WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY SZATB ZIELONA GÓRA

Zielonogórski Sztab gotowy - wolontariusze czekają na 29 Finał WOŚP! [FOTO/VIDEO]

Zielonogórski Sztab gotowy - wolontariusze czekają na 29 Finał WOŚP! [FOTO/VIDEO]
Bezpieczeństwo wolontariuszy podczas finału WOŚP zawsze było ważne. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka kładzie na nie szczególny nacisk – rzecz jasna z powodu pandemii. O tym, jak zachowywać się w trakcie kwesty, wiedzą już wolontariusze ze sztabu w Zielonej Górze. Zorganizowano dla nich szkolenie w wersji online.
Wskazówek – za pośrednictwem mediów społecznościowych – udzielał uczestnikom zbiórki Filip Gryko, szef sztabu.
Podstawowe informacje, czyli w jaki sposób kwestujemy, jak bezpiecznie kwestować, także w reżimie sanitarnym. Od środy wolontariusze odbierają pakiety, więc pokażemy, co on będzie zawierał. Przede wszystkim – identyfikator ze zdjęciem. Po drugie, każdy z naszych wolontariuszy dostanie koszulkę, gdzie jest napisane “Sztab Zielona Góra”. W tej koszulce, z identyfikatorem i z puszką będzie kwestował. To są trzy rzeczy, które wyróżniają wolontariuszy. Oczywiście będzie też maseczka zielonogórskiego sztabu, z serduszkiem. Powiemy również wolontariuszom o tym, że będą mogli przyjechać transportem publicznym za darmo - Filip Gryko.
Pakiety wolontariusza będą do odebrania od środy w Centrum Biznesu, według ustalonego harmonogramu. W szkoleniu uczestniczyli także organizatorzy WOŚP-owych atrakcji, m.in. przedstawicielki grupy 4 Żywioły. Opowiedziały o tym, jak z ich perspektywy wyglądają przygotowania do finału. Panie odpowiadają za Mobilną Scenę Gorących Serc, która będzie podróżować po mieście.
Po Zielonej Górze, zaczynając od Centrum Biznesu, będzie kursował TIR. W godzinach między 9:30 a 17:00 mamy zaplanowanych 15 przystanków – na dzielnicy miasta Zielona Góra, w centrum i na uboczach - Emilia Kondrad.
Forma mobilna bardzo się spodobała, ponieważ teraz to scena wyrusza do mieszkańców. Występy będą krótkie, ale nie mieliśmy problemu ze zorganizowaniem artystów, którzy zechcieliby wystąpić na mobilnej scenie - Paulina Bogucka. 29. finał WOŚP startuje już za tydzień. Będziemy zbierać pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Transmisje z WOŚP-owych wydarzeń zobaczycie na kanałach społecznościowych WOŚP ZIELONA GÓRA, WIADOMOŚCI ZIELONA GÓRA, Radia Index, usłyszycie także relacje antenowe na 96 FM. [Best_Wordpress_Gallery id="661" gal_title="sztab2021"]
Aleksandra Pietyruszewska - Radio Index

Do góry

 

WOŚP Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone