Zabrzmiał mały dzwonek alarmowy

Strach pomyśleć co by było, gdyby nie Max Fricke, autor kompletu punktów Strach pomyśleć co by było, gdyby nie Max Fricke, autor kompletu punktów Fot. Marcin Krzywicki
92 punkty w dwóch meczach - to dorobek Stelmetu Falubazu na własnym torze. Dużo za mało jak na zespół, który od początku miał wysyłać w świat sygnały o swojej mocy, uprawniającej do ekspresowego powrotu do elity. Przed zielonogórzanami teraz mecze prawdy.

 

Ekipa Piotra Żyty nie zaznała dotychczas porażki w eWinner 1. lidze, ale w meczach, w których jechała nie zachwyciła. W ostatnią niedzielę zielonogórzanie pokonali Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43. Rywal zamyka tabelę, ma na koncie komplet porażek, a przy W69 stawiał czoła zielonogórzanom do samego końca. Jeszcze przed ostatnim wyścigiem goście mieli szansę na remis. Falubaz miał jednak Maksa Fricke, który bardzo szybko załatwił sprawę. Australijczyk, dzień po nieudanym dla siebie Grand Prix w Goričan (15. miejsce), spisywał się rewelacyjnie. Zdobył komplet i był jedynym jasnym punktem zielonogórzan. Inni lepsze występy przeplatali gorszymi. - Zdajemy sobie sprawę, że nie wstrzeliliśmy się w ten początek sezonu. Niby nie przegraliśmy, ale nasze zwycięstwa i ten remis w ogóle nie przekonują - wyznał po meczu z gdańszczanami Krzysztof Buczkowski, który przeciwko Wybrzeżu zdobył 10 punktów z bonusem. - Troszeczkę błądzimy tutaj. Nie ma co zwalać winy na tor. Jesteśmy na tyle doświadczeni, że powinniśmy jechać w każdych warunkach. Życie nas zweryfikowało, musimy pracować jeszcze ciężej. Na razie jedziemy na potencjale 40-procentowym.

Chwilę po zakończeniu meczu zespół odbył bojową naradę, przez co dłużej kazał na siebie czekać kibicom. - Wiemy, gdzie leży przyczyna. Rozmawiałem o tym z zawodnikami, dlatego nie wyszli od razu do kibiców, za co przepraszam - powiedział trener Żyto. -To nie jest to, czego byśmy chcieli. Przyjeżdża do nas Gniezno i robi punkt, a z Gdańskiem się męczymy. Chyba nikt nie byłby zadowolony. Wnioski szybko wyciągnęliśmy i myślę, że będzie już tylko lepiej.

Teraz przed zielonogórzanami jeszcze trudniejsze mecze, z ekipami z czołowej czwórki. W najbliższą niedzielę, 8 maja, Stelmet Falubaz pojedzie w Łodzi z Orłem (14.00), którego dyspozycja też jest sporą zagadką. Łodzianie wygrali u siebie z ROW-em Rybnik 51:39 i w Gnieźnie z Aforti Startem 55:35, a z drugiej strony dość znacząco polegli u siebie z Abramczyk Polonią Bydgoszcz 39:51 i jeszcze wyżej w Krośnie z Cellfast Wilkami 29:61. Krośnianie będą kolejnym rywalem zielonogórzan, 15 maja. Tydzień później zaś, 22 maja, na W69 przyjadą bydgoszczanie.

 

mk - ŁZ
czerwiec 05, 2023

Sportowe Podsumowanie Weekendu

in Sport

by user1

Nie tylko żużlowcy i piłkarze rywalizowali w miniony weekend o…
czerwiec 02, 2023

Humory są, ale czujność też!

in Sport

by user2

Cztery dowody na siłę Enei Falubazu? Miejsce w tabeli, przewaga…
czerwiec 02, 2023

Świetnie przygotowany pod każdym względem [ROZMOWA]

in Sport

by user1

Krzysztof Buczkowski dołączył do zielonogórskiej drużyny przed sezonem 2022 i…
czerwiec 02, 2023

Rywalizujemy u siebie!

in Sport

by user1

Trwa Bieg dla Transplantacji, w sobotę wystartuje Bieg Raculan, w…
czerwiec 02, 2023

Weekend Zielonogórskiego Kibica

in Sport

by user1

W pierwszy czerwcowy weekend zielonogórski kibic nie będzie się nudził!…

Cisza przed burzą? [FELIETON]

Ekstraklasa piłkarska zakończyła rozgrywki. Przyszedł czas podsumowań, rankingów i spekulacji - kto i gdzie zostaje,…

W sobotę Falubaz jedzie z Orłem! Zapraszamy na falubazowy Dzień Dziecka!

Mecz Enea Falubaz Zielona Góra - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź już w sobotę. Dziś poznaliśmy awizowane…

Koło się zamyka [FELIETON]

Wpadliśmy z żoną na kilka dni do Gdańska. Przyjechaliśmy, akurat kiedy Lechia Gdańsk grała z…

Enea Falubaz i… cała reszta!

W tabeli 1 ligi ścisk jest ogromny, ale zielonogórzanie są nad „kotłem”. Enea Falubaz pewnie…

Szczypiorniak ma 20 lat! (ZDJĘCIA)

Możliwość spotkania po latach, wspomnień, ale i rywalizacji. UKS Szczypiorniak Zielona Góra świętuje 20-lecie istnienia.…

Na razie jest mgła... [FELIETON]

Jako niepoprawny i niereformowalny fan futbolu chciałem w ostatni weekend, oprócz Lechii, obejrzeć w akcji…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.