Zielona Góra mocno MMA stoi!

Emilia Czerwińska szykuje się do kolejnego występu na gali KSW Emilia Czerwińska szykuje się do kolejnego występu na gali KSW Fot. Facebook Emilii Czerwińskiej
Dla zawodników rywalizujących w mieszanych sztukach walki nie ma w kraju większej i bardziej rozpoznawalnej sceny od gal KSW. Coraz mocniej swoją obecność akcentują tam zielonogórzanie.  

Miłośnicy MMA w kraju lubią oglądać gale organizowane przez polską organizację KSW (Konfrontacja Sztuk Walki). Niedawno odbyła się 70. edycja tej gali. Rekordową frekwencję na trybunach zgromadziła Gala KSW 39: Colosseum, którą pięć lat temu z trybun Stadionu Narodowego w Warszawie obejrzało prawie 58 tys. kibiców. Rok wcześniej, 36. edycja gali KSW odbyła się w hali CRS w Zielonej Górze.

W 63. odsłonie gali KSW zadebiutowała zielonogórzanka, Emilia Czerwińska. Rywalizowała we wrześniu ubiegłego z Weroniką Eszer. Debiut wypadł okazale, Czerwińska wygrała przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Teraz szykuje się do drugiej wizyty w oktagonie KSW. Poprzednie miesiące spędziła na powrocie do zdrowia. - Legło ono w gruzach po bardzo złej diecie. Uważajcie jakiego dietetyka wybieracie - powiedziała zielonogórzanka, która na przełomie roku odwiedziła wielu specjalistów w poszukiwaniu poprawnej diagnozy. Teraz ze zdrowiem wszystko jest w najlepszym porządku. Tygodniowo przedstawicielka klubu Pepe MMA Zielona Góra ma dziesięć jednostek treningowych.

- Uprawiamy tak naprawdę trzy dyscypliny sportu. Zapasy, brazylijskie ju-jitsu i walka w stójce - wylicza E. Czerwińska. - Kiedyś myślałam, że najlepsza jestem w stójce, ale wyleczyli mnie z takiego myślenia - żartuje 31-letnia zawodniczka, która w oktagonie poczuła miłość do zapasów.

W sparingach nie jest lekko, bo rywalami Czerwińskiej przeważnie są mężczyźni. O taryfie ulgowej nie ma mowy. Efekty są obopólne, bo niedawno w klatce na KSW zadebiutowali jej dwaj klubowi koledzy z Pepe MMA Zielona Góra: Borys Borkowski i Wojciech Kazieczko. Obaj udanie, bo zaczęli od zwycięstw, a Kazieczko debiut okrasił efektownym nokautem rywala w pierwszej rundzie.

- Naszymi trenerami są Marcin Mencel i Bartłomiej Wawryszyn. Mamy naprawdę duży team. Już szykują się kolejni chłopcy i mamy nadzieję, że niebawem wejdą na karty walk KSW - dodaje E. Czerwińska, która na co dzień jest też trenerem personalnym, uczy także podstaw kickboxingu dzieci i młodzież. - Obowiązków jest tyle, że doba jest za krótka - kończy zielonogórzanka.

mk-łz
lipiec 01, 2022

Wejście smoka i puchar dla Lechii

in Sport

by user4

Zielonogórska Lechia po raz trzeci z rzędu zdobyła wojewódzki Puchar…
lipiec 01, 2022

Zielonogórzanin ściga się w serii GT3 - powalczy na włoskim torze Misano!

in Sport

by user1

Zielonogórzanin Igor Waliłko rywalizuje w wyścigowej serii GT3. W przedostatniej…
czerwiec 30, 2022

Krzysztof Buczkowski: Musimy po prostu jechać lepiej [ROZMOWA]

in Sport

by user1

Krzysztof Buczkowski to jeden z liderów Stelmetu Falubazu Zielona Góra.…
czerwiec 30, 2022

Wyboista droga Stelmetu Falubazu Zielona Góra do powrotu do Ekstraligi

in Sport

by user1

Nie ma co ukrywać, wbrew pozorom to nie jest łatwy…
czerwiec 29, 2022

Studentka wychowania fizycznego UZ na podium pucharu świata!

in Sport

by user1

W minioną niedzielę (26 bm.) w tureckiej Ankarze zakończyła się…

ŻUŻEL: Piotr Żyto przestaje pełnić funkcję trenera Stelmet Falubazu Zielona Góra

Zarząd ZKŻ SSA po wnikliwej analizie obecnej sytuacji drużyny podjął decyzję o zakończeniu współpracy z…

W niedzielę zielonogórska Starówka zostanie opanowana przez najmłodszych sportowców!

Wakacje w pełni, większość ligowców ma przerwę, ale nie znaczy to, że sportowych imprez w…

Futbol jest wspaniały! [FELIETON]

To już naprawdę koniec. W środę skończyła trzecia liga, podczas weekendu pozostałe. Lechia nie musiała…

Najpierw na żużel, potem na rower

To ma być weekend pod znakiem kręcenia kółek. Przede wszystkim tych żużlowych, bo w sobotę,…

Krok do tyłu, dwa do przodu? [FELIETON]

Finał Ligi Mistrzów zamknął klubowy europejski sezon. Jak już kiedyś pisałem, nie mam poza Polską…

Radni Platformy Obywatelskiej chcą cofnięcia dotacji dla klubu żużlowego?

Czy radnym Platformy Obywatelskiej zaczęły przeszkadzać ostanie zwycięstwa żużlowców Stelmetu Falubazu Zielona Góra? Jak dowiedzieliśmy…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.