Zuchwałe myśli [FELIETON]

Zuchwałe myśli [FELIETON] fot. falubaz.com/łz
Sezon żużlowy definitywnie się zakończył. Trzymałem kciuki za Bartosza Zmarzlika licząc, że uda mu się zdobyć kolejne mistrzostwo świata. Nie wyszło, trudno. Podium sezonu 2021, składające się z dwóch Rosjan i Polaka wskazuje, że słabość krajów, które dostarczały kiedyś medalistów - czyli Danii, Szwecji, czy Anglii - trwa nadal.

 

Od przyszłego sezonu za Grand Prix bierze się kolejna firma. Znów słychać o próbie otwarcia się żużla na inne kraje świata i zerwania z jego ciągle aktualną niszowością. Plany ambitne, a myśli zuchwałe. Warto przypomnieć, że firma, która organizowała ten cykl do końca bieżącego roku, też miała podobne pomysły. Słychać było o organizacji turnieju w Barcelonie, w Republice Południowej Afryki czy w USA, do czego oczywiście nie doszło. Żużel w Barcelonie albo w Afryce? OK., można wyobrazić sobie niemal wszystko, ale to tak jakby finał mistrzostw świata w krykiecie przeprowadzono w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Tak czy inaczej, nie przewiduję większych zmian, a speedway nadal będzie się opierać o polską ligę, jak mówi wszędzie stosowany slogan - ,,najlepszą na świecie”. Owszem, najlepszą bo, poza może szwedzką, pozostałe są słabiutkie. Ale mistrzostwa świata daleko i jeśli samorządy polskich miast, jak na przykład Gorzów, chcą płacić gigantyczne pieniądze za organizację turnieju Grand Prix, to niech płacą. Kibiców i tak najbardziej interesuje liga. Z tego co słychać, Falubaz już uporał się z żalem po spadku, kibice też. Kształt składu na sezon 2022, jaki powoli się wyłonił, pozwala chyba być optymistą, że przymusowa banicja będzie trwać tylko rok. Oby tak się stało!

Zielonogórscy kibice koszykówki są nieco zaniepokojeni startem swoich ulubieńców. Narzekają zarówno na wyniki, jak i styl. Dziwią się z nagłych zapaści w polskiej lidze w trzecich kwartach, a w dwóch meczach VTB, w których specjalnie nie liczyli na zwycięstwo, jakby z odpuszczenia walki i czekania na końcową syrenę w drugich częściach spotkań, kiedy rywal podkręcił tempo.

Odrzucając skrajne opinie, podkreślając, że to ciągle początek sezonu i brak centra o dobrych parametrach jest widoczny, warto jednak stwierdzić, że mamy chyba nieco słabszy zespół niż w poprzednich rozgrywkach. Patrzymy na niego też ciągle, jakby miał być kontynuacją zespołu Žana Tabaka. Nic bardziej błędnego. To zupełnie nowa ekipa, inny jest także szkoleniowiec, a dodatkowo ubył mu asystent, człowiek, który znakomicie obserwował i rozbierał na czynniki pierwsze zespoły rywali. Uważam, że trenerowi Oliverowi Vidinowi i jego ekipie trzeba dać czas, żeby wszystko zatrybiło i zaczęło funkcjonować. Miejmy nadzieję, że w sobotę w Sopocie, w meczu z Treflem skończymy z tragedią trzeciej kwarty. Tak więc czekajmy cierpliwie, miejmy wyrozumiałość, zachowajmy spokój. Inna sprawa to taka, że szkoleniowiec i zawodnicy powinni wreszcie przestać podkreślać, że grają co trzy dni i nie mają czasu trenować. O tym, że tak będzie wiedzieli na długo przed sezonem.

Są dwie drużyny piłkarskie, kiedy denerwuję się oglądając ich mecze, szczególnie jak im nie idzie. To Lechia Zielona Góra i Legia Warszawa. Jednak kiedy zapytano mnie, komu będę kibicować kiedy wpadną na siebie w Pucharze Polski powiedziałem, że oczywiście Lechii. Los chciał inaczej i gramy z Arką Gdynia. Też dobrze...

 

Andrzej Flügel
grudzień 06, 2022

Żużlowy Mikołaj Falubazu [VIDEO]

in Sport

by user1

Żużlowy Mikołaj zawitał dziś do Centrum Zdrowia Matki i Dziecka…
grudzień 06, 2022

Zielonogórscy futsaliści kończą rok zwycięstwem!

in Sport

by user1

Na dziewiątym miejscu w jedenastozespołowej grupie południowej I ligi zakończyli…
grudzień 05, 2022

Wielki tenis w Zielonej Górze. LOTTO SuperLIGA FINAL FOUR

in Sport

by user4

Już 8 grudnia w Zielonej Górze rozpocznie się wielkie tenisowe…
grudzień 05, 2022

Sportowe Podsumowanie Weekendu

in Sport

by user1

Kończący się weekend, to nie tylko ostatni mecz Polaków na…
grudzień 02, 2022

Szóstki po jesieni, ale przed Pucharem Zimy

in Sport

by user4

Zielonogórskie szóstki piłkarskie przed kilkunastoma dniami zakończyły rundę jesienną. Przerwy…

Wróciły wspomnienia [FELIETON]

Kiedy sędzia meczu Polska - Meksyk po analizie VAR podyktował rzut karny dla Polski, pomyślałem…

Coś można zrobić [FELIETON]

Podobno najgorzej jest, jak do sportu wchodzi polityka. Z drugiej strony ci, którzy mają jakieś…

Oni mają nas wprowadzić do ekstraligi!

Przemysław Pawlicki, Rasmus Jensen i Luke Becker to nowe twarze w Stelmecie Falubazie Zielona Góra.…

Biesiada z Falubazem - Uroczyste podsumowania sezonu żużlowego [ZDJĘCIA]

Karczma Pod Koziorożcami w Trzebiechowie była miejscem uroczystego podsumowania sezonu żużlowego w wykonaniu zielonogórskiej drużyny.…

Wspólnie pobiegniemy dla Niepodległej!

W Zielonej Górze biegów pod dostatkiem, nie tylko w trakcie Narodowego Święta Niepodległości. W tym…

BRAAAWOOO! Lechia ma ćwierćfinał Pucharu Polski!!! [ZDJĘCIA Z MECZU]

Znów pokonali drużynę z ekstraklasy, tym razem po karnych! Lechia Zielona Góra awansowała do ćwierćfinału…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.