WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY SZATB ZIELONA GÓRA

“Alpiniści dla WOŚP" - Niecodzienna akcja na ścianie szpitala w Zielonej Górze! [VIDEO]

“Alpiniści dla WOŚP" - Niecodzienna akcja na ścianie szpitala w Zielonej Górze! [VIDEO] fot. ri
Supermen, Tygrysek, a nawet Król Julian – między innymi tych bajkowych i filmowych bohaterów można było spotkać w czwartek w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze. A raczej na centrum – bo wcześniej wspomniane postacie pojawiły się na zewnętrznej ścianie placówki i … umyły wszystkie okna z oddziałów dziecięcych. Dając tym nie lada frajdę małym pacjentom. 

 

Za bohaterów poprzebierali się alpiniści przemysłowi z Gdańska. Mycie okien na błysk to ich wkład do tegorocznego finału WOŚP. Mówi Krzysztof Raca z grupy “Alpiniści dla WOŚP”.

 

Łączy się to tak, że fundacja zbiera pieniążki na sprzęt dla tych chorych dzieci, a my robimy coś z zewnątrz. Dajemy uśmiech i też drugi pożyteczny aspekt, bo myjemy te okna. To daje radość - Krzysztof Raca.
 

Jednym z alpinistów myjących okna Centrum Zdrowia Matki i Dziecka był Maksymilian, dla dzieci – bajkowy tygrysek.

 

Atmosfera gorąca. Osiągnęliśmy swój cel, dzieci były uśmiechnięte. Okna umyte. Może zostało kilka smug, ale to można jeszcze poprawić - Maksymilian.
 
 
Dodajmy, że jest to już trzecia edycja akcji “Alpiniści dla WOŚP”, a Zielona Góra to tylko jeden z wielu przystanków na mapie szpitalnych okien do umycia.
 
 
 
Małgorzata Włodarczyk - Radio Index

Do góry

 

WOŚP Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone