Zapowiada się gorąca wiosna

Trener Michał Grzelczyk (w środku) zapowiada, że jego zespół będą interesować tylko zwycięstwa Trener Michał Grzelczyk (w środku) zapowiada, że jego zespół będą interesować tylko zwycięstwa Fot. Marcin Krzywicki
W sobotę rundę rewanżową wznawia Jako klasa okręgowa. Z jakimi nadziejami przystąpią do niej nasze zespoły? Przypomnijmy, że Zieloną Górę reprezentują dwie ekipy: Zorza Ochla i Drzonkowianka Racula.  

To będzie wyjątkowo trudna wiosna dla wszystkich. Dlaczego? Oprócz tych, których zgodnie z regulaminem ma dotknąć spadek, liczba grających drużyn będzie zależała od tego, ile ekip spadnie z... drugiej, trzeciej i czwartej ligi. Nie wdając się w szczegóły, jeśli z drugiej „polecą” zespoły do naszej grupy trzecioligowej, powiększy to liczbę spadkowiczów do czwartej i niczym w dominie więcej opuści okręgówkę.

Ta sytuacja sprawia, że nasze ekipy muszą dać z siebie wszystko, bo zagrożonych może być znaczne więcej. Zorza zakończyła jesień na 10. miejscu (20 punktów, bramki 27:36, sześć zwycięstw, dwa remisy, siedem porażek).

- To prawda, wiosna nie będzie łatwa - mówi trener Michał Grzelczyk - Nasze dziś 10. miejsce, jeśli zajdą nieprzewidziane okoliczności, może być „gorące”. Pozyskaliśmy młodych zawodników z Lechii Zielona Góra, którzy będą mieli okazję pokazać, co potrafią. Wzmocnienie stanowi z pewnością pomocnik Kamil Konopacki i obrońca ze Stali Jasień, doświadczony Przemysław Adamczak. Mówię zawodnikom, że nie będzie brania „jeńców”. Remisy nas nie interesują, tylko zwycięstwa.

O ile Zorza musi uważać, żeby zachować aktualne miejsce w tabeli, a najlepiej przesunąć się w górę, o tyle Drzonkowianka już dziś ma przysłowiowy nóż na gardle. Zespół zajmuje 14. miejsce na 16. drużyn (dziewięć punktów, bramki 19:39, dwa zwycięstwa, trzy remisy i 10 porażek). W klubie wiele się zmieniło w ostatnich tygodniach. Podpisano porozumienie o współpracy z ukraińską Akademią Piłkarską Jedność. Wprawdzie akademia zajmuje się szkoleniem młodzieży, ale wiadomo, że najlepsi zasilą zespół seniorów i trener Krzysztof Nykiel będzie miał do dyspozycji szeroką kadrę. Czy pomoże to, by ewentualnie utrzymać się w okręgówce? Miejmy nadzieję, że tak.

- Chcemy powalczyć o pozostanie na tym szczeblu - mówi nowy prezes klubu Damian Sarnecki. - Jeśli spadniemy, nie będzie tragedii. Powalczymy o powrót. Nasz projekt budowy fajnego klubu piłkarskiego zaplanowany jest nie na kilka miesięcy, ale na lata.

Startujemy. W sobotę Drzonkowianka zmierzy się we Wschowie z Pogonią, w niedzielę o 15.30 Zorza podejmie Piast Czerwieńsk.

af-łz

marzec 23, 2023

Terminy pierwszych trzech meczów 1. ligi żużlowej - Zobacz kiedy pojedzie Falubaz!

in Sport

by user1

Znamy dokładne terminy trzech pierwszych rundy rozgrywek 1. ligi żużlowej.…
marzec 21, 2023

J. Kubicki: Zero polityki i kampanii na żużlu !!!

in Sport

by user1

- Falubaz Zielona Góra wszystko było jak w szwajcarskim zegarku…
marzec 21, 2023

Dziś sparing z FOGO Unią Leszno. Rewanż w czwartek!

in Sport

by user1

Bardzo dobre wiadomości dla kibiców spragnionych żużlowych emocji. Już dziś…
marzec 20, 2023

Falubaz na torze! Zaryczały motory przy W69! [FILM]

in Sport

by user1

Pogoda w weekend iście wiosenna, skorzystali z niej także żużlowcy…
marzec 20, 2023

Sportowe Podsumowanie Weekendu

in Sport

by user1

Wiosna już na piłkarskich boiskach w regionie, do tego rywalizacja…

J.Kubicki: #muremzaPePe! O co chodzi?

 - Jak kogoś musi boleć, że tak wspaniały człowiek jak PePe chce i angażuje się…

Wujek dobra rada [FELIETON]

W rozmowach z kolegami, fanami żużla, często śmiałem się z przekładania meczów na przykład z…

Trzeba zejść na ziemię... [FELIETON]

Bolesne było zmierzenie się z trzecioligową rzeczywistością. Po radosnym oczekiwaniu, wielkiej batalii, żeby mecz z…

Brawo! Jesteśmy trzecią drużyną w kraju!

Aldemed SKM Zastal Zielona Góra w kategorii do lat 19 gra jak z nut. Pisaliśmy…

Sezon żużlowy coraz bliżej! Na W69 zainstalowano dmuchane bandy, trwa remont oświetlenia...

Pogoda w dużej mierze determinuje prace inwestycyjne na stadionie żużlowym przy Wrocławskiej, ale praca powoli…

„Łubu dubu”, ale... [FELIETON]

Czekaliśmy tyle na ten jeden mecz i już po wszystkim. Mimo porażki uważam, że naszemu…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.