Zapowiada się gorąca wiosna

Trener Michał Grzelczyk (w środku) zapowiada, że jego zespół będą interesować tylko zwycięstwa Trener Michał Grzelczyk (w środku) zapowiada, że jego zespół będą interesować tylko zwycięstwa Fot. Marcin Krzywicki
W sobotę rundę rewanżową wznawia Jako klasa okręgowa. Z jakimi nadziejami przystąpią do niej nasze zespoły? Przypomnijmy, że Zieloną Górę reprezentują dwie ekipy: Zorza Ochla i Drzonkowianka Racula.  

To będzie wyjątkowo trudna wiosna dla wszystkich. Dlaczego? Oprócz tych, których zgodnie z regulaminem ma dotknąć spadek, liczba grających drużyn będzie zależała od tego, ile ekip spadnie z... drugiej, trzeciej i czwartej ligi. Nie wdając się w szczegóły, jeśli z drugiej „polecą” zespoły do naszej grupy trzecioligowej, powiększy to liczbę spadkowiczów do czwartej i niczym w dominie więcej opuści okręgówkę.

Ta sytuacja sprawia, że nasze ekipy muszą dać z siebie wszystko, bo zagrożonych może być znaczne więcej. Zorza zakończyła jesień na 10. miejscu (20 punktów, bramki 27:36, sześć zwycięstw, dwa remisy, siedem porażek).

- To prawda, wiosna nie będzie łatwa - mówi trener Michał Grzelczyk - Nasze dziś 10. miejsce, jeśli zajdą nieprzewidziane okoliczności, może być „gorące”. Pozyskaliśmy młodych zawodników z Lechii Zielona Góra, którzy będą mieli okazję pokazać, co potrafią. Wzmocnienie stanowi z pewnością pomocnik Kamil Konopacki i obrońca ze Stali Jasień, doświadczony Przemysław Adamczak. Mówię zawodnikom, że nie będzie brania „jeńców”. Remisy nas nie interesują, tylko zwycięstwa.

O ile Zorza musi uważać, żeby zachować aktualne miejsce w tabeli, a najlepiej przesunąć się w górę, o tyle Drzonkowianka już dziś ma przysłowiowy nóż na gardle. Zespół zajmuje 14. miejsce na 16. drużyn (dziewięć punktów, bramki 19:39, dwa zwycięstwa, trzy remisy i 10 porażek). W klubie wiele się zmieniło w ostatnich tygodniach. Podpisano porozumienie o współpracy z ukraińską Akademią Piłkarską Jedność. Wprawdzie akademia zajmuje się szkoleniem młodzieży, ale wiadomo, że najlepsi zasilą zespół seniorów i trener Krzysztof Nykiel będzie miał do dyspozycji szeroką kadrę. Czy pomoże to, by ewentualnie utrzymać się w okręgówce? Miejmy nadzieję, że tak.

- Chcemy powalczyć o pozostanie na tym szczeblu - mówi nowy prezes klubu Damian Sarnecki. - Jeśli spadniemy, nie będzie tragedii. Powalczymy o powrót. Nasz projekt budowy fajnego klubu piłkarskiego zaplanowany jest nie na kilka miesięcy, ale na lata.

Startujemy. W sobotę Drzonkowianka zmierzy się we Wschowie z Pogonią, w niedzielę o 15.30 Zorza podejmie Piast Czerwieńsk.

af-łz

marzec 01, 2024

Optymizm zielonogórzan przed piłkarską wiosną

in Sport

by user3

Lechia rozpoczyna rundę rewanżową w trzeciej lidze w sobotę, 2…
marzec 01, 2024

Rusza kobieca sekcja piłki nożnej

in Sport

by user4

TS Przylep właśnie ogłosił prawdziwą petardę - w mieście powstanie…
marzec 01, 2024

Ta mocna ekipa rwie się już na tor!

in Sport

by user1

Od poniedziałku do środy tradycyjne zgrupowanie w ramach 60 godzin…
luty 29, 2024

ŻUŻEL: Tu jest miejsce Zielonej Góry

in Sport

by user1

Komentator Eleven Sports Marcin Musiał przedsezonowo ocenia, jak nasza drużyna…
luty 28, 2024

Jaki Zastal zobaczymy dziś ze Śląskiem?

in Sport

by user1

Dewiza, że najpierw próbujemy uratować nowy sezon, a potem cały…

Obym się mylił! [FELIETON]

Niekończąca się opowieść. Tak można by nazwać to, co w ostatnich dniach działo się wokół…

Przemysław Pawlicki nowym kapitanem Falubazu! [WIDEO]

Przemysław Pawlicki nowym kapitanem Falubazu Zielona Góra. Do naszego klubu dołączył przed sezonem 2023 i…

Światełko jakby rozbłysło... [FELIETON]

Kiedy po meczu Polska - Czechy posłuchałem trenera i kilku naszych zawodników, zdawało mi się,…

Prezydent Kubicki przedstawia plan ratowania koszykarskiego ZASTALu!

"Mając na względzie wieloletnie tradycje i sukcesy klubu sportowego występującego obecnie pod nazwą ENEA STELMET…

Długa, wyboista droga [FELIETON]

Co robi szefostwo klubu, kiedy drużynie nie idzie? Zmienia trenera. Znacznie łatwiej wywalić jednego człowieka,…

Na W69 będzie nowy park maszyn. Umowa podpisana! [ZDJĘCIA / WIDEO]

Umowa podpisana, prace mogą się rozpoczynać! Stadion żużlowy znów będzie placem budowy. Dokładniej jego część.…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.