WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY SZATB ZIELONA GÓRA

F. Gryko: Zielonogórzanie nie zawiedli! Podsumowanie finału WOŚP [ZDJĘCIA]

F. Gryko: Zielonogórzanie nie zawiedli! Podsumowanie finału WOŚP [ZDJĘCIA] fot. Sztab WOŚP Zielona Góra
Za nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jaki był w Zielonej Górze? - Zaskoczyła mnie frekwencja. Mieszkańcy byli zainteresowani tym co dla nich przygotowaliśmy i przyszli na finał - mówi Filip Gryko, szef sztabu WOŚP Zielona Góra. Po raz kolejny wielkim sukcesem okazała się Mobilna Scena Otwartych serc, która odwiedziła wszystkie sołectwa. - Nasz "wośpowy" TIR zebrał ok. 30 tys. zł - podsumował Gryko. Przypominamy Zielona Góra ponownie pobiła rekord zbiórki, a wielkie liczenie trwa. Jest już ponad pół miliona zł.

 

Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu WOŚP był gościem „Rozmowy na 96 FM” . Jak tłumaczył w tym roku, w  naszym mieście organizacyjnie postawiono trochę na wariant oszczędnościowy, ale zielonogórzanie ponownie nie zawiedli.

 

- Zaskoczyła mnie frekwencja, myślałem, że będzie trochę mniej osób z racji tego, że nie było zbyt ciepło, aczkolwiek nie padał deszcz - mówił Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu. - Mieszkańcy nie zwiedli i przyszli grać z WOŚP, mimo tego ,że organizacyjnie nastawiliśmy się na nieco mniej niż w zeszłym roku. Mieliśmy jedną scenę mniej, wystąpiło mniej gwiazd, a i tak mieszkańcy dopisali i przyszli bawić się z nami - dodał.

 

Gryko zadowolony był także z odwiedzin zielonogórskich sołectw. Tir, który odwiedzał Zatonie, Drzonków, Przylep czy Ługowo po raz kolejny okazał się “strzałem w dziesiątkę”.

 

- Pierwszy raz, zorganizowaliśmy to podczas pandemii COVID,  bo wówczas nie graliśmy na dużej scenie, wtedy wpadliśmy na pomysł z TIR-em. Okazuje się,że był to strzał w dziesiątkę. Nasz "wośpowy" TIR zebrał ok. 30 tys. zł - podsumował Gryko.

 

 

fot. Bartosz Miroswławski

 

 

Maciej Noskowicz - Radio Index

Do góry

 

WOŚP Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone