Zielonogórski Sztab gotowy - wolontariusze czekają na 29 Finał WOŚP! [FOTO/VIDEO]

Zielonogórski Sztab gotowy - wolontariusze czekają na 29 Finał WOŚP! [FOTO/VIDEO]
Bezpieczeństwo wolontariuszy podczas finału WOŚP zawsze było ważne. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka kładzie na nie szczególny nacisk – rzecz jasna z powodu pandemii. O tym, jak zachowywać się w trakcie kwesty, wiedzą już wolontariusze ze sztabu w Zielonej Górze. Zorganizowano dla nich szkolenie w wersji online.
Wskazówek – za pośrednictwem mediów społecznościowych – udzielał uczestnikom zbiórki Filip Gryko, szef sztabu.
Podstawowe informacje, czyli w jaki sposób kwestujemy, jak bezpiecznie kwestować, także w reżimie sanitarnym. Od środy wolontariusze odbierają pakiety, więc pokażemy, co on będzie zawierał. Przede wszystkim – identyfikator ze zdjęciem. Po drugie, każdy z naszych wolontariuszy dostanie koszulkę, gdzie jest napisane “Sztab Zielona Góra”. W tej koszulce, z identyfikatorem i z puszką będzie kwestował. To są trzy rzeczy, które wyróżniają wolontariuszy. Oczywiście będzie też maseczka zielonogórskiego sztabu, z serduszkiem. Powiemy również wolontariuszom o tym, że będą mogli przyjechać transportem publicznym za darmo - Filip Gryko.
Pakiety wolontariusza będą do odebrania od środy w Centrum Biznesu, według ustalonego harmonogramu. W szkoleniu uczestniczyli także organizatorzy WOŚP-owych atrakcji, m.in. przedstawicielki grupy 4 Żywioły. Opowiedziały o tym, jak z ich perspektywy wyglądają przygotowania do finału. Panie odpowiadają za Mobilną Scenę Gorących Serc, która będzie podróżować po mieście.
Po Zielonej Górze, zaczynając od Centrum Biznesu, będzie kursował TIR. W godzinach między 9:30 a 17:00 mamy zaplanowanych 15 przystanków – na dzielnicy miasta Zielona Góra, w centrum i na uboczach - Emilia Kondrad.
Forma mobilna bardzo się spodobała, ponieważ teraz to scena wyrusza do mieszkańców. Występy będą krótkie, ale nie mieliśmy problemu ze zorganizowaniem artystów, którzy zechcieliby wystąpić na mobilnej scenie - Paulina Bogucka. 29. finał WOŚP startuje już za tydzień. Będziemy zbierać pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Transmisje z WOŚP-owych wydarzeń zobaczycie na kanałach społecznościowych WOŚP ZIELONA GÓRA, WIADOMOŚCI ZIELONA GÓRA, Radia Index, usłyszycie także relacje antenowe na 96 FM. [Best_Wordpress_Gallery id="661" gal_title="sztab2021"]
Aleksandra Pietyruszewska - Radio Index
luty 01, 2021

Wynik 29. Finału WOŚP w Zielonej Górze - tyle uzbierali zielonogórzanie!

To był inny finał niż zwykle. Przez koronawirusa większość orkiestrowych…
styczeń 31, 2021

WOŚP w Zielonej Górze zebrała już blisko 150 tysięcy złotych!

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powoli zbliża się do…
styczeń 31, 2021

Orkiestrowy TIR śmiga po Zielonej Górze – ruszył 29. Finał WOŚP!

Z przytupem wystartował 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po…
styczeń 30, 2021

Wylicytuj morsowanie z radnymi! - to wielka atrakcja 29. finału WOŚP

Tradycji stanie się zadość. Zielonogórscy radni po raz kolejny wystawią…
styczeń 29, 2021

Zielonogórska Policja: zaangażujemy się w zapewnienie porządku podczas 29. Finału WOŚP

31 stycznia br. policjanci jak co roku zaangażują się w…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.