Zabrzmiał mały dzwonek alarmowy

Strach pomyśleć co by było, gdyby nie Max Fricke, autor kompletu punktów Strach pomyśleć co by było, gdyby nie Max Fricke, autor kompletu punktów Fot. Marcin Krzywicki
92 punkty w dwóch meczach - to dorobek Stelmetu Falubazu na własnym torze. Dużo za mało jak na zespół, który od początku miał wysyłać w świat sygnały o swojej mocy, uprawniającej do ekspresowego powrotu do elity. Przed zielonogórzanami teraz mecze prawdy.

 

Ekipa Piotra Żyty nie zaznała dotychczas porażki w eWinner 1. lidze, ale w meczach, w których jechała nie zachwyciła. W ostatnią niedzielę zielonogórzanie pokonali Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43. Rywal zamyka tabelę, ma na koncie komplet porażek, a przy W69 stawiał czoła zielonogórzanom do samego końca. Jeszcze przed ostatnim wyścigiem goście mieli szansę na remis. Falubaz miał jednak Maksa Fricke, który bardzo szybko załatwił sprawę. Australijczyk, dzień po nieudanym dla siebie Grand Prix w Goričan (15. miejsce), spisywał się rewelacyjnie. Zdobył komplet i był jedynym jasnym punktem zielonogórzan. Inni lepsze występy przeplatali gorszymi. - Zdajemy sobie sprawę, że nie wstrzeliliśmy się w ten początek sezonu. Niby nie przegraliśmy, ale nasze zwycięstwa i ten remis w ogóle nie przekonują - wyznał po meczu z gdańszczanami Krzysztof Buczkowski, który przeciwko Wybrzeżu zdobył 10 punktów z bonusem. - Troszeczkę błądzimy tutaj. Nie ma co zwalać winy na tor. Jesteśmy na tyle doświadczeni, że powinniśmy jechać w każdych warunkach. Życie nas zweryfikowało, musimy pracować jeszcze ciężej. Na razie jedziemy na potencjale 40-procentowym.

Chwilę po zakończeniu meczu zespół odbył bojową naradę, przez co dłużej kazał na siebie czekać kibicom. - Wiemy, gdzie leży przyczyna. Rozmawiałem o tym z zawodnikami, dlatego nie wyszli od razu do kibiców, za co przepraszam - powiedział trener Żyto. -To nie jest to, czego byśmy chcieli. Przyjeżdża do nas Gniezno i robi punkt, a z Gdańskiem się męczymy. Chyba nikt nie byłby zadowolony. Wnioski szybko wyciągnęliśmy i myślę, że będzie już tylko lepiej.

Teraz przed zielonogórzanami jeszcze trudniejsze mecze, z ekipami z czołowej czwórki. W najbliższą niedzielę, 8 maja, Stelmet Falubaz pojedzie w Łodzi z Orłem (14.00), którego dyspozycja też jest sporą zagadką. Łodzianie wygrali u siebie z ROW-em Rybnik 51:39 i w Gnieźnie z Aforti Startem 55:35, a z drugiej strony dość znacząco polegli u siebie z Abramczyk Polonią Bydgoszcz 39:51 i jeszcze wyżej w Krośnie z Cellfast Wilkami 29:61. Krośnianie będą kolejnym rywalem zielonogórzan, 15 maja. Tydzień później zaś, 22 maja, na W69 przyjadą bydgoszczanie.

 

mk - ŁZ
wrzesień 30, 2022

W niedzielę startują Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Drzonkowie

in Sport

by user4

Ponad dwustu pięcioboistów rozpocznie od najbliższej niedzieli walkę w młodzieżowych…
wrzesień 30, 2022

Weekend Kibica - Wydarzenia sportowe w Zielonej Górze!

in Sport

by user1

Zbliżający się weekend zapowiada się bardzo sportowo. Kibice mają w…
wrzesień 28, 2022

Piotr Protasiewicz: Spalonej ziemi w Falubazie nie będzie [VIDEO]

in Sport

by user1

- Sport nie znosi próżni. Ja schodzę ze świecznika, ale…
wrzesień 28, 2022

W sobotę na CRS Gala Makowski Fighting Championship!

in Sport

by user1

Jubileuszowa, 20. Gala Makowski Fighting Championship już w najbliższą sobotę,…
wrzesień 27, 2022

Lechia Zielona Góra zagra z Jagiellonią Białystok w Pucharze Polski. Janusz Kubicki: To będzie święto…

in Sport

by user4

12 października na stadionie przy ul. Sulechowskiej Lechia Zielona Góra…

Maku” zaprasza w sobotę na galę

- Kiedyś galę załatwiało się na kilka telefonów, teraz organizacja jest znacznie trudniejsza - mówi…

P. Protasiewicz o budowie składu Falubazu: Sytuacja na rynku jest trudna

Skończył karierę, ale o wakacjach nie ma mowy. Piotr Protasiewicz z kapitana Stelmetu Faubazu stał…

Janusz Kubicki: Nie wycofujemy się z inwestycji na W69. Będą zmiany personalne w klubie

Będzie remont oświetlania, trwa modernizacja systemu odwodnienia, a w kolejce czeka rozbudowa parku maszyn. Szykują…

Bieg 800-lecia Zielonej Góry: Pogoda i uczestnicy dopisali! [ZDJĘCIA]

Blisko dwustu uczestników stanęło na starcie Biegu 800-lecia Zielonej Góry. Urozmaicona, 6-kilometrowa trasa wiodła starymi…

P. Protasiewicz: To, co dzisiaj wyprawiał sędzia, to dawno nie widziałem takiej komedii.

Ostatni bieg zdecydował o tym, kto pojedzie w PGE Ekstralidze 2023. Stelmet Falubaz wygrał całe…

DZIĘKUJEMY KAPITANIE - Ekstraliga nie dla Falubazu!

Ostatni bieg zdecydował o tym, kto pojedzie w PGE Ekstralidze 2023. Stelmet Falubaz wygrał cały…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.