rekordem Bielsko-Biała…
sierpień 05, 2022

Z tygodniowym poślizgiem, ale zaczynamy!

in Sport

by user1

Liczniki są już wyzerowane. Runda zasadnicza przeszła do historii. Zaczynają…
sierpień 04, 2022

Awizowany skład Falubazu na sobotni ćwierćfinał - kto pojedzie?

in Sport

by user1

6 sierpnia Stelmet Falubaz Zielona Góra zainauguruje rywalizację w fazie…

Wiemy, że nic nie wiemy [FELIETON]

Nie chcę dokładać do pieca po klęsce polskich żużlowców w Vojens. Zgadzam się z tymi,…

Ojcowie i macocha [FELIETON]

Kibice żużla mieli ostatnio swoją sensację. Ważniejszą niż mecze ligowe. Bartosz Zmarzlik potwierdził, że po…

Z historyczną nazwą po nowe sukcesy

KS Lumel Zielona Góra wraca na sportową mapę miasta. To nowy projekt, ale nazwą nawiązuje…

Nie zawsze może być kawior [FELIETON]

No i doczekaliśmy się końca opery mydlanej pod tytułem: „Robert Lewandowski zawodnikiem Barcelony”. Nie miałem…

Wilków dawno tu nie było

Runda zasadnicza w eWinner 1. lidze wielkimi krokami zbliża się do końca. W ostatnim przed…

U jednych według planu, u drugich poniżej

Jaki był zakończony przed kilkunastoma dniami sezon dwóch naszych zespołów w okręgówce, czyli Zorzy Ochla…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.