Zielonogórzanin zakwalifikował się do wyścigu Race Across America - potrzebuje wsparcia!

Zielonogórzanin zakwalifikował się do wyścigu Race Across America - potrzebuje wsparcia! fot. zrzutka.pl
Zielonogórzanin Krzysiek Fechner przejechał wyścig dokoła Polski i dzięki temu dostał kwalifikacje do wyścigu Race Across America który odbędzie się w przyszłym roku. Będzie to 4800 km z zachodu na wschód Stanów Zjednoczonych, 12 dni bez przerwy. Krzysztof może zostać drugim polakiem w historii, który tego dokona. Żeby mu się udało, potrzebuje wsparcia.
 

Cześć! Nazywam się Krzysztof Fechner. Mam 42-lata. Jestem mieszkańcem Zielonej Góry, mężem, ojcem 12-letniego Kornela. Od 7 lat jeżdżę na rowerze w wyścigach ultra. Zapytasz mnie czym są ultramaratony rowerowe? To jak Mont Everest dla himalaisty, samotny rejs dookoła świata dla żeglarza, nurkowanie głębinowe  na jednym wdechu na 200 metrów. Wszystko to pokazuje, że nie znamy granic ludzkiego organizmu. Ani granic ludzkich marzeń - czytamy na zrzutka.pl.

 

Ultramaraton rowerowy to wyrzeczenia.  To tysiące kilometrów w nogach, to opadające z sił mięśnie, otarte stopy, poczucie że ciało za chwilę rozpadnie się na tysiąc kawałków i głowa, która krzyczy wbrew wszystkiemu: „Krzysztof, dasz radę!”  Ultramaraton to setki, czasem tysiące kilometrów pokonywanych praktycznie bez przerwy. To także bezkresne szczęście, endorfiny i wiara, że niemożliwe nie istnieje! Przy każdym starcie udowadniam, że tak jest - informuje Krzysztof Fechner.

 

3600 km bez przerwy

W sierpniu 2022 roku przejechałem najdłuższy i najtrudniejszy wyścig kolarski w Polsce. W ciągu 12 dni zawodnicy muszą pokonać 3600 km, jadąc praktycznie bez przerwy.  Pokonałem  tę trasę w 11 dni, zdobywając 2. miejsce w kategorii SOLO – SEMI SUPPORTED. Kiedy miałem do mety ponad tysiąc kilometrów już cieszyłem się jak dziecko, bo wiedziałem, że nic mnie nie zatrzyma!

Chcesz wiedzieć, jak trudny jest to wyścig? Łącznie ze mną ukończyło go zaledwie 5 zawodników.

 

Ameryko! Rzucam Ci wyzwanie!

 

RACE AROUND POLAND otworzyło mi drzwi do najcięższego i najbardziej prestiżowego wyścigu na świecie: RACE ACROSS AMERICA. Tu poprzeczka jest jeszcze wyższa!

12 dni, 4800 km na rowerze, ponad 53 tysiące metrów przewyższenia. Czy to dużo? W ciągu dwunastu dni  pokonam Mont Everest aż sześciokrotnie!

 

4800 km. Przecież to szaleństwo?

 

Tak! Masz rację. Ale marzenia są po to, by o nie walczyć! Ja wiem, że jestem w stanie to zrobić!

Każdego dnia muszę pokonać 400 kilometrów na rowerze, by ukończyć wyścig. Jadę solo, ale wspiera mnie mój TEAM! To m.in kierowca samochodu i kampera, fizjoterapeuta, kucharz, mechanik,  kierownik zespołu, człowiek od social mediów, byś przez cały wyścig był na bieżąco co u mnie! Każdy z nich pracuje ze mną jako wolontariusz!

 

Góry, pustynie i moje dwa koła…

 

Kolarze startują w Oceanside w Kalifornii, a kończą w Annapolis Maryland. Wyobraź sobie mapę Stanów Zjednoczonych. To trasa od zachodniego do wschodniego wybrzeża. Na wschodzie przywita mnie oceaniczna bryza, przejadę przez pustynie Mojave, majestatyczne pasma górskie Sierra, Góry Skaliste i Appalachy.

Trasa 4800 km to także zmiany temperatur od kilku stopni powyżej zera do nawet pięćdziesięciu stopni Celsjusza!

Do tej pory w RAAM (Race Accros America) wystartowali zawodnicy z 35. krajów na świecie. Każdego roku świat wystawia 20. reprezentantów z najodleglejszych zakątków.

 

Na co potrzebuję pieniądze?  

 

Jak możesz mi pomóc? To bardzo proste! Wesprzyj moją zbiórkę. Walka o marzenia to nie tylko gigantyczny wysiłek fizyczny, ale i olbrzymie koszty. 140 tysięcy złotych. Taka kwota jest przepustką do tego, bym stanął na starcie w USA.

Na miejscu w Stanach Zjednoczonych nasz Team (zgodnie z regulaminem) musi  mieć odpowiednie zaplecze techniczne. Składają się na nie: kamper i samochód osobowy. Oba pojazdy wynajmę na miejscu, już w USA. Dopiero tam, dostosujemy je do naszych potrzeb.

Muszę zapłacić także za bilety lotnicze, wpisowe (około 4 tysięcy dolarów). Pokonanie 4800 km to także gigantyczne ilości paliwa, które musimy mieć do przejechania tej trasy. Do tego dochodzi ubezpieczenie załogi, noclegi aklimatyzacyjne przed rozpoczęciem zawodów, łączność na trasie. Koszty są gigantyczne.

Mój TEAM przez cały czas trwania wyścigu będzie jechał za mną, przygotowywał mi posiłki, rehabilitował mnie w razie konieczności, serwisowali moje rowery i rozwiązywał problemy, jakie mogą pojawić się na trasie.

 Razem z nimi i z Tobą mój drogi Czytelniku możemy dotrzeć do celu!  

Race Across America startuje 13 czerwca 2023 roku. Z Twoją pomocą mogę podjąć to wyzwanie!

 

 

 

wzg / zrzutka
październik 06, 2022

Falubaz ogłosił zawodników na nowy sezon! Co o nich myślicie?

in Sport

by user1

Rasmus Jensen, Przemysław Pawlicki i Lucke Becker zasilą Stelmet Falubaz…
październik 06, 2022

Polskie "złotka" w strzelectwie sportowym - Złoto wywalczyli także strzelcy z Zielonej Góry!

in Sport

by user1

W Mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn w strzelectwie sportowym, 14…
październik 06, 2022

Rozpoczęły się prace na W69 - Odwodnienie liniowe, park maszyn, oświetlenie...

in Sport

by user1

Awansu nie ma, ale część inwestycji na stadionie żużlowym zostanie…
październik 04, 2022

Pierwsze zwycięstwo akademickich futsalistów!

in Sport

by user1

Pierwsze zwycięstwo po powrocie do I ligi odnieśli futsaliści AZS…
październik 02, 2022

Jubileuszowa Gala Makowskiego za nami [ZDJĘCIA]

in Sport

by user1

Jubileuszowa, dwudziesta gala Makowski Fighting Championship przeszła do historii. W…

Janusz Kubicki: Zarząd Falubazu do dymisji

Na łamach WP Sportowefakty Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry wypowiedział się na temat działań związanych…

Coś z tym trzeba zrobić! [FELIETON]

Smutek, smuteczek. Tak krótko można podsumować nastroje zielonogórzan po rewanżowym meczu finałowym w pierwszej lidze.…

Maku” zaprasza w sobotę na galę

- Kiedyś galę załatwiało się na kilka telefonów, teraz organizacja jest znacznie trudniejsza - mówi…

P. Protasiewicz o budowie składu Falubazu: Sytuacja na rynku jest trudna

Skończył karierę, ale o wakacjach nie ma mowy. Piotr Protasiewicz z kapitana Stelmetu Faubazu stał…

Janusz Kubicki: Nie wycofujemy się z inwestycji na W69. Będą zmiany personalne w klubie

Będzie remont oświetlania, trwa modernizacja systemu odwodnienia, a w kolejce czeka rozbudowa parku maszyn. Szykują…

Bieg 800-lecia Zielonej Góry: Pogoda i uczestnicy dopisali! [ZDJĘCIA]

Blisko dwustu uczestników stanęło na starcie Biegu 800-lecia Zielonej Góry. Urozmaicona, 6-kilometrowa trasa wiodła starymi…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.