WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY SZATB ZIELONA GÓRA

325 wolontariuszy wyjdzie na ulice Zielonej Góry

325 wolontariuszy wyjdzie na ulice Zielonej Góry fot. materiały wośp zg
- Mamy komplet! Zakończyliśmy nabór wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze do puszek podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy za wasze zgłoszenia! - mówi Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu.

 

 

Nie boją się zimna, śniegu, deszczu i wiatru. Bez względu na pogodę, z uśmiechem na twarzy, kwestują na ulicach miasta i wręczają darczyńcom tradycyjne, czerwone serduszka. Bez wolontariuszy nie byłoby finałów WOŚP. Na zielonogórskie ulice znów wyjdzie ich 325. Sztab szykuje dla nich odprawę online, podczas której przejdą szkolenie i dowiedzą się wszystkich najważniejszych informacji o funkcjonowaniu Orkiestry w przyszłym roku. Jedni po raz pierwszy, inni któryś raz z rzędu, z wielkim zapałem i entuzjazmem, chcą rozkręcić gorącą imprezę w środku zimy. A jak będzie wyglądał finał 30 stycznia 2022 r? - Planujemy wrócić do normalności. Szykujemy 30. finał w pełnej wersji, ale jesteśmy przygotowani też na opcję hybrydową lub online. Mamy już doświadczenie w organizacji finału WOŚP w każdej postaci – zdradza F. Gryko. Sztab nie uchylił jeszcze rąbka tajemnicy dotyczącego muzycznych występów na scenie.

- Zapraszamy firmy chętne do współpracy przy organizacji finału do kontaktu pod numerem tel. 68 45 64 106. Czekamy też na gadżety od mieszkańców, które trafią na licytacje – zachęca do pomocy Igor Skrzyczewski, rzecznik sztabu. W tej sprawie również można skontaktować się pod podanym wyżej numerem lub przynieść przedmioty na portiernię urzędu miasta, przy ul. Podgórnej 22.

Siedzibą sztabu, tak jak w ubiegłym roku, będzie Centrum Biznesu. Sztabowcom obiekt ten przypadł do gustu, ze względu na dużą przestrzeń, w której można zapewnić odpowiednie warunki sanitarne.

Przypomnijmy, że Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra w ostatnią niedzielę stycznia. Pieniądze będą zbierane na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

 

(ap)

Do góry

 

WOŚP Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone