Zebrane teraz doświadczenie będzie procentować

46-letni Grzegorz Mordzak w otoczeniu zielonogórskich nastolatków. Z prawej trener Dawid Mazur 46-letni Grzegorz Mordzak w otoczeniu zielonogórskich nastolatków. Z prawej trener Dawid Mazur Fot. Marcin Krzywicki
Aldemed SKM Zastal dobrze radzi sobie w II lidze. Nie zmieni tego faktu nawet porażka w ostatnim meczu z Pogonią Prudnik 70:88. Dla młodych zielonogórzan to możliwość zebrania doświadczenia, ale też zaprawa przed konfrontacjami o medale w swoich kategoriach wiekowych.

 

Jeśli ktoś w ubiegłym roku miał wątpliwości, czy warto mieć zespół w seniorskiej II lidze, to w obecnych rozgrywkach już takich dylematów nie ma. Aldemed SKM Zastal Zielona Góra w ubiegłym sezonie zajął przedostatnie miejsce z bilansem czterech zwycięstw i 24 porażek. Sportowo, choć brakło niewiele, pożegnał się z II ligą. Postanowiono jednak raz jeszcze wykupić „dziką kartę” i grać dalej na tym szczeblu rozgrywek. Już teraz zespół ma dwa razy więcej zwycięstw niż przed rokiem. - A dopiero co zaczynamy drugą rundę - zaznacza Dawid Mazur, trener zielonogórzan. Zastal wygrał ośmiokrotnie, a w ostatnią niedzielę poniósł dziesiątą porażkę, z Pogonią Prudnik 70:88. W trzeciej kwarcie był przez chwilę remis, ale szalę przechylił 46-letni Grzegorz Mordzak, od niektórych zawodników zielonogórskiej drużyny… trzy razy starszy.

 

Na granicy ósemki

- Udało nam się, powiem szczerze. Na pewno nie było łatwo, bo chłopaki grają szybki basket i widać, że robią progres - ocenił zawodnik, który w przeszłości, jako przeciwnik Zastalu, obrzucał jeszcze obręcze w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. prof. Szafrana.

- Zabrakło nam punktów z ławki. Ogólnie chłopcy zrobili spory progres, zobaczymy, co będzie dalej. Jeśli chodzi o wyniki, mamy bezproblemowe utrzymanie, a przy dobrych wiatrach może uda nam się dostać do fazy play-off - podkreślił trener zielonogórzan. Zastal, podobnie, jak starsi koledzy z Energa Basket Ligi balansuje na granicy ósemki. Obecnie jest to 10 lokata, ale ścisk w środku stawki jest spory. - Myślę, że dobrze sobie radzimy. Nabieramy doświadczenia, a o to głównie chodzi - uważa Rafał Szpakowski, drugi strzelec zespołu, który średnio zdobywa 14,7 pkt. na mecz. Pierwszy pod tym względem jest Ilian Węgrowski - 15,8. W sobotę, 28 stycznia, zielonogórzanie zagrają we Wrocławiu z 11. w stawce rezerwami WKK (bilans 7-11).

 

Półfinały u nas

W kolejny weekend, 3-5 lutego, odbędą się półfinały Młodzieżowego Pucharu Polski U19. Zielonogórzanie nie tylko poznali swoich rywali, ale dowiedzieli się też, że będą gospodarzem „połówki”. - Zawsze cieszymy się, kiedy możemy zorganizować jakiś ważny turniej w koszykówce młodzieżowej. Mamy świetny obiekt i bardzo dobrą drużynę w tym sezonie - mówi Robert Morkowski, generalny manager SKM-u Zastalu. Zielonogórzanie zmierzą się Eneą Basketem Poznań, Czarnymi Słupsk i Startem Lublin. Awans do turnieju finałowego, który w dniach 17-19 lutego odbędzie się w Lublinie, uzyskają dwie najlepsze ekipy. - Młodzieżowy Puchar Polski to nowa formuła, która jest od kilku lat w juniorze starszym. Stworzona została po to, by częściej mogły konkurować ze sobą najlepsze ekipy w Polsce. Finaliści - cztery najlepsze drużyny z Młodzieżowego Pucharu Polski, automatycznie awansują również do finału mistrzostw kraju U19. Jest dużo fajnych meczów i mogą się zmierzyć ze sobą najlepsi polscy juniorzy - podkreśla R. Morkowski.

Czy w klubie liczą, że doświadczenie z drugoligowych parkietów przełoży się też na sukcesy w turniejach młodzieżowych? - To jest trochę inne granie. Doświadczone zespoły utrzymują inny rytm gry. My jesteśmy kopciuszkiem, pierwszy raz gramy w tym pucharze. Kluczem będzie zespołowe granie - kończy D. Mazur.

 

(mk) - łz
kwiecień 16, 2024

Plandeka na W69

in Sport

by user1

Kolejna nowość na stadionie żużlowym w Zielonej Górze. W piątek…
kwiecień 15, 2024

Sportowe Podsumowanie Weekendu

in Sport

by user1

Ruszył żużel, kończą się ligowe zmagania w halach, a do…
kwiecień 12, 2024

Dramat w dwóch aktach

in Sport

by user2

Zielonogórska Lechia doznała kompromitującej porażki 3:6 (1:3) z broniącą się…
kwiecień 12, 2024

Dobrze skończyć domowe granie

in Sport

by user2

W sobotę, 13 kwietnia ostatni mecz Enei Stelmetu Zastalu w…
kwiecień 08, 2024

We wtorek startuje sprzedaż biletów na pierwszy mecz przy W69

in Sport

by user1

21 kwietnia pierwszy ligowy mecz w Zielonej Górze. Na W69…

ŻUŻEL - Po pierwsze: Chcemy tutaj zostać!

W piątek, 12 kwietnia, o 18.00 swój pierwszy wyścig po ponad dwuletniej przerwie w PGE…

Nowy Park Maszyn na W69! Zobacz jak wygląda! [ZDJĘCIA / WIDEO]

Równo za tydzień rozpoczną zmagania w PGE Ekstralidze żużlowcy NovyHotel Falubazu. Zielonogórzanie otworzą ściganie 12…

Bajki o żelaznym wilku [FELIETON]

Pewien mój dobry znajomy - człowiek, którego zdanie sobie cenię, zarówno jeśli chodzi o spojrzenie…

Los kibica [FELIETON]

- Tak jak wspominałem przed tygodniem, w ostatni weekend postanowiliśmy wyskoczyć z żoną nad morze.…

Pierwsze jazdy zielonogórskich zawodników

Jak co roku w marcu kluby żużlowe oraz sami zawodnicy szukają okazji do jak najszybszego…

Obym się mylił! [FELIETON]

Niekończąca się opowieść. Tak można by nazwać to, co w ostatnich dniach działo się wokół…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.