Zabrzmiał mały dzwonek alarmowy

Strach pomyśleć co by było, gdyby nie Max Fricke, autor kompletu punktów Strach pomyśleć co by było, gdyby nie Max Fricke, autor kompletu punktów Fot. Marcin Krzywicki
92 punkty w dwóch meczach - to dorobek Stelmetu Falubazu na własnym torze. Dużo za mało jak na zespół, który od początku miał wysyłać w świat sygnały o swojej mocy, uprawniającej do ekspresowego powrotu do elity. Przed zielonogórzanami teraz mecze prawdy.

 

Ekipa Piotra Żyty nie zaznała dotychczas porażki w eWinner 1. lidze, ale w meczach, w których jechała nie zachwyciła. W ostatnią niedzielę zielonogórzanie pokonali Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43. Rywal zamyka tabelę, ma na koncie komplet porażek, a przy W69 stawiał czoła zielonogórzanom do samego końca. Jeszcze przed ostatnim wyścigiem goście mieli szansę na remis. Falubaz miał jednak Maksa Fricke, który bardzo szybko załatwił sprawę. Australijczyk, dzień po nieudanym dla siebie Grand Prix w Goričan (15. miejsce), spisywał się rewelacyjnie. Zdobył komplet i był jedynym jasnym punktem zielonogórzan. Inni lepsze występy przeplatali gorszymi. - Zdajemy sobie sprawę, że nie wstrzeliliśmy się w ten początek sezonu. Niby nie przegraliśmy, ale nasze zwycięstwa i ten remis w ogóle nie przekonują - wyznał po meczu z gdańszczanami Krzysztof Buczkowski, który przeciwko Wybrzeżu zdobył 10 punktów z bonusem. - Troszeczkę błądzimy tutaj. Nie ma co zwalać winy na tor. Jesteśmy na tyle doświadczeni, że powinniśmy jechać w każdych warunkach. Życie nas zweryfikowało, musimy pracować jeszcze ciężej. Na razie jedziemy na potencjale 40-procentowym.

Chwilę po zakończeniu meczu zespół odbył bojową naradę, przez co dłużej kazał na siebie czekać kibicom. - Wiemy, gdzie leży przyczyna. Rozmawiałem o tym z zawodnikami, dlatego nie wyszli od razu do kibiców, za co przepraszam - powiedział trener Żyto. -To nie jest to, czego byśmy chcieli. Przyjeżdża do nas Gniezno i robi punkt, a z Gdańskiem się męczymy. Chyba nikt nie byłby zadowolony. Wnioski szybko wyciągnęliśmy i myślę, że będzie już tylko lepiej.

Teraz przed zielonogórzanami jeszcze trudniejsze mecze, z ekipami z czołowej czwórki. W najbliższą niedzielę, 8 maja, Stelmet Falubaz pojedzie w Łodzi z Orłem (14.00), którego dyspozycja też jest sporą zagadką. Łodzianie wygrali u siebie z ROW-em Rybnik 51:39 i w Gnieźnie z Aforti Startem 55:35, a z drugiej strony dość znacząco polegli u siebie z Abramczyk Polonią Bydgoszcz 39:51 i jeszcze wyżej w Krośnie z Cellfast Wilkami 29:61. Krośnianie będą kolejnym rywalem zielonogórzan, 15 maja. Tydzień później zaś, 22 maja, na W69 przyjadą bydgoszczanie.

 

mk - ŁZ
maj 27, 2022

Weekend Kibica - oglądaj mecze!

in Sport

by user1

Żużel, piłka nożna lub futbol amerykański - kibicuj naszym!
maj 26, 2022

Trzecie miejsce Falubazu w Gorzowie

in Sport

by user1

Nasi juniorzy odrobili dzisiaj zaległości w eliminacjach DMPJ. Na torze…
maj 25, 2022

7 medali Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

in Sport

by user1

W Gdańsku, w dniach 19-22 maja 2022r. podczas Indywidualnych Mistrzostwach…
maj 24, 2022

Jubileusz na sportowo - zmagania zielonogórskich przedszkoli [ZDJĘCIA]

in Sport

by user1

Do rywalizacji stanęło 17 zielonogórskich przedszkoli. Zmagania młodych sportowców potrwają…
maj 20, 2022

Zakończyli hegemonię!

in Sport

by user2

Wataha RC Zielona Góra wygrała z Hegemonem Mysłowice 40:0 w…

Falubaz wygrywa z Polonią Bydgoszcz - nasi nadal niepokonany w eWinner. 1 lidze!

Stelmet Falubaz nadal niepokonany w eWinner. 1 lidze! W hicie 6. kolejki zielonogórzanie zwyciężyli Abramczyk…

Po skandalu liczymy teraz na hit

Stelmet Falubaz nie miał możliwości sprawdzić się z Cellfast Wilkami Krosno. Zielonogórzanie w minioną niedzielę…

Historia bardzo bolesna [FELIETON]

Niech ktoś powie, że sport nie jest zaskakujący i nieprzewidywalny! Czy można było postawić w…

Rafał KASZA na trening NINJA & OCR zaprasza!

Trening odbędzie się 14.05.2022 w sobotę na nowo powstałej klatce combo OCR & NINJA, która…

Gwiazdy siatkówki w zielonogórskim CRS - kwalifikacje do mistrzostw Europy [ZDJĘCIA/VIDEO]

Siatkówka w wydaniu reprezentacyjnym powraca do hali CRS. Za tydzień rozpocznie się trzydniowy turniej kwalifikacyjny…

Porażka jest macochą [FELIETON]

Majówkę spędziliśmy z żoną i parą wypróbowanych przyjaciół w fajnym kompleksie hotelowym, położonym na obrzeżach…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.