WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY SZATB ZIELONA GÓRA

Dmuchańce, popcorn, słodkości i wiele więcej. WOŚP zagra w Drzonkowie [HARMONOGRAM]

Dmuchańce, popcorn, słodkości i wiele więcej. WOŚP zagra w Drzonkowie [HARMONOGRAM] fot. wzg
- Samo się nie zrobi – mówi radny Wiesław Kuchta, który przygotowuje się do niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od lat Stowarzyszenie Dobry Start, którego szefem jest Kuchta wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Drzonkowie organizują wiele atrakcji. - Już nie mogę się doczekać tej niedzieli, kiedy wieczorem padnę ze zmęczenia, po finale WOŚP w Drzonkowie. Mam duży stres, ale mam też 20 pomocników, którzy zawsze służą pomocą. Zapraszam do Drzonkowa, na ciasto, popcorn, watę cukrową i oczywiście dmuchańce  – uśmiecha się Kuchta.

 

Podczas niedzielnego finału WOŚP w Drzonkowie, który organizowany jest przez WOSIR i Stowarzyszenie Dobry Start szykuje się sporo atrakcji. Nieodłącznym elementem wydarzenia jest oczywiście strefa dla maluchów, w której za wrzut do puszki dzieci wyszaleją się na popularnych dmuchańcach. Dla maluchów przygotowano też przekąski: ciasta, popcorn i watę cukrową. Kolorowe urządzenia rekreacyjne to wizytówka radnego Wiesłwa Kuchty (Zielona Razem). Kuchta jest też szefem Stowarzyszenia Dobry Start, które prężnia działa na terenie całej gminy. Prowadzi świetlice w sołectwach, kluby sportowe oraz internetową telewizję.

 

- My od wielu lat gramy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku na terenie WOSiRu zadbamy o strefę dla maluchów oraz strefę gastronomiczną. Pomagamy, jak możemy – mówi Kuchta. - Mam duży stres, ale mam też 20 pomocników, którzy zawsze służą pomocą. Zapraszam do Drzonkowa, na ciasto, popcorn, watę cukrową i oczywiście dmuchańce  – dodaje.

 

- Na niedzielę zaprosiłem moich przyjaciół z klubów Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra, Sparta Zielona Góra, Octopus Zielona Góra, ZKS Boks Gym Zielona Góra, Wataha Rugby Club Zielona Góra. Oczywiście nie może zabraknąć też mistrza fotografii Darka Biczyńskiego i legendy żużla Andrzeja Huszczy - mówi z dumą Kuchta.

Już tylko 2 dni dzielą nas od Letniej Zadymy w Środku Zimy! Po raz kolejny spotkamy się w gorącej atmosferze dobroci i radości - tym razem, aby zagrać dla oddziałów pulmonologicznych w całej Polsce.

Cel zbliżającej się zbiórki, ogłoszony pod koniec października, to "Płuca po pandemii". Zadbamy o zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W całej Polsce istnieje 64 takich jednostek. Fundacja planuje kupić urządzania dla:

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy

 

 

 

(wzg)

Do góry

 

WOŚP Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone