WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY SZATB ZIELONA GÓRA

30. Finał WOŚP w Zielonej Górze - PEŁEN PROGRAM, licytacje, imprezy towarzyszące

30. Finał WOŚP w Zielonej Górze - PEŁEN PROGRAM, licytacje, imprezy towarzyszące fot. Bartosz Mirosławski UM
To jubileuszowy, 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 30 stycznia, z każdego zakamarka Zielonej Góry popłynie dobro i radość. Zielonogórski sztab przygotował mnóstwo atrakcji. Sprawdź, gdzie warto być i co zobaczyć!

 

W tym roku finał wraca na stare tory, choć ulepszony o rozwiązania, które wymusiła pandemia. Znowu możemy bawić się pod sceną na koncertach ulubionych wykonawców, uśmiechu wolontariusza nie zasłania już maseczka. Mimo że wracamy do względnej normalności, to zielonogórski sztab nie zrezygnował z rozwiązań online, które były niezbędne w ubiegłym roku. Za studio WOŚP po raz kolejny odpowiada Radio Index. Planuje całodniową transmisję audio i wideo. - Pokażemy to, co dzieje się w sztabie i w plenerze. Będziemy wam towarzyszyć z kamerami w różnych akcjach i inicjatywach. Porozmawiamy z zielonogórzanami, lubuszanami, działaczami oraz artystami – zapowiada Kaja Rostkowska, z Radia Index.

Nie musisz też wychodzić na ulice, żeby wspomóc Orkiestrę. Możesz dorzucić swój datek wirtualnie. - Zielonogórski sztab ma swoją eSkarbonkę, na którą można przelewać pieniądze. Doliczą się one do wyniku Zielonej Góry. Zachęcamy też wolontariuszy do zakładania swoich eSkarbonek i promowania ich w mediach społecznościowych – mówi Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu.

Siedziba sztabu powraca do ratusza. Wolontariusze oraz sztabowcy zajmą dwa piętra. - Sala sesyjna stanie się studiem telewizyjnym. Na dole zrobimy też kawiarenkę dla wolontariuszy. Będzie można tam odpocząć i wypić gorącą herbatę. Górę zajmie ekipa zajmująca się liczeniem pieniędzy – informuje Igor Skrzyczewski, rzecznik zielonogórskiego sztabu. Wokół ratusza powstanie WOŚP-owe miasteczko. Za wrzut do puszki, zjecie tam pyszności w strefie gastronomicznej, zobaczycie ulubionych żużlowców i weźmiecie udział w licytacjach. Chwilę przed 16.00 ruszy Duża Scena przed filharmonią, a umilać zabawę przed nią będą Skiba, Bachus i Grzegorz Hryniewicz. W tym roku zagrają: Rademenez, Mesajah, Cleo oraz Big Cyc. Nie zabraknie również popularnych licytacji prezydenta miasta oraz radnych. Zwycięzca „ogoli” radnego! Spośród śmiałków wybierze jednego, którego włosy lub broda trafią w ręce profesjonalnego barbera.

(ap) - łz

 

- Łączymy doświadczenia z finałów z kilku ostatnich lat. Przygotowaliśmy znane i lubiane propozycje, nie zabraknie też nowości. Bawmy się razem! – zachęca Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu. Bo to jedyny dzień w roku, gdy wszystkie serca biją w jednym rytmie! Tym razem celem zbiórki jest wsparcie szeroko pojętej okulistyki dziecięcej.

 

Znamy gwiazdy koncertów 30. Finału WOŚP w Zielonej Górze!

 

   DUŻA SCENA PRZY FILHARMONII   

 

* 15.55-16.05 - przywitanie (Skiba, Bachus i Grzegorz Hryniewicz)

* 16.05-17.00 - koncert: RADEMENEZ

* 17.00-17.15 - Mega Dance – Sportowy Klub Taneczny

* 17.15-17.20 - Studio Tańca Street Dance

* 17.20-17.30  - licytacje:

voucher w wysokości 400zł na kolację w Restauracji Retro - przywóz i odwóz taxi klasy VIP - Czerwone koguty

* 17.30-18.30 - koncert: MESAJAH

* 18.30-18.35 - Studio Tańca Keep on Dancing

* 18.35-19.00 - licytacje

- prezentacja i licytacja żużlowego kewlaru

- karnet na cały sezon Lubuskiego Teatru

* 19.00-20.00 - koncert: CLEO

* 20.00-20.10 - licytacje

- Kacper Chini Frątczak - rękawice z autografem i miesięczny karnet na treningi w klubie Akademia Sportów Walki Knockout w Zielonej Górze u boku Mistrzów świata (koszulka klubowa i bidon)

* 20.10 - Światełko do nieba

* 8 20.15-20.30 - licytacje

niespodzianka od prezydenta Janusza Kubickiego i radnych

* 20.30-22.00 - koncert: BIG CYC.

 

Rajd 4×4 dla WOŚP Zielona Góra

 

   IMPREZY TOWARZYSZĄCE   

* WOŚP-owe miasteczko wokół ratusza – znajdziecie tam, m.in. stoiska gastronomiczne, namiot Zgranej Rodziny, Falubazowe stoisko, gdzie od 12.00 do 16.00 będzie można spotkać swoich ulubionych zawodników Stelmet Falubazu i zrobić sobie zdjęcie na żużlowym motocyklu. Katarzyna Prokopyszyn w namiocie licytacyjnym zachęci was do walki o niecodzienne gadżety.

* Maraton Indoor Cycling&Running – już szósty raz w hali CRS kolarze będą kręcić dla WOŚP. W tym roku po raz pierwszy dołączą do nich biegacze. Przygotowanych jest 130 rowerków i 10 bieżni. Maraton to 210 minut jazdy i biegania. Uwaga! Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 29 stycznia, od godz. 14.00.

* Bieg „Policz się z cukrzycą” – 255 biegaczy wyruszy na ścieżki biegowe MOSiR umiejscowionych za Halą Lekkoatletyczną przy ul. Sulechowskiej. Dystans to ok. 5 km. Start: niedziela, 30 stycznia, o 12.00, zakończenie ok. 14.00. Można pokonać trasę samodzielnie w formie biegu wirtualnego w dniach 28-29 stycznia. Opłata startowa jest w całości przekazywana na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

* VIII Turystyczny Rajd 4x4 – organizatorzy zapraszają na trasę wszystkie pojazdy terenowe: 4x4, 6x6, motocykle, quady, wszelkiego rodzaju UTV i buggy. Do przejechanie będzie ok. 90 km. Należy wcześniej wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie offroadowo.pl. Początek trasy przy Palmiarni, zbiórka w niedzielę o godz. 9.00. Całość opłaty wpisowej zostanie przeznaczona na WOŚP, wolontariusze z puszkami pojawią się również w checkpointach.

 

 

 

   ZŁOTA PUSZKA   

Wielka Orkiestra przygotowała dla sztabów niespodziankę. To wyjątkowa złota puszka. Wykonała ją firma Stora Enso, z materiałów w 100 proc. odnawialnych. Limitowana edycja, pojawiła się w tym roku po raz pierwszy. Członkowie sztabu zastanawiali się, jak ten gadżet wykorzystać, na początku chcieli przekazać go na licytację. Jednak zdecydowali, że złota puszka trafi do jednego z wolontariuszy! – Będzie nagrodą w konkursie na najciekawiej przebranego wolontariusza. Zachęcam do ubrania się w kolorowe, niecodzienne stroje! – zaprasza do zabawy Paweł Wysocki, opiekun wolontariuszy. Podczas minionych finałów wolontariusze zakładali oryginalne nakrycia głowy, chodzili obwieszeni świecącymi lampkami, niczym choinka, decydowali się na stroje ludowe, a także stawali się pluszowymi tygrysami i innymi zwierzakami. Wszystko po to, by na ustach spacerowiczów pojawił się uśmiech i by zatrzymali się i wrzucili coś do puszki. Na jakie pomysły wpadną wolontariusze w tym roku? Nie możemy się doczekać, by zobaczyć efekty!

 

 

   WYBRANE LICYTACJE:   

Sportowe:

* złota piłka Molten z podpisami wszystkich zawodników Enea Zastal BC Zielona Góra z ubiegłorocznego finału Mistrzostw Polski, która została podarowana przez kibiców ostrowskiej drużyny koszykówki

* piłka Roland Garros z autografami tenisistek i tenisistów (Jerzego Janowicza, Łukasza Kubota, Kamila Majchrzaka, Alicji Rosolskiej, Mai Chwalińskiej, Katarzyny Kawy, Jana Zielińskiego, Weroniki Falkowskiej)

* plastron Stelmetu Falubazu Zielona Góra na sezon 2022 z podpisami zawodników oraz okolicznościowy obraz z autografami wszystkich zawodników.

 

Allegro:

* przejażdżka zabytkowym kabrioletem MGA z 1958 r. Szofer przez 60 minut będzie woził cię po Zielonej Górze przy akompaniamencie muzyki, szumu wiatru i otaczającej przyrody. Bak tankuje IGLOTECHNIK

* pióro prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego z autografem

* monety pamiątkowe z okazji 10. i 20. lat WOŚP w drewnianej kasecie NBP

* obrazy lokalnych artystów

* pluszowy miś, do którego można się przytulić, bo ma aż 130 cm wysokości

* bluza Ice Queen z autografem Magdy Gessler

* Mnóstwo voucherów: do klinki Paczała, pralni wodnej, na makijaż premanentny, do restauracji Ruben oraz Sapori Pazzi, karta Royal VIP do X-Demona

* koszulki: z różnych edycji Pol’and’Rock Festiwal oraz dziecięcy T-shirt 30. Finału WOŚP

Warto obserwować konto na allegro: wospzg, bo zielonogórski sztab jeszcze będzie dorzucał fanty. WOŚP-owe licytacje trwają do 14 lutego, a każdy fant wystawiany jest na 10 dni.

 

WOŚP-owy TIR ponownie wyjedzie podczas FINAŁU w Zielonej Górze! [HARMONOGRAM / TRASA]

 

   RUCHOMA SCENA NA KÓŁKACH   

 

Podczas ostatniego finału nie można było się gromadzić, więc członkowie zielonogórskiego sztabu wpadli na nowy pomysł. Tzw. Małą Scenę przenieśli do kolorowego WOŚP-owego TIR-a. Jego kierowca jeździł po całym mieście wraz z radosną ekipą lokalnych artystów, DJ-ów oraz oczywiście fantami na licytacje. Mieszkańcy tak polubili tę wesołą ciężarówkę, że w tym roku również wyjedzie na zielonogórskie ulice! Zatrzyma się w wybranych lokalizacjach w sołectwach, żebyście mogli wziąć udział w licytacjach. Przygotujcie więc portfele i walczcie o oryginalne fanty! Podajemy orientacyjny harmonogram przejazdu.

 

Trasa WOŚP-owego TIR-a

 • 30 Parking przy Filharmonii – rozpoczęcie
 • 45 - 10.15 - objazd po mieście
 • 15 ul. Rzeźniczaka przy Biedronce, licytacje: obraz KOGUT podarowany przez Marię Raszkę, voucher na tort podarowany przez Annę Radecką, butelka wina.
 • 00 Chynów na pętli, licytacje: voucher od Rafała Sikory, voucher od Hot Shot od Marcina Nitschke, Voucher od szkoły YAMAHA na miesiąc nauki w dowolnym programie, drewniana szkatułka podarowana przez Martę Szumińską - Mrówkę.
 • 45 Zawada parking przy kościele, licytacje: voucher na kolację we dwoje od Sapori Pazzi, głośnik podarowany przez CarHIFI24, książka „Rymowanki kropkowanki” podarowany przez Marię Raszkę
 • 30 - Łężyca parking przy Biedronce, licytacje: voucher od Tredici na usługę barberską i inne, obraz „Młoda Para” podarowany przez OWES, poduchy podarowane przez OWES i Zielonogórskie Stowarzyszenie Amazonek
 • 00 Park w Przylepie, licytacje: voucher na sesję zdjęciową podarowany przez Annę Madej, chusta z wełny kaszmirowej od Bogusi Husak, licytacja konik HOBBY HORSE na zamówienie od Joanny Dancewicz (AsiLala Crochet Art.), butelka wina
 • 00 Stary Kisielin parking przy Dino, licytacje: obraz Sylwii Gromackiej-Staśko, bluza firmy PITABABA podarowany przez Małgorzatę Krzyżan, voucher na kolację dla dwóch osób od pizzerii „Don Chili”
 • 30 Racula parking przy Biedronce, licytacje: voucher na tort od Ciasteczkowo Zakręconej na 250 zł, ręcznie robiona maskotka Ośmiornica podarowana przez Marię Szaj, karnet dla dzieci do Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze
 • 00 Drzonków WOSIR, licytacje: voucher od Kliniki Paczała, pakiet Startowy na VIII edycję ultra maratonu wraz z numerem startowym 1, komplet: komin i czapka podarowany przez Kamilę Strok, butelka wina
 • 30 Kiełpin przystanek przy parku, licytacje: voucher na makijaż, pakiet wędlin wraz z leczniczą nalewką podarowany przez Dominika Baranowskiego, poduchy podarowane przez OWES, książka Grzegorza Biszczanika: „Wczoraj Grünberg dziś Zielona Góra”
 • 00 Park książęcy w Zatoniu, licytacje: voucher od Kliniki Paczała, anioł podarowany przez Ilonę Prodeus-Wykocką, zestaw Księżnej Dino (oprawiony wizerunek pałacu i księżnej oraz całoroczna karta na dowolną kawę w Zatońskiej Oranżerii), tort w kształcie serca od Ciasteczkowo Zakreconej
 • 30 Jędrzychów parking przy Intermarche, licytacje: voucher na kwiaty od ZGK, sesja zdjęciowa dla jednej osoby podarowana przez Muzeum Ziemi Lubuskiej, poduchy podarowane przez OWES, ręcznie robiona serweta na kole o średnicy 70 cm.
 • 00 Parking przy Filharmonii - zakończenie

 

 

łz

 

 

 

 

Do góry

 

WOŚP Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone