WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY SZATB ZIELONA GÓRA

Gdzie zielonogórzanie mogą przekazywać fanty na WOŚP? Ruszają licytacje na allegro!

Gdzie zielonogórzanie mogą przekazywać fanty na WOŚP? Ruszają licytacje na allegro! fot. Igor Skrzyczewski UM
Możesz już rzucić się w wir licytacji na portalu allegro.pl. Znajdziesz tam przeróżne oferty z całego kraju. Zielonogórski sztab również dodaje coś od siebie i … od was! -  Zapraszamy do przynoszenia gadżetów, które trafią pod wirtualny młotek – zachęca sztabowiec Mariusz Rosik.

 

O ile podbijesz stawkę? Wiadomo, cel szczytny, więc kwoty szybko pną się w górę. Fundacja WOŚP prosi jednak o rozsądek i dokładne przekalkulowanie swoich możliwości finansowych. Do tej pory na konto 30. finału WOŚP wpłynęło już ponad 2 mln 300 tys. z licytacji na allegro. To znana i lubiana forma przekazywania datków. Pomagasz fundacji, a przy okazji zdobywasz coś wartościowego dla siebie. Na allegro nie mogło zabraknąć również konta zielonogórskiego sztabu. Znajdziesz je pod nazwą: wospzg. Warto je bacznie obserwować, bo systematycznie będą się tam pojawiać wyjątkowe fanty. - Uruchamiamy już pierwsze licytacje. Każda z nich będzie trwała 10 dni, więc radzę się pospieszyć i nie zostawiać złożenia swojej oferty na ostatnią chwilę – mówi M. Rosik. Wśród pierwszych gadżetów do wylicytowania będą kolekcjonerskie monety, koszulki i oryginalny kalendarz WOŚP-u. - Zachęcamy do przynoszenia fantów na portiernię urzędu miasta, przy ul. Podgórnej 22. Tam dostaniecie do wypełnienia formularz, a na jego podstawie będziemy mogli poinformować darczyńcę za ile został wylicytowany przekazany przedmiot czy usługa – tłumaczy M. Rosik.

 

>>> ALLEGRO ZIELONOGÓRSKIEGO SZTABU <<<

 

Zebrane przez sztab fanty będą rozdzielane pomiędzy różne formy licytacji. Mogą one trafić na portal allegro, zostać zlicytowane w sołectwach podczas przejazdu WOŚP-owego TIR-a, niektóre pojawią się na scenie głównej podczas niedzielnego finału albo podczas transmisji online. - Mamy już kilkuletnie doświadczenie i wiemy, jak dopasować dany fant do rodzaju licytacji. Niektóre lepiej wystawić na allegro, bo tam można licytować przez kilka dni, inne szybciej znajdą nowego właściciela, jeśli zlicytujemy je w tirze lub na scenie. Są osoby, które przychodzą z pełnym portfelem i chcą poczuć dreszczyk licytacji na żywo – dodaje Igor Skrzyczewski, rzecznik zielonogórskiego sztabu. Warto zdać się na doświadczenie sztabowców, bo w końcu im bardziej zacięta licytacja, tym więcej pieniędzy zostanie przeznaczonych na diagnostykę i leczenie oczu u dzieci.

Licytacje na portalu allegro zakończą się 14 lutego.

 

ap

Do góry

 

WOŚP Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone