WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY SZATB ZIELONA GÓRA

240 rowerków, 11 bieżni – Maraton Indoor Cycling & Running już po raz ósmy

240 rowerków, 11 bieżni – Maraton Indoor Cycling & Running już po raz ósmy fot. wośp
To jedna ze sztandarowych imprez finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zielonej Górze. Już po raz ósmy odbędzie się Maraton Indoor Cycling & Running, czyli część uczestników będzie kręcić na rowerkach stacjonarnych, a część biegać na bieżniach.

 

Impreza, jak co roku odbędzie się w hali CRS. Jakie jest zainteresowanie rowerkami stacjonarnymi? – Jak zawsze bardzo duże – mówi Włodek Sosnówka, jeden z organizatorów wydarzenia. 

- Mamy ok. 240 rowerków. Imion i nazwisk nie będę zdradzał, bo chcemy, żeby każdy, kto przyjdzie zobaczył nasze gwiazdy na miejscu. Na pewno będą przedstawiciele żużla i kolarstwa.

Kręcenie na rowerkach stacjonarnych to jedno, drugie to od kilku lat bieganie w formie sztafetowej na bieżniach. O szczegółach mówi Lena Pilonis, jedna z organizatorek wydarzenia.

- Podwoiliśmy liczbę bieżni, bo to oznacza, że będzie nie czterdziestu biegaczy, tylko koło stu. Jedziemy drużynowo, pięć osób na jednej bieżni, zmiany sztafetowe, można własną taktykę prowadzić. To nie konkurs, na zwycięstwo, mamy się dobrze bawić.

A wszystko w towarzystwie muzyki, efektownych świateł i pod dowództwem prowadzących maraton na scenie. Impreza w tym roku dzień przed finałem, w sobotę, 27 stycznia. Początek o 15:00.

 

 

(MK) - Radio Index

 

Do góry

 

WOŚP Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone