Zremisowali ale wygrali

W Świebodzinie emocji nie brakowało. W barwach akademików rzuca Tyberiusz Chałupka. W Świebodzinie emocji nie brakowało. W barwach akademików rzuca Tyberiusz Chałupka. Fot. AZS UZ/Tomasz Ostrowski
PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego szykuje się do meczu z niepokonanym liderem I ligi. W tę sobotę, 27 listopada, przyjedzie SPR GOKiS Kąty Wrocławskie. Początek meczu w hali przy ul. prof. Szafrana o 17.00.  

W miniony weekend zielonogórzanie mierzyli się w Świebodzinie z ZEW-em. Lubuskie derby dostarczyły oczekiwanych emocji. W pierwszej połowie gospodarze prowadzili różnicą nawet czterech trafień. Druga część spotkania to prowadzenie jednych i drugich, ale po 60 minutach zwycięzcy nie wyłoniono. Remis 22:22 oznaczał rzuty karne. Te lepiej wykonywali akademicy. Jędrzeja Jasińskiego dwukrotnie zatrzymał na linii rezerwowy bramkarz zielonogórzan - Aleksander Osajda. Dwukrotnie za to nie pomylił się z linii siódmego metra Adrian Franaszek. I to po jego ostatnim rzucie w szeregach zielonogórzan zapanowała euforia. - Bardzo dobrze poradziliśmy sobie z presją. Wytrzymaliśmy wojnę nerwów. Presja chyba bardziej zjadła rywali - cieszył się A. Osajda.

Spotkanie ZEW-u z AZS-em, to starcie starych znajomych. Wielu zawodników świebodzińskiego zespołu w przeszłości grało w barwach akademików. - To nam ułatwiło przygotowania, bo wiedzieliśmy, czego i po kim mamy się spodziewać - stwierdził Adam Stępień, gracz AZS-u.

Zielonogórzanie liczą, że będzie to punkt zwrotny w sezonie. Podopieczni Ireneusza Łuczaka zapowiadali walkę o czołowe lokaty, ale sporo punktów już potracili. Obecnie AZS z bilansem czterech zwycięstw i czterech porażek jest na piątym miejscu. Liderem jest najbliższy rywal, SPR GOKiS Kąty Wrocławskie, który wygrał wszystkie osiem spotkań.

- Mają groźnych zawodników na skrzydłach. Dobrze rzucają też z drugiej linii. To kompletny zespół, nie będzie łatwo. Zapraszamy kibiców - uważa A. Stępień.

mk-łz
styczeń 24, 2022

Enea Zastal BC uległ Uniksowi Kazań

in Sport

by user1

Ostatni zespół ligi VTB kontra lider. Jak może wyglądać takie…
styczeń 21, 2022

Teraz jest najlepszy czas na wycisk

in Sport

by user1

Jedni wrócili z obozu, drudzy z krótkich wakacji, a jeszcze…
styczeń 21, 2022

W tej dyscyplinie nadchodzą ciekawe czasy

in Sport

by user3

Zielonogórscy zawodnicy, korzystając z ferii, szlifują formę w karkonoskiej Przesiece.…
styczeń 21, 2022

Dostali w kość

in Sport

by user3

Bez ciężkiej pracy nie ma medali. Doskonale wiedzą to w…
styczeń 21, 2022

WEEKEND KIBICA

in Sport

by user2

Przed nami sportowy weekend. Sprawdź na jakie mecze warto się…

Nowa energia i stara motywacja [FELIETON]

Dobrze, że w dalekiej Australii zaczęli wreszcie grać w tenisa i skończył się temat, czy…

Nie będzie niczego! [FELIETON]

Nie ukrywam, że podobnie jak wiele osób, dla których sport jest czymś ważnym, zaskoczył mnie…

Dmuchanie na zimne i pełen luz [FELIETON]

Hitem ostatnich dni starego roku była rezygnacja trenera Paulo Sousy. Ponieważ w tej sprawie powiedziano…

Derby bez przerwy! W marcu dwa sparingi Falubazu ze Stalą!

Moje Bermudy Stal Gorzów będzie w marcu rywalem Stelmet Falubazu Zielona Góra w przedsezonowych sparingach.…

W zielonogórskim sporcie było znacznie więcej minusów niż plusów

W świątecznym wydaniu „Łącznika” proponujemy podsumowanie roku 2021 w zielonogórskim sporcie. Ostatnie 12 miesięcy znacznie…

Los prawdziwego kibica [FELIETON]

Nigdy nie ukrywałem, że jestem kibicem warszawskiej Legii. Tak to u mnie działa od ponad…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.